Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)


User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by lawyer »

janelsk wrote:Kādam ir pieredze ar APC vai programmējamu ECU uzstādīšanu turbīnas optimizācijas nolūkos? Riski/grūtības/ieteikumi?
Nauris savējam ir uzstādījis T 5.5, tāpat ARTEH vismaz pāris T 5.5 komplektus ir sabūvējis, laikam edija brālēns arī savam ir iemetis T 5.5, es arī plānoju to izveikt pavasarī iekš ARTEH :roll:

Trionic 5.5 ir ar mūsdienu izpratnē "programmējamu" ECU, tas gan nav plug&play variants gluži, bet nu, tā kā Tavējam ir jau T16, tad Tev neko daudz nevajadzēs - tikai pašu trionic komplektu ar visiem devējiem un DI kaseti sarkano, šķiet :think:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by Nauris_t16 »

T5.5 ir plug and play, paskaties pats, kas būtu nepieciešams lai uzliktu to pašu Megasquirt vai Vems. Plus, var reāli ņemt un braukt uzreiz, nav jāved ne pie viena regulēties, lai tikai iedarbinātu. Ir pieejamas visas kartes jau gatavas, ja baigi gribas, var atrast arī jau nedaudz pielāgotas priekš B202. Var izmantot autotune un pašam likt sev steidžiņus :D
Un, kas nav mazsvarīgi, tiek izmantotas tikai rūpnīcas komponentes.

Var likt apc, good luck atrast pilnu komplektu, kas vēl ir ejošs. Daļa no vadiem ir iepīta mašīnas pamatvados, līdz ar to atrast pilnu pravodku ir praktiski nereāli. Nu un pa vienam pērkot nepārbaudītus komponentus arī būs kosmoss. Ja uz auto jau ir apc, var ar to padarboties un pieregulēt, nav ne vainas, ja viss strādā. Bet speciāli es diez vai to liktu virsū.
Pats visu jau sen esmu izpārdevis.
User avatar
janelsk
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 49
Joined: Wed Feb 10, 2016 4:32 pm
Contact:

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by janelsk »

lawyer wrote:
janelsk wrote:Kādam ir pieredze ar APC vai programmējamu ECU uzstādīšanu turbīnas optimizācijas nolūkos? Riski/grūtības/ieteikumi?
Nauris savējam ir uzstādījis T 5.5, tāpat ARTEH vismaz pāris T 5.5 komplektus ir sabūvējis, laikam edija brālēns arī savam ir iemetis T 5.5, es arī plānoju to izveikt pavasarī iekš ARTEH :roll:

Trionic 5.5 ir ar mūsdienu izpratnē "programmējamu" ECU, tas gan nav plug&play variants gluži, bet nu, tā kā Tavējam ir jau T16, tad Tev neko daudz nevajadzēs - tikai pašu trionic komplektu ar visiem devējiem un DI kaseti sarkano, šķiet :think:
Ir zināmas APTUVENAS izmaksas ARTEHā, lai T5.5 uzstādītu?
KG-1901
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by elmo »

janelsk wrote:
lawyer wrote:
janelsk wrote:Kādam ir pieredze ar APC vai programmējamu ECU uzstādīšanu turbīnas optimizācijas nolūkos? Riski/grūtības/ieteikumi?
Nauris savējam ir uzstādījis T 5.5, tāpat ARTEH vismaz pāris T 5.5 komplektus ir sabūvējis, laikam edija brālēns arī savam ir iemetis T 5.5, es arī plānoju to izveikt pavasarī iekš ARTEH :roll:

Trionic 5.5 ir ar mūsdienu izpratnē "programmējamu" ECU, tas gan nav plug&play variants gluži, bet nu, tā kā Tavējam ir jau T16, tad Tev neko daudz nevajadzēs - tikai pašu trionic komplektu ar visiem devējiem un DI kaseti sarkano, šķiet :think:
Ir zināmas APTUVENAS izmaksas ARTEHā, lai T5.5 uzstādītu?
Artehā neprasīji? Jeb gribi, lai mēs paprasām tavā vietā?
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by lawyer »

Izmaksas katram auto atšķirsies dēļ atšķirīgā darba apjoma, jo, piemēram, man ir karbulis vispār bez jebkādas elektronikas, bet Tev jau ir T16. Un man papildus tam tiks veikti citi darbi, lai uzlabotu veiktspēju. Vairāk vai mazāk ir skaidrs par detaļām - pats T 5.5 komplekts ap 200 EUR laikam, DI kasete sarkanā jauna 350-500 EUR šķiet vai lietota kādi EUR 50-100 (ja vispār var atrast ejošu) :think:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by Nauris_t16 »

Vēl ir jautājums par to, kā to visu liek. Ja liek visu tieši tā, kā bija 9000 vai 900ng, tad būs kosmoss. Un, es uzskatu, ka tas nemaz nav vajadzīgs, visi abs devēji, utt. Man, personīgi, ir gandrīz pats minimums, man pat vadības bloks neredz mašīnas ātrumu. Bet viss iet un strādā. Vajag atstāt nepievienotu bremžu signāla slēdzi, tas iet kā upgrade uz T5.5 mašīnām, lai bloks domātu, ka nekad netiek bremzēts, līdz ar to ieslēdzot tikai bremžu gaismas, netiek nomests turbīnas spiediens. CEL gan ir forši pievienot, var pa vienkāršo, pēc lampiņas mirgošanas nolasīt kļūdas. Vispār, lai pie T16 vadiem pievienotu T5.5, diezgan daudz kur tikai jāpieslēdz viens vads. Ja ir kruīzs, var dabūt arī ātruma signālu, tas pats viens vads jāievelk. Man vienkārši ir beigts devējs spidometrā un es neredzu jēgu to remontēt/mainīt uz citu, nav kritiski. Bet pieslēgt visu pieslēdzu tur.

