• Things I Like :) - Page 242
Page 242 of 264

Re:Things I Like :)

Posted: Tue May 04, 2010 10:21 am
by mrpinkeyes
FunnyFox wrote:...pa glauno! :)
Pēc analoģijas - katram botāniķim sava herbārija prese. :)
...bet pie topika tēmas: šorīt Alise aizspogulijā, 1985.g.
http://www.youtube.com/watch?v=1qDpBrs-eRM

man labāk patīk šī:

http://www.youtube.com/watch?v=VppuD1St ... re=related

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 12:41 am
by defektivais
Vakar pēc ilgiem laikiem biju aizgājis uz moto muzeju, priecē, ka mums veljoprojām ir tāds eksponāts kā auto union http://www.motormuzejs.lv/pub/index.php?id=26. Liekas prātam neaptverami, ka kādreiz varēja notik sacensības kalnos, kurās piedalās 800kg, 520zs un ar loku bremzēm aprīkoti auto.
Diemžēl saab gan neviens nebija :(
Katrā ziņā iesaku visiem, kas sen nav bijuši, 1.5 stunda pagāja pilnīgi nemanot.

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 8:45 am
by mixeris
Vai viņam tiešām bija loku bremzes?
Man kaut kā šķiet, ka viņiem lika virsū disku bremzes no lidmašīnām.
Vai varbūt tās bija loku bremzes no lidmašīnām? :)

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 10:08 am
by Nauris_t16
mixeris wrote:Vai viņam tiešām bija loku bremzes?
Man kaut kā šķiet, ka viņiem lika virsū disku bremzes no lidmašīnām.
Vai varbūt tās bija loku bremzes no lidmašīnām? :)
Var būt abi tevis minētie varianti, jo ļopeņu diska bremzes no ārpuses izskatās pēc loka bremzēm :)
BET - tas ir fakts, ka bremzēšana tajā laikā bija problēma :D

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 10:24 am
by elmo
Bremzes tajā laikā tika dēvētas par "mī...ējsviru", un tās lietoja tikai bailīgie. Īsti vīri šo sviru nelietoja un traucās pretī uzvarai ar pilnu gāzi!:woohoo:


Un vispār, kādas tajos laikos bija riepas!?Ir jābūt vai nu ļoti drosmīgam, vai pilnīgi ķertam, lai ar tādām riepām un tādām bremzēm joņotu milzu ātrumā. Kā vakardienas TG sērijā teica, lūk to somi sauc par īstu SISU (drosme un gribasspēks).

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 11:06 am
by defektivais
mixeris wrote:Vai viņam tiešām bija loku bremzes?
Man kaut kā šķiet, ka viņiem lika virsū disku bremzes no lidmašīnām.
Vai varbūt tās bija loku bremzes no lidmašīnām? :)

Pēc šīs saita (http://www.ultimatecarpage.com/car/619/ ... ype-A.html) par type A rakstīts, ka bija - drums, all-round.
Bet skatoties wikipedijā rakstīts, ka visiem neatkarīgi vai typeA,B,C vai D ir 400 mm (15.7 in), system Porsche hydraulic. Tad jau sanāk, ka bija kaut kādas specifiskas loku bremzes.
http://en.wikipedia.org/wiki/Auto_Union_racing_car

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 11:44 am
by gustavs
elmo wrote:Bremzes tajā laikā tika dēvētas par "mī...ējsviru", un tās lietoja tikai bailīgie. Īsti vīri šo sviru nelietoja un traucās pretī uzvarai ar pilnu gāzi!:woohoo:


Un vispār, kādas tajos laikos bija riepas!?Ir jābūt vai nu ļoti drosmīgam, vai pilnīgi ķertam, lai ar tādām riepām un tādām bremzēm joņotu milzu ātrumā. Kā vakardienas TG sērijā teica, lūk to somi sauc par īstu SISU (drosme un gribasspēks).
Laba sērija,lai gan atkārtojums. Taču priecēja fakts,ka pretstatā mūsu speciālistiem,kuri bez bubāra, mitsu un oooo nemaz i nesāk domāt par rallija gaitām, tāds "maz titulēts" braucējs kā Mika Hakinens ar MB 190 iztika(vai iztiek).

