Atskats uz SAAB & VOLVO GRAND MEET 2016 Ķēdaiņos

Atsaucāmies Lietuvas SAAB kluba uzaicinājumam un 16.04.2016 SAAB klubs trīs ekipāžu sastāvā (kopā ar trīs Latvijas VOLVO ekipāžām) apmeklēja SAAB & VOLVO GRAND MEET Ķēdaiņos. Kā jau izriet no paša pasākuma nosaukuma, šis pasākums bija kopīgs gan SAAB, gan VOLVO automobiļu īpašniekiem. Pasākums noritēja Ķēdaiņu lidlaukā, un šī vieta acīmredzot nebija izvēlēta nejauši – pasākuma dalībnieku skaits bija iespaidīgs – to varēja skaitīt simtos, turklāt paralēli citos lidlauka nostūros norisinājās arī citi ar auto saistīti pasākumi.

Pasākuma organizatori atļāvās to dēvēt par starptautisku pasākumu, jo to apmeklēja ne tikai Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, bet arī Krievijas un Baltkrievijas ekipāžas.

Pasākuma programma sastāvēja paralēli no sacensībām slalomā, dragreisā un skaistumkonkursos, kur izvēlējās gan skaistāko auto, gan skaistākos diskus.

Pasākuma dalībnieku autoparks pamatā sastāvēja no pēdējos 5-15 gados ražotiem SAAB un VOLVO – 9-3og, 9-3ss/sc, 9-5og un S/V/70, 850, XC90, c30. Tāpat bija arī viens 9-5ng, kā arī pilnīgi svaigais jaunās paaudzes XC90. Klasiskais 900-tais SAAB bija tikai viens (un tas pats no Latvijas), tāpat bija tikai viens 9000-ais. Tikpat trūcīgi bija ar klasiskajiem VOLVO – tikai viens Amazon, daži no 340/360 sērijas, viens no 240/260 sērijas, pārītis 480-to, pārītis 940-to vagonu (bet ļoti iespaidīgu).

Slaloms sastāvēja no ar konusiem izzīmētas trases – bija tikai norādīts, pa kuru pusi konusiem ir jāizbrauc (trajektorijas pēc paša izvēles, ņemot vērā pieejamo vietas daudzumu), kā arī bija izveidoti pāris šauru „vārtu”, kuri daudziem radīja pamatīgas problēmas (par konusa apgāšanu sods +3 sekundes). Uzvarēja šajā disciplīnā Lietuvas pārstāvis ar „praktiski standarta” 900ng 2.0T (arī draudīga paskata 940 turbo to nepārspēja), bet vienīgais Latvijas pārstāvis slalomā – c900 – tam netika tuvāk par 4 sekundēm. Dragreisa klašu dalījums šī raksta autoram gan tā arī netapa skaidrs – kā varēja noprast, tika nodalīti tikai dīzeļi un benzīnnieki un tad pēc kvalifikācijas braucieniem tika veidoti pāri. Nekādi brīnumi nenotika un dragreisa disciplīnā uzvarēja VOLVO S60R AWD, kaut arī nopietnu konkurenci tam izrādīja priekšpiedziņas VOLVO C70 R un Baltkrievijas viesis ar savu VOLVO 850 R. Jāatzīmē, ka vienā no skaistumkonkursiem – par skaistāko auto – vietu uz goda pjedestāla izpelnījās arī Latvijas ekipāža ar c900.

Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu, jāsecina, ka organizācija bija diezgan labā līmenī – arī drošības pasākumi slaloma un dragreisa sacensību laikā bija adekvāti. Par laimi visiem dalībniekiem, šajā dienā nelija, vienīgi vējš gan plosījās uz nebēdu visu dienu.

Pasākuma nobeigumā daži desmiti SAABu un daži VOLVO tika sarindoti tā, lai no augšas atgādinātu SAAB reaktīvā iznīcinātāja aprises, un tas viss arī tika sabildēts no lidmašīnas augstumiem.

 

Nobeigumā jāsaka, ka pasākums kopumā bija izdevies, vienīgi žēl, ka Latvijas SAAB kopiena bija tik mazā skaitā pārstāvēta. Tas tikai nozīmē, ka ir jāsasparojas uz nākamo gadu – mēs noteikti brauksim atkal!


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com