Saab 9000 sēdināšana


User avatar
gustavs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2606
Joined: Fri Feb 15, 2008 10:03 am
Location: Location

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by gustavs »

Nē, labāk ar manējo 15/195/65 B) . Stabilitātes etalons B)
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by Arnijs »

Ei, sēdinātāji! Kad uz 333 jāaizbrauc, tad nav neviena! ;)
Domāju, ka trasē kāreiz var objektīvāk spriet par piekares regulējumiem un auto stabilitāti.
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
User avatar
gustavs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2606
Joined: Fri Feb 15, 2008 10:03 am
Location: Location

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by gustavs »

Arnijs wrote:Ei, sēdinātāji! Kad uz 333 jāaizbrauc, tad nav neviena! ;)
Domāju, ka trasē kāreiz var objektīvāk spriet par piekares regulējumiem un auto stabilitāti.
...,jo viss skanošais ir iztērēts flekša ripās! :laugh:
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by Arnijs »

Gustavs wrote: ...,jo viss skanošais ir iztērēts flekša ripās! :laugh:
Mjā.... dalības maksa nav no simboliskajām. Bet nu - iekš auto netika investēts praktiski nekas. Aizbraucu ar 3mm mizām un pusbeigtiem KONI. Kad gribēju piegriezt cietākus, izrādījās, ka amītis vnk šūpojas, vienalga - griez, vai negriez, bet arī tecējis nav :dry: Finālā, pēdējā braucienā pat uzrādīju daudzmaz ciešamu priekš sevis 1:05,5. Bet nu - savs kaifs panēsāties pa trasi bija! Kopā noriņķots virs 30 apļiem.
Vajadzīgs niknāks eļļas radiators. Velkot ar 2-o ir problēmas ar spiedienu, bet ar 3-o savukārt vismaz par sekundi sliktāks rezultāts.
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
User avatar
Nils
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3970
Joined: Wed Mar 26, 2008 12:29 pm

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by Nils »

Starpcitu, kā regulējās pakaļējie Koni? Par priekšējiem man viss skaidrs, bet pakaļa pirms gada bija cietāka... :dry:
Saab 900 Turbo '81
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by Arnijs »

Šķiet, ka aizmugure neregulējas...
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
Walcha
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 167
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:21 pm
Location: Piebalga/Cesis

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by Walcha »

Atjautiibas uzdevums-kas shii ir par atsperi? zinu ka 9k aizmugureejaa, bet veel...!
Image
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by Arnijs »

Visparastākā atspere! materiāla diametrs 13.3mm uzstādījās no 90-97 gadam.
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
User avatar
bizenajs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 573
Joined: Tue Sep 04, 2007 4:45 am
Location: Rīga, Cesvaine
Contact:

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by bizenajs »

Arnijs wrote:Šķiet, ka aizmugure neregulējas...
Wrong, regulējas, bet pirms uzstādīšanas. Amortiņš jāiespiež līdz galam, tāds Kā klikšķis, tad jāgriež os vai pret ciparnīcu.
Kur ir tā mēraukla, ar ko tu sveri tautas?
Vai jābūt puķēm, kas smaržo tikai pļautas?
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by edijs »

Arnijs wrote:Ei, sēdinātāji! Kad uz 333 jāaizbrauc, tad nav neviena! ;)
Redz, ar labām ikdienas riepām braukt uz trasi.. diez kas nav. Protams, var jau pirms trases dienas uzskrūvēt citus ripuļus ar citām riepām un tā varbūt nebūtu lielākā bēda. Bet man ir ļoti žēl savu garo kārbu, vismaz pagaidām vēl izturos pret to īpaši maigi. Trasē steigā knaģēt robus kā pagadās un riskēt pēc kāda laika atkal meklēt kārbu - goda vārds negribas. Nu jā, un arī iespēja iepirst kaut kādās apmalēs vai riepās un apskādēt vizuālo neiepriecina. Šādām izklaidēm vajag tomēr otru auto, nevis savu lolojumu dzīt. Var jau būt, ka ies gadi un es domāšu: "vot bļin, kam es to zaļo saabu tā saudzēju?" :)
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
gustavs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2606
Joined: Fri Feb 15, 2008 10:03 am
Location: Location

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by gustavs »

Nu, man ir līdzīgi. Ir liela iespējamība,ka beigās,tas pasākums izvēršās makten sālīts. It kā šova pēc nokurināt riepas varētu, taču zaudēt traki nepatīk(olimpiešu devīze neder),plus bauda braucot aktīvi ar dīvanu uz 4iem riteņiem ir līdzvērtīga nullei. Manis pēc tās var uzskatīt par atrunām B) - gribēties jau traki gribās, bet ne šādi.
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by Arnijs »

