turbīna


samsons
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 25
Joined: Mon Sep 20, 2010 6:14 pm

turbīna

Post by samsons »

tātad manam Saabam 2.3T 1991. gada no turbīnas kaut kur tek eļļa ārā! izskatījās, ka tek no pašas turbīnas, nevis no dzesēšanas trubiņām..bet tā cēliens ir (dačikā iet līdz sarkanajam,varbūt pat mazliet iekšā sarkanajā) bet bieži pie kārtīgākas pedēļa iespiešanas auto noraustās..gribētu zināt, vai tas varētu būt turbīnas gals? un ja tā, tad kur varētu dabūt restaurētu turbīnu un savu veco dot tā kā maiņā + ar savu piemaksu (vismaz tādu variantu esmu dzirdējis)

P.S. ja kaut ko svarīgu neesmu pateicis, tad sorry :)
User avatar
envoy
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2563
Joined: Wed May 05, 2010 4:08 pm
Location: Riga

Re:turbīna

Post by envoy »

kārtējais gadījums, kad diez vai kāds caur internetu spēs kau ko nodiagnosticēt.
Tas, ka turbīna ir jāsaved kārtībā, ir skaidrs - www.turbomotors.lv
Saab 9-5 1.9 TiD Hirsch powered by ArTEH
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re:turbīna

Post by edijs »

Turbomotors prasa 40ls par diagnostiku (ja vien nelabo pie viņiem). Tā ka.. ja vien neesi nobriedis restaurēt esošo, tad tīri vest šiem palūrēt par tādu naudu laikam nav jēgas. Varbūt Romkas paziņas pa lētākām naudiņām diagnosticē. Bet nu pa 40 Ls jau var arī lietotu turbu dabūt, ar ko vēl kādu laiku braukt.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
Smith
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2049
Joined: Tue Jun 10, 2008 2:11 am
Location: Riga

Re:turbīna

Post by Smith »

Man turbīnas atjaunošana pie turbomotors izmaksāja 270 Ls... ar garantiju 1 gads. ;)
Toyota RAV4, LPG&Kellys Lagon
coks
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 8
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:57 pm

Re:turbīna

Post by coks »

pardodu turbinu no 900 ja interese zvaniet 29337393
intercooler bonusa.
User avatar
KoreFun
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 7731
Joined: Thu Feb 07, 2008 11:11 am
Location: Rîga

Re:turbīna

Post by KoreFun »

Kāds intercoolers? Kāds motoram kods?
Normally aspirated engine is like never ending turbo lag :)

9-3'99 Project "Griff"
9-3'09 TTiD AT Wagon, Stg 0.5
9-3'02 SE TD04 Convertible
coks
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 8
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:57 pm

Re:turbīna

Post by coks »

varu atsutit bildes,mans mail ir val4ok@inbox.lv raksti uz to.
User avatar
Nils
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3970
Joined: Wed Mar 26, 2008 12:29 pm

Re:turbīna

Post by Nils »

samsons wrote:tātad manam Saabam 2.3T 1991. gada no turbīnas kaut kur tek eļļa ārā! izskatījās, ka tek no pašas turbīnas, nevis no dzesēšanas trubiņām..bet tā cēliens ir (dačikā iet līdz sarkanajam,varbūt pat mazliet iekšā sarkanajā) bet bieži pie kārtīgākas pedēļa iespiešanas auto noraustās..gribētu zināt, vai tas varētu būt turbīnas gals? un ja tā, tad kur varētu dabūt restaurētu turbīnu un savu veco dot tā kā maiņā + ar savu piemaksu (vismaz tādu variantu esmu dzirdējis)

P.S. ja kaut ko svarīgu neesmu pateicis, tad sorry :)
Te jau kārtējais pārspiediens un fuelcut's, nebūs tak turbīna vainīga pie noraustīšanās. Meklē caurumus vakuma trubās no APC un skaties kas ar wastegate.
Par to, ka eļļu gāž neko nezinu. kad man mira turbīna, eļļa tecēja ārā pa izpūtēju un bija jāpielej gandrīz litrs uz 100-200km. Un to kā kūpēja, redzēja vismaz divu kvartālu attālumā.
Saab 900 Turbo '81
samsons
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 25
Joined: Mon Sep 20, 2010 6:14 pm

Re:turbīna

Post by samsons »

tātad ziema ir pagājusi un Saab's atrodas garažā, mēģinu noskaidrot, no kurienes varētu tecēt tā eļļa..pēc manas nepieredzējušās acs izskatījās, ka eļļa varētu tecēt no šejienes (domāta ir tā paresnā trubiņa, kas nāk no motora apakšas un ir piestiprināta turbīnai ar divām seškanšu skrūvēm)!
http://www.saab9000.com/procedures/exha ... return.jpg
vai varētu būt, ka tā blīve ir beigusies vai kāds cits variants?