P.S
Tu ar savu standarta grifu noteikti,ka 40,50ajos gados būtu vilcis daudzus augšā..., taisnēs :laugh: .

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 12:25 pm
by elmo
Tak kaut kādā raidījumā džeki 70to gadu F1 draiveri iebāza mūsdienu F1 bolīdā, bet mūsdienu pilotu, vairs precīzi neatceros kuru, iebāza 70to gadu F1 bolīdā! Lieki teikt, ka večuks jaunajam puišelim iekabināja ar pamatīgu atrāvienu.

Baidos, ka taisnē tie vecie sacīkšu vāģi ir stipri ātrāki par Griffina 235 km/h. :)

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 1:36 pm
by alpins
defektivais wrote:Vakar pēc ilgiem laikiem biju aizgājis uz moto muzeju, priecē, ka mums veljoprojām ir tāds eksponāts kā auto union
Tikai tas vairs nav orģināls,bet kopija , orģinālo Kulbergs pārdeva fričiem ;)

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 1:57 pm
by lawyer
Tas, ka večuks ar mūsdienu F1 iekabināja jaunajam ar 70-to gadu formulu, drīzāk ir mūsdienu F1 kosmiskās tehnikas pārākums, nevis pilotu meistarības līmeņa rādītājs ;)

P.S.Jāatzīst gan, ka tiem večukiem SISU gan bija daudz lielāks nekā mūsdienu braucējiem :D

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 2:12 pm
by elmo
Nu bet par ko arī runa, ka mūsdienās daudz ko izsaka tehnika nevis pilota personīgās īpašības! Tā pat kā sportā medaļas plūc sporta dakteri ujn viņu brīnumzālītes, nevis paši atlēti! :)

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 2:35 pm
by ZingZeng
defektivais wrote:Vakar pēc ilgiem laikiem biju aizgājis uz moto muzeju, priecē, ka mums veljoprojām ir tāds eksponāts kā auto union http://www.motormuzejs.lv/pub/index.php?id=26. Liekas prātam neaptverami, ka kādreiz varēja notik sacensības kalnos, kurās piedalās 800kg, 520zs un ar loku bremzēm aprīkoti auto.
Diemžēl saab gan neviens nebija :(
Katrā ziņā iesaku visiem, kas sen nav bijuši, 1.5 stunda pagāja pilnīgi nemanot.
Biju toreiz klat Audi dienas, kad Auto Union tika atgadats no Vaczemes un brauca demonstracijas aplus pa Bikernieku trasi. Vardos to skanu un sajutas nevar aprakstit, visi likumi tika nemti sanslide, jo tas auto visu laiku gribeja mesties rinki pie mazakas akseleratora nospiesanas. Toreiz tika nemta intervija kaut kadam vacietim, laikam Vacijas kada muzeja direktoram vai restauracijas vaditajam, tad vins teica, ka vinam kajas tric pec 2 apliem Bikerniekos, ka ta ir neaprakstama jauda un ka ir jabut loti loti uzmanigam sadu auto pilotejot. Protams vins ari piemineja, ka ta ir vienreizeja iespeja un loti liels gods braukt ar to.

Un runajot par SAABiem Motormuzeja, tad bruns 99GL kupejnieks ar 5 durvim tur 100% staveja otraja stava kaut kad ap 90-to gadu sakumu. Negribas samelot, bet liekas, ka pirms ta vai pec ta bija ari viens 96.

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 10:40 pm
by alpins

Re:Things I Like :)

Posted: Fri May 07, 2010 11:16 pm
by vidvuds
nomainīju siksnu. Priecājos, ka nesačakarēju auto, jo iepriekšējā siksna bija jau "pārdilusi" un brīnos, ka nebija pārtrūkusi, turējās tik uz trim zobiem, ja pareizi izteicos. Kā arī nomainīju beidozt visus filtrus, kas bija jau jāmaina savus 5000 atpakaļ. :blush:

Lūka vairs arī negrab, un deg visas spuldzītes gan panelī, gan salonā, gan durvīs. :lol:


Beidzot savirze saregulēta un vairs nav jātur visu laiku stūre pa labi B)


Vēl tik pāris prieki pie ECU ar Janča palīdzību un cerams, man būs zaļa raķete :)

Re:Things I Like :)

Posted: Sat May 08, 2010 12:07 am
by Ainars
man ir kabriolets :side: