• Audio sistema - Page 2
Page 2 of 4

Re:Audio sistema

Posted: Wed Oct 22, 2008 7:40 pm
by lawyer
elmo wrote:Manām ausīm pilnībā pietiek ar oriģinālo Hermaņa Kardoņa audio un manās acīs milzīga voofera kaste laupa bagāžnieka funkcionalitāti.
Nemaz ar ne :) Pirmkārt, bagāžnieks 9-3 OG ir liels, otrkārt, ja vajag vest ko lielu, nolaižot sēdēkļus, mierīgi sabvūferu var izņemt ārā... Pagaidām vēl gada laikā tāda vajadzība gan nav radusies;)
Turklāt, mans sabvūfers nemaz nav milzīgs un nemaz arī milzīgu nevajag... Protams, ja vēlas jaudu vairākos kw, tad bez milzīga sabvūfera un ļoti jaudīgiem pastiprinātājiem neiztikt... bet aparatūras cena, tādā apjomā palielinot jaudu, aug ģeometriskā progresijā...

Re:Audio sistema

Posted: Thu Oct 23, 2008 2:41 am
by Stamersons
Harman Kardon ir pilniigi OK, kam nepatiik lai liek ko citu, vnk baigais spams panesies. un tie 40 LS nav daudz vieniigi vai vajag.

Re:Audio sistema

Posted: Thu Oct 23, 2008 6:02 am
by Malder
nu vairs nezinu vai vajag/gribu to pastuzi,:blink: vienkarsi braucot pa pilsetu gribas klausities muziku nevis ka visi pipina, un kads bembis ar "sporta norauto" izputeju duc blakus. ;) Ta jau skanja ir ok, es pat teiktu ka diezgan patikama, bet pagriezot skaljak sak "pirzt". :unsure: Es nerunaju par koncertzales jaudu, vienkarsi kautko jaudigaku.:)

Tad rodas nakosais jautajums, ka tad sabvuferi var pieslegt originalai sistemai? :)

Re:Audio sistema

Posted: Thu Oct 23, 2008 6:33 pm
by lawyer
Malder wrote:nu vairs nezinu vai vajag/gribu to pastuzi,:blink: vienkarsi braucot pa pilsetu gribas klausities muziku nevis ka visi pipina, un kads bembis ar "sporta norauto" izputeju duc blakus. ;) Ta jau skanja ir ok, es pat teiktu ka diezgan patikama, bet pagriezot skaljak sak "pirzt". :unsure: Es nerunaju par koncertzales jaudu, vienkarsi kautko jaudigaku.:)

Tad rodas nakosais jautajums, ka tad sabvuferi var pieslegt originalai sistemai? :)
Sāk pirzt vnk pagriežot skaļāk vai arī pagriežot uz max?

Re:Audio sistema

Posted: Fri Oct 24, 2008 1:14 am
by Malder
lawyer wrote:Sāk pirzt vnk pagriežot skaļāk vai arī pagriežot uz max?

Tad kad ir basi uz maks, treb uz vidu. isteniba nemaz neesu meginajis lidz maksimumam griezt, tape nepateiksu vai tas ir pa vidu, mazak vai pari vidum. Masina ari tagad servisa, parbaudit nevaru. Nu es teiktu ka nav ipasi skalji. :unsure: Pirz es teiktu tiesi kad zemie toni, nu man ta liekas. :dry: pec idejas sabvufers varetu lidzet.

Re:Audio sistema

Posted: Fri Oct 24, 2008 1:24 am
by lawyer
Malder wrote:
lawyer wrote:Sāk pirzt vnk pagriežot skaļāk vai arī pagriežot uz max?

Tad kad ir basi uz maks, treb uz vidu. isteniba nemaz neesu meginajis lidz maksimumam griezt, tape nepateiksu vai tas ir pa vidu, mazak vai pari vidum. Masina ari tagad servisa, parbaudit nevaru. Nu es teiktu ka nav ipasi skalji. :unsure: Pirz es teiktu tiesi kad zemie toni, nu man ta liekas. :dry: pec idejas sabvufers varetu lidzet.
Tā gan nevajadzētu būt.. arī pie max basiem pirsanai vajadzētu parādīties pie lielākas noslodzes... ka tik skaļruņu membrānas nav atlaidušās - ja tā, tad pret pirsanu līdzēs tikai skaļruņu nomaiņa... Pirst gan var arī tad, ja skaļruņiem vnk tiek pievadīta neadekvāti liela jauda, bet tas droši vien nebūs šis gadījums...