EDIT:

kad nopirku auto, ar to varēja normāli nospolēt uz asfalta (tas tikai tā testam bija, nevis zīmēšanās :D), bet tagad pēc ziemas man pēkšņi sāk strādāt TCS un mašīnai ta kā zūd jauda..tam ta ir jābūt vai tur kkas nav riktīgi?
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:turbīna

Post by elmo »

Nu un ko tad dara TCS, ja ne bremzē auto un met nost motoram duku!?
Tā ir TCS sūtība, darīt visu, lai riteņi nespolē!
Gribi spolēt!? Atslēdz TCS!!!:woohoo:
samsons
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 25
Joined: Mon Sep 20, 2010 6:14 pm

Re:turbīna

Post by samsons »

elmo wrote:Nu un ko tad dara TCS, ja ne bremzē auto un met nost motoram duku!?
Tā ir TCS sūtība, darīt visu, lai riteņi nespolē!
Gribi spolēt!? Atslēdz TCS!!!:woohoo:
nu ok, tad tā arī tam TCS'am ir jāstrādā, vnk tā man saskarsme ar šo lietu..un par to TCS atslēgšanu es padomāšu tad, kad tikšu vairāk pabraukt ar savu auto..


bet kā ar to turbīnas problēmu?problēma varētu būt tur, kur teicu?
User avatar
envoy
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2563
Joined: Wed May 05, 2010 4:08 pm
Location: Riga

Re:turbīna

Post by envoy »

Kas tur ko domāt. Nospied panelī TCS pogu un brauc. Tas TCS jau sūdu gadījumā tevi tāpat neglābs ;)
Saab 9-5 1.9 TiD Hirsch powered by ArTEH
samsons
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 25
Joined: Mon Sep 20, 2010 6:14 pm

Re:turbīna

Post by samsons »

envoy wrote:Kas tur ko domāt. Nospied panelī TCS pogu un brauc. Tas TCS jau sūdu gadījumā tevi tāpat neglābs ;)
ok, kad būšu mājās, tad pačekošu kas un kā ar TCS!

vnk ir tā, ka no tās mašīnas neko nesajēdzu (tāpēc parādās no manas puses daži man aktuāli jautājumi par auto), bet ir ļoti liela vēlme pārvietoties ar šo tā saucamo lidmašīnu :)
Walcha
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 167
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:21 pm
Location: Piebalga/Cesis

Re:turbīna

Post by Walcha »

pirmkaart, kaartiigi nomazgaa turbiinu un visu kas tur ir rinkjii ar kjiimiju un augstspiedienu. protams kad viss ir labi atdzisis. tad piestartee un ciitiigi no visaam puseem nopeeti kur iisti ir nopluude. ja tik vien kaa gar to elljas trubu, tad lieta vienkaarsha - nomaini bliivi un gaaz taalaak. veel, kad viss ir tiirs un atdzisis, noskruuvee iepluudes trubu un izpluudes pirmo liikumu (downpipe), un ar pirkstiem no abaam puseem vienlaiciigi izkustini turbiinas asi garenvirzienaa un uz augshu/leju. ja ir pastiprinaata briivkustiiba (lufte) tad ir skaidrs ka Turbiina iet uz galu. ja ass paaraak daudz nekustaas (minimaali kustaas ikviena ass) un griezhaas briivi (nespruust, nerada jociigus trokshjus utml),tad ar turbiinu pa lielam viss ir kaartiibaa. un auto ja noraustaas tad vainiiga nau turbiina bet degmaisiijums, taa padeve vai nepadeve, vakuums, elektronika. ja turbiina ir izdilusi, tad taas elljoshanai paredzeetaa ellja nonaak tieshi karstajaa izpuuteejaa, rada duumus un degoshas elljas smaku. ja duumi braucot nav noveerojami tad turbiina joprojaam pa lielam ir okej. tas taa iisumaa ;)
Post Reply