Nils/carlorossi wrote:Pie kam, vidējais viņam pie diezgan dinamiskas braukšanas pārsvarā gan pa šoseju turās ap 5.5l/100km!!! :woohoo:
Šodien bija darba lietās līdz Cēsīm jāaizskrien. Degvielu neviens neatmaksās, tāpēc no rīta nodomāju - ai, braukšu ar dīzelmīzeļpoweru, jo zaļais saabs tak vēl nav atziemots, bet sudrabīgais patreizējā stāvoklī zem 9 baigi nekrīt uz šosejas (nu, pie 110-120). Nu vot - izbraucu jau, dudinu, tad atceros, ka daaaaamnnn tak dīzelpowerim tikko TA beigusies. :) Bet laika vairs braukt atpakaļ nav, sagatavoju 20 naudiņas pa rokai un turpinu dudināt. Tikai tā prātīgi, uz 100, lai nekristu acīs, kruīzēju. Šoseja arī tukša, nav kam īsti sēdēt aizmugurē, lai kaut uz 110 brauktu. Iedomājos noresetot kompi, palūrēt, cik šis pie tādas ripināšanās rij. Tajā galā rādīja 4.7. Atpakaļceļā braucu kolēģiem astē, aptuveni uz 110 - kompja rādījums bija pakāpies līdz 4.8. Un viņš nemelo, ir mērīts un pārbaudīt.s
Un tad nu manī kārtējo reizi parādījās šaubas - vai es negribu dīzeļsaabu. :D Saprotu, ka saabs ar dīzeli nav īsts saabs. Un tā traktoriskā ņurdoņa man tīkamas sajūtas neuzdzen, goda vārds. Bet patēriņš liek pasmaidīt. Protams, tu iekāp 9k pēc tam, iemin un smaids ir vēl platāks un uznāk dziļš pofig par visiem patēriņiem. Un pa šoseju braucot jau arī tā atšķirība nav tik krasa - ar garo kārbu zaļais brīnums arī ir, manuprāt, ekonomijas iemiesojums. Bet cita lieta ir pilsētā dīdoties..
Aaa, vēl kas. Arī nedaudz offtopikā gan, bet tomēr - vakar bija maza šmucīte ar saabu sanākusi, iebraucu puķu dobē no rīta un netiku ārā (kādā citā topikā iemetīšu bildes un aprakstu), tāpēc sanāca visu dienu novizināties ar draudzenes mammas ford focusu (2006.gads laikam, 1.6 motors). Aaaarpraaaac!!! Nē, nu autiņš labs. Ņemot vērā ļoti demokrātisko cenu, pa kādu tika dabūts, tik tiešām labs. Priekš sievietes. Kura daudz nebrauc, tik tādus īsus gabalus uz darbu un atpakaļ. Bet manai saabista pakaļai.. kaut kāds murgs. :D Pirmkārt, beņķi sāk spiest jau pašā sākumā. Otrkārt - neiet ne sūda. :D Riktīgi griežot motoru un veikli štepselējoties pa īsajiem robiem gan var tikt pie kaut necik dinamiskas braukšanas pilsētā. Nepamet sajūta, ka tu moci to auto, bet nu ok, braukt var raiti, nekādas vainas. Bet viss mainās uz šosejas - tu izgriezies kaut kur, skaties spogulī, ka nāk smaigais kaut kur taaaaalu vēl, izlien priekšā, min grīdā, bet smagais strauuuuuji tuvojās. :D Ar apdzīšanām arī vienkārši piiii. Saprotu, kāpēc šitie mazmotoru braucēji sēž fūrēm astē - jo apdzīt tik tiešām ir riskanti. līdz 100 vēl ieskrienās gana raiti, pēc tam vienā brīdī parādās sajūta, ka kāda liela piekabe tiktu aizmugurē pieāķēta. Goda vārds, man ar savu 1.8D escortu savulaik likās, ka ir vieglāk apdzīt. Patēriņš arī nav tik mazs, lai par to sajūsminātos. Visu dienu izbraukājos - ap 8 litriem. Uz to pašu gabalu pie tiem pašiem apstākļiem es rēķinu, ka saabs būtu 9, max 10. Un tos divus litrus vairāk IR vērts ieliet! :D