Elektriskā antena


gugi
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 25
Joined: Tue Jan 29, 2008 3:51 am
Location: Rîga

Elektriskā antena

Post by gugi »

Nu ir pienācis brīdis jaukt un tīrīt antenu, varbūt kāds varētu atsvaidzināt atmiņu kā tas bija jādara:S Un ar kādu smāķi labāk pēc tam sasmērēt? Tnx
User avatar
eidis
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 268
Joined: Thu Aug 30, 2007 4:58 am
Location: Rîga

Re:Elektriskā antena

Post by eidis »

es arī labprāt kādu pieredzi dzirdētu...
nesen nopirku jaunu antenas mastu - kkad taisos izjaukt, bet varbūt ir kāds knifs?!
Normunds
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 1037
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:53 pm
Location: Rīga

Re:Elektriskā antena

Post by Normunds »

Ja runa ir par masta tīrīšanu, tad eļļošanā var izmantot to, kas "pie rokas". Pēc tam, kad ir iekustināts visu smērvielu tīru nost. Jo mazāk eļļas, jo mazāk pielīp s...
Tieši tas pats arī ar slēdzenēm. Kādreiz lietoju silikona eļļas aerosolus, bet tagad svarīgās vietās ieberu saberzta zīmuļa grafīta kodola putekļus no "mīkstās markas". Pie grafīta nelīp putekļi, ziemā tas nesasalst un ir ideāls slīdmateriāls. Protams, neslinkoju tīrīt mastu regulāri, jo esmu pārāk slinks uz mainīšanu. Jā, un grafītu ar mēru, daudz laba nevajag. :)
Normunds
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 1037
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:53 pm
Location: Rīga

Re:Elektriskā antena

Post by Normunds »

Ne par tēmu, bet

Gugi, vai 9000-šā leģendārais motorvāks ir vēl goda vietā vai jau mērojis ceļu uz Tolmetu ?
gugi
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 25
Joined: Tue Jan 29, 2008 3:51 am
Location: Rîga

Re:Elektriskā antena

Post by gugi »

Nu jau labu laiku Tolmetā:P
User avatar
Kredoks
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 212
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:36 am

Re:Elektriskā antena

Post by Kredoks »

Grafīta pulveri plastmasas mazās "burciņās" priekš slēdzenēm var nopirkt "saimniecības preču"veikalos
Sipaks
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 30
Joined: Sat Jan 19, 2008 9:00 am

Re:Elektriskā antena

Post by Sipaks »

Kur var nopirkt elektriskajai antēnai mastu? Man viena mājās stāv salauzta (gan zobstienis, gan teleskops). Vienā mirklī aizmirsās iebīdīt. :)
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re:Elektriskā antena

Post by Yukki »

Sipaks wrote:Kur var nopirkt elektriskajai antēnai mastu? Man viena mājās stāv salauzta (gan zobstienis, gan teleskops). Vienā mirklī aizmirsās iebīdīt. :)
Kas ir zobstienis? mastu ar zobaino plastmasas striķi var nopirkt Vikingos vai Alfa motors, ap Ls 15
User avatar
eidis
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 268
Joined: Thu Aug 30, 2007 4:58 am
Location: Rîga

Re:Elektriskā antena

Post by eidis »

Yukki wrote:Kas ir zobstienis? mastu ar zobaino plastmasas striķi var nopirkt Vikingos vai Alfa motors, ap Ls 15
nu nu, yukki!!!!
es kad zvanīju uz Vikingiem viņi man nosauca ciparu 27Ls - tāpēc izdomāj pasūtīt no http://www.partsforsaabs.com/

sanāca kkādi 21 vai 22 Ls.
User avatar
uculs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2124
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:44 am

Re:Elektriskā antena

Post by uculs »

Tad jau labāk ebay paņemt pa kādi 30 visu uzparikti. Tāpat tur viss ir izdilis un drīz pēc masta nomaiņas izbeigsies zobrats.
Man tā antena jau ir apnikusi. Pēdējos pāris gadus stāvēja nekustināma, nu viens ķēns nolauza. Bet tā kā vēl normāli visu ķer, tad mainīšu, kad būs siltāks.
User avatar
eidis
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 268
Joined: Thu Aug 30, 2007 4:58 am
Location: Rîga