Re:Audio sistema

Posted: Fri Oct 24, 2008 1:53 am
by Malder
nu pa 10gadiem es domaju ka tumbas jau varetu sabojaties, vel nav zinams kads bija ieprieksejais saimnieks... :) nu nav jau ta ka pirz bez apstajas un nevar saprast neko, ta teikt kad vajag "iebliezt" tumbas iepirz. :laugh:

Re:Audio sistema

Posted: Fri Oct 24, 2008 5:54 am
by KoreFun
Nu pareizi. Kas tad standarta skaņai griež basus uz maks?:laugh:

Re:Audio sistema

Posted: Fri Oct 24, 2008 6:39 am
by Malder
nu tad pretenzija razotajam/iem, lai nu taisa jaudigaku, vai tam pul'k'im isaku gajienu! :laugh:

:) bet tapatas gribetu zinat ka to sabvuferu var pieslegt!?

Re:Audio sistema

Posted: Fri Oct 24, 2008 7:02 am
by KoreFun
Kvalitatīvi pie standarta magnetofona neiznāks. Plūs vēl vilkt barošanu uz bagāžnieku... Nu nezinu, vai ir vērts.. Varbūt labāk ielikt kvalitatīvāku sistēmu standarta vietās?;)

Re:Audio sistema

Posted: Fri Oct 24, 2008 5:49 pm
by Iceman
padalīšos ar sava audio uzlabošanas domu. Pašlaik esmu standarta 7 skaļruņu sistēmai pie pioneer pastiprekļa pieslēdzis divus ovālos skaļruņus, kuri atrodas sedanam aizmugurējā plauktā oriģinālajos caurumos. Signālu nozagu no aizmugurējo durvju audio izejām pie pastiprekļa. Šie signāli dod ārā midrange diapazonu - tātad ne īsti basus un ne īsti smalkos. Signāls uz aizmugurējo durvju skaļruņiem arī ir saglabāts. Starp citu pastipreklis atrodas pie priekšējā pasažiera labās kājas. Pašlaik skaņa ir daudz labāka par oriģinālo skanējumu, bet man arī ir tāpat, ka uz basiem pirž. Lai to novērstu ir doma nomainīt priekšējo durvju basu skaļruņus pret nedaudz jaudīgākiem. Vēl ir doma paeksperimentēt ar signāla zagšanu pakaļējiem ovālajiem no citu skaļruņu izejām, respektīvi pamēģināt pievadīt citus frekvenču diapazonus. Ja vēlies pieslēgt subwoofer - tad noteikti signālu ņemtu no priekšējo durvju basu skaļruņiem. Tur tas signāls jau ir filtrēts ;)

Re:Audio sistema

Posted: Fri Oct 24, 2008 6:04 pm
by zaz
Malder wrote:nu tad pretenzija razotajam/iem, lai nu taisa jaudigaku, vai tam pul'k'im isaku gajienu! :laugh:

:) bet tapatas gribetu zinat ka to sabvuferu var pieslegt!?
atkārtošos;

Ja Tu slēdz pastiprnātāju, tad "+" ņem no AKB "+" spailes, "-" no korpusa.

Svam 93 pieliku subi, jo augšas un troksnis ir OK, bet dabūt basus pie minimāla skaļuma nevarēja.....

Audio signālam paņēmu RR un RL. Barošana -> AKB "+", Korpuss "-", ierosme -> pielodējos pie elektiskās antenas ierosmes/vadības. Tādā veidā Tev pastūis strdās kopā ar mafonu. Ja ņemsi "+" no piepīpētāja, pastūzis ieslēgsies tikai kopā ar aizdedzi un fonēs (varēsi kausīties kā ģenerātors strādā).

P.S. Neaizmirsti arī to, ka parasti pastūzim vajag 40A un pieslēdzoties pie kādas citas ierīces barošanas, Tu reāli pārsniedz pieļaujamo vadu noslodzi....

Mans izpildijums:

Sagatavošana:

Image

Tapšanas process:

Image
Image
Image

Iznākums:

Image

Re:Audio sistema

Posted: Fri Oct 24, 2008 10:22 pm
by Šteinbergs
Jautājums: Vai visiem Saab 9-5 aizmugurējiem skaļruņiem vadi jau ir izvilkti no rūpnīcas vai tas jādara pašam? :D

Re:Audio sistema

Posted: Sat Oct 25, 2008 12:40 am
by Stamersons
par pirshanu tieshaam nezinu, man staav uzgriezts T+4 M-2 B+2 un pilniigi viss skan arii pie max vol t.i.30, sarunaaties nav iespeejams pie shi skaljuma, taa kaa BMw huljiganku arii nedzirdees.

Re:Audio sistema

Posted: Tue Oct 28, 2008 7:55 pm
by Iceman
Stamersons wrote:par pirshanu tieshaam nezinu, man staav uzgriezts T+4 M-2 B+2 un pilniigi viss skan arii pie max vol t.i.30, sarunaaties nav iespeejams pie shi skaljuma, taa kaa BMw huljiganku arii nedzirdees.
tev nav tāds 9-5 kā mums ;) mums ir tikai bass un treble regulācija :)