Janelsk - kādā no angļu forumiem tieši bija write-up: Lucas CU14 to T5.5 conversion. Google this. Un jā, tev ir Lucas CU14 vadība.

Loģiski, ja gribi uzzināt cik kur kas maksā, ir jāvēršas konkrētā vietā. Vai pie konkrēta cilvēka, kas tur ko tādu ir darījis.

Elmo, es skatos, tāds laipns pēdējā laikā palicis, pat neraksta vairs katrā postā, lai brauc uz Arteh. Cheers, es esmu savādāk domājošs.
User avatar
janelsk
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 49
Joined: Wed Feb 10, 2016 4:32 pm
Contact:

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by janelsk »

Paldies par izsmeļošo atbildi, Nauri!
KG-1901
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by Nauris_t16 »

Plus, obligāti iesaku ievilkt knock-led panelī, lai redzētu detonācijas, ļoti palīdz pie turpmākas ekspluatācijas, itsevišķi, ja ir vēlme kāpt uz augšu jaudas ziņā. Parasta 12v led, mīnuss tiek paņemts no attiecīgā pin vadības blokā (iebūvēta fīča, kas netiek izmantota oriģināli, gan vecie apc bloki, gan T5 uz vienu konrētu pin'u padod īsu masas signālu brīdī, kad ECU redz detonāciju. Kurš pins? Google that, neatceros), pluss tiek paņemts no paneļa apgaismojuma. Diode nepieciešama, jo signāls ir īss un parasta lampiņa nepaspēj noreaģēt.

Pēc šī arī var salīdzināt Latvijā pieejamā E98 kvalitāti, pēdējā YTR track day braucu ar statoil E98 un man bija tāda diskotēka salonā, ka maz neliekas :D
User avatar
pr1
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 533
Joined: Sun Aug 16, 2015 9:10 pm

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by pr1 »

sit back and like me...
________________________

http://binaural.lv/ - all things audio
User avatar
janelsk
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 49
Joined: Wed Feb 10, 2016 4:32 pm
Contact:

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by janelsk »

Un kā šāds mods draudzējas ar CSDD apskates veikšanu?
KG-1901
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by lawyer »

LV ar tādiem lukturiem TA neiziesi :geek:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
rzmzr
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 444
Joined: Wed Jun 29, 2016 1:24 pm

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by rzmzr »

Ja visu nostrādā tīri, un izskatās pēc stocka, tad problēmām nevajag būt. Lukturu stikli gana necaurlaidīgi, lai TA vecis to leda serdi neieraudzītu, un ja stars tiek lauzts kā default gaismai, nav kaut kādas super-mega metinātājziliās spuldzes, kuras pretībraucošajiem tecina acis ārā, izies, ka nosmird. Lielākā problēma ir ar tiem reflektoriem staru dabūt, kā jābūt, halogēnā spīd 360, ledi, labākajā gadījumā, 180, var gadīties, ka stars izkliedējas tikai taisni no elementiem. Bet tā, labs mods.
1998 9-3 2.0T, pšš - Pārdots
2006 9-5 Aero, manuālis - B235R + B234 Hybrid - Pabeigts?
1996 BMW E36 B204 - procesā
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by Nauris_t16 »

Nu ir jābūt aklam, lai nepamanītu, jo tas prožektors sanāk diezgan tuvu stiklam. Plus, parasti, visi liek reāli lēcu, kur reflektors vairs nav nepieciešams, kas jau nu 100% neiet caur skati.
Anyway, nenomatēti, normāli noregulēti lukturi ar kādām +% lampiņām ir pilnīgi ok, daudziem jaunākiem auto ir sūdīgāka gaisma.
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by elmo »

Nu uz 9-5 stikla lukturiem un Osram +30 lampiņām ceļu izgaismoja labāk, kā ar xenoniem un plastmasas lukturiem.
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Dažādi jautājumi par 900 (2.daļa)

Post by Nauris_t16 »

Runājot par FMIC.

Es savu liku 2008.gadā, jo rokās iekrita abbott racing 9000ic, šobrīd, iespējams, liktu ķīnas universālo, vai to pašu stock 9000. Rēķinājis neko neesmu, pieļauju, ka tas tomēr ir nedaudz par lielu.

Lai uzliktu 9000IC, nācās nogriezt abus vilkšanas āķus - piemetināju jaunu custom. Plus ir jāapgraiza bampera restītes un jāatsakās no stock motorvāka āķa, kas, iespējams, nav problēma ar stock 9k ic, jo abbott variantam ir biezāki gali. Nu plus custom stiprinājumi pašam IC, vairs neatceros, bet kautkādas ausis tika metinātas klāt. Trubas visas ir mix starp 900og un 9k trubām, dažas ir ar neloģiskām diametru maiņām, bet nu, pagaidām nespēju atrast vēlmi pārtaisīt.

Heat soak nekad nav novērots un pie 1,5bar arī neatvērās, atvērās galvas blīve toreiz :D

Bilde viena no procesa, viss tika sakrāsots un sakopts pēc tam.

Image

Aktuāla motortelpas bilde, kur var redzēt paipingu.

Image

Image
Post Reply