Re:Elektriskā antena

Post by eidis »

uculs wrote:Tad jau labāk ebay paņemt pa kādi 30 visu uzparikti. Tāpat tur viss ir izdilis un drīz pēc masta nomaiņas izbeigsies zobrats.
Man tā antena jau ir apnikusi. Pēdējos pāris gadus stāvēja nekustināma, nu viens ķēns nolauza. Bet tā kā vēl normāli visu ķer, tad mainīšu, kad būs siltāks.
visu uzparikti to domā kā antena+motoriņš?! pa 30? :huh:
tad jau tā būs lietota vai neorģinālā kkāda...

izjaucot savējo, man galīg neradās iespaids, ka tur kkas būtu izdilis - viss normas robežās un ar jauno mastiņu strādā labi!
User avatar
uculs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2124
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:44 am

Re:Elektriskā antena

Post by uculs »

Tas labi, ka strādā labi un nekas nav izdilis. Saku no pieredzes, gadu vai divus pēc masta maiņas viens sīks zobrats pateica čau. Man bija rezerve, tā ka tiku cauri ar nomaiņu.

Paskaties ebay, tur pilni komplekti nāk pa 25 mārciņām pluss šips. Un kāda atšķirība cik oriģināls tas pasākums ir, visdrīzāk, ka tavam mūžam pietiks, ja neturēsi to auto līdz retro vecumam.
User avatar
ifka
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 469
Joined: Thu Aug 27, 2009 12:14 pm
Location: Ādaži

Re: Elektriskā antena

Post by ifka »

Te taada neziniisha pieredze - varbuut kaadam noder.

Parasts radio ar nonjemamu paneli. Sen-sena antena ar el. piedzinju, iespeejams, no vaagja pirmsaakumiem. Saakotneeji vispaar nekusteejaas, jo bij kljuumiigi vadi sasleegti. Peec zinaamas bakstiishanaas saaka darboties tik veiksmigi, ka par to liidz salam aizmirsu.

Uz ziemas atnaakshanu vienubriid aku tika atvienots. Un tad saakaas, kaa man saakotneeji skjita, elektroruukja izdaribas. Vaardu sakot - kameer radio iesleedz/izsleedz ar attieciigo pogu, vai arii ar auto aizdedzes atsleegu, viss notiek OK - antena paceljas un ievelkas taa kaa paredzeets.

Savukaart, ja radio izsleegts, bet panelis vietaa, tad, pagriezjot aizdedzes atsleegu galeeji kreisajaa staavoklii (viss izsleegts, tai skaitaa aksesuaaru baroshana) antena izbrauc uz augshu liidz galam, bet atgriezjas nepilniigi, paliekot aaraa par ca 6 cm. Johaidii - un tagad visaadi klaidonji man to lauziis nost, jo iestumt atpakalj ar roku nevar :oops:

Pagaaja nedeelja liidz sapratu - pie vainas "naivaa funkcija" - briidinaajums par neiznjemtu radio paneli. Atvienojot aku, radio "resetojas" un attieciigaa funkcija tiek peec nokluseejuma aktivizeeta. Izsleedzot elektropiegaadi aksesuaariem, tomeer, veel tiek dota komanda raadzjinjam nopiiksteeties, briidinot par neiznjemtu paneli. Vecajai antenai ar, iespeejams izljurkaatiem palaideejkontaktiem, tas pietiekami lai izbrauktu aaraa, bet par maz, lai atgrieztos.

Izsleedzot funkciju aka "panel warning beep" viss pa vecam. Es laimiigs :)
User avatar
zariene
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 62
Joined: Tue Feb 28, 2012 11:26 am
Location: Rîga

Re: Elektriskā antena

Post by zariene »

Labdien!

Ļaundaru un savas nolaidības dēļ, esmu salauzis jau otro antenu. Iepriekš, no divām nestrādojāšām saliku vienu, taču tagad pagalam ir pati antena, tas ir, salocīju pret krūma zaru. :shock:
Vai kādam nav lieka? Nepieciešama pati antena, viss pārējais ir. :pray:
SAAB Griffin 2.3T '93 (200hp)
SAAB 9-5 Aero '06
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: Elektriskā antena

Post by Ainars »

Tantes pieturaa runaa ka Artehaa varot dabuut.. vismaz 9-3og elektro antenas remkomplektu var
SAAB 900og cv
SAAB 9-3og SE
SAAB 9-3og Aero
SAAB 9-3ng Aero TTiD
...
Post Reply