Nu man ir viedoklis...
Tad napiga, jūs, džeki piļījat nost atsperes, taisāt sēdinājumus, liekat turbīnas, ceļat jaudas? Pareizi! Lai varētu "atvilkt"!
Trases "atvilcienā" labākajiem laikiem vidējais ātrums ir ap 70km/h. Jūs pa šossi braucat ar 70????
Un lauzt/nelauzt auto jau ir katra paša izvēle. Jābrauc pirmkārt draudzējoties ar galvu, izjūtot, kad jānoņem kāja no pedāļa, lai nenovērptu kādu pusasi vai sajūgu.
Bet trasē ir reāli labāk (un galvenais - drošāk) pārbaudīt un sajust auto regulējumus un saprast līkumu kaskāžu pareizās trajektorijas. Jā - sānu slodzes ir uz saķeres robežas, bet tas ir trasē, nevis uz ceļa ar grāvjiem.
Paskatieties uz galeriju (linku), ko ieliku pie sportiskajiem pasākumiem. Vismaz pusei tie ir ikdienas auto, samērā svaigi un labi kopti. Un - nebija neviena excesa. Visiem bleķi veseli, transmisijas vietās un visi, tāpat kā atbraukuši, saviem spēkiem arī devās mājās!
Jā - riepas ir finansiāli pasāpīgs jautājums, bet vienmēr taču var atrast nobrauktas mizas , kas noplēšanai līdz galam pa trasi - pašā laikā!
Pa lielam tās ir tikai tādas atrunas. Tāpat, kā dažiem ziemas pasākumu asociācija ar auto laušanu. Pasakiet - cik auto ir "cietuši" tīrajā trases daļā??? (Iebraukšanu apmalēs un kupenās, bleķus bamperus un lūpas nebūtu īsti korekti pieskaitit, jo tā tomēr ir sava auto un riepu iespēju pārvērtēšana, kur atbildība uz katra paša širmja platumu)
Manuprāt - vienkārši jāatbrauc un jāpamēģija.
P.S. Citēju pirmo teikumu no Alfistu 333 topika:
Pasākuma mērķis- pilnveidot drošas braukšanas iemaņas slēgtā trasē.
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
User avatar
KoreFun
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 7731
Joined: Thu Feb 07, 2008 11:11 am
Location: Rîga

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by KoreFun »

Pagājušajā gadā pirmo reizi pamēģināju pabraukt vasaras trasē. Nu teikšu tā, lai izlidot no trases jādomā nevis ar galvu, bet kkādu citu vietu. Diezgan drošs pasākums.
Laba iespēja izjust lidmašīnu, tā teikt, darbībā. Saprast kā Tu proti savaldīt savu mašīnu.

P.S. Un kāds kaifs panesāties pa trasi..:cheer:
Normally aspirated engine is like never ending turbo lag :)

9-3'99 Project "Griff"
9-3'09 TTiD AT Wagon, Stg 0.5
9-3'02 SE TD04 Convertible
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by edijs »

Es gribu sēdinājumu, jo man tieši ikdienai ir par mīkstu. Vienu dienu izbraucu ar bembi, kurš katrā līkumā smuki iesēžas, nākamā dienā iekāpju saabā un pie tāda paša ātruma tai pašā līkumā man šķiet, ka apvelšos. Negribu kartingu, bet standarta 9k nedaudz raitākai braukšanai ir pa mīkstu.

Par auto laušanu - es tieši ar svaigu un labi koptu auto drīzāk brauktu pa trasi. Piekrītu par apmalēm un riepām - vajag draudzēties ar galvu un nebraukt nost no trases. Un tikai no straujākas līkumošanas nekas tam auto nenotiks. Bet cita lieta, ja tu esi gadu meklējis garo kārbu, tad kaut kādu nebūt lietotu uzlicis un bez nojēgas, cik labi saglabāta tā varētu būt, tiešām negribas pārlieku to noslogot un atkal sadzirdēt nepatīkamos krakšķus. Savukārt ar tādu auto, kuram viss ir ideālā kārtībā, tieši nebūtu iebildumu gāzt.

Riepas ir problēma tikai tad, ja nav lieku ripuļu ar kaut kādam nobrauktām mizām. Ja ir un pašam nav slinkums veikli pie trases pārskrūvēt (vai no rīta mājās), tad nekāda problēma. Nav jau tā, ka ar tām riepām tikai vienu gonku nobrauc un atkal jāmaina. Var nobraukt tak arī divas gonkas un tad tas būs vairs tikai piečuks par riepu maiņu uz vienu gonku. Pašas riepas neskaitu, jo nobrauktas tik tiešām atrast nav problēmu. Bet nu tos rezerves diskus gan vajag, jo nodarboties ar montēšanu speciāli trases dienai, gan vairs nav finansiāli prātīgi. Lieki ripuļi man pāris komplekti ir, mizas arī iekrājušās. Tik vien tā bēda, ka 15 collu baloni..

Un vismaz vienu auto, kurš ir cietis ziemas pasākumā, es zinu. :D To, ka man pirms tam sudrabīgajam sanāca apskādēt bamperus un noraut izpūtēju, es neskaitu, tie ir sīkumi. Bet ar zaļo es iepirdu siena ķīpā principā vien tāpēc, ka frēzējot līkumu izkrita no ātruma (jo paļurkāta kārba) un kontrolētā slīdēšana acumirklī pārvērtās nekontrolējamā (vai sūdīgi kontrolējamā).
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
KoreFun
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 7731
Joined: Thu Feb 07, 2008 11:11 am
Location: Rîga

Re:Saab 9000 sēdināšana

Post by KoreFun »

nu redz, tagad zini, ka frezējot līkumu jāpietur kloķi vietā, vai arī jaunus motora atbalstus jāsaliek:P:laugh:
Normally aspirated engine is like never ending turbo lag :)

9-3'99 Project "Griff"
9-3'09 TTiD AT Wagon, Stg 0.5
9-3'02 SE TD04 Convertible
Post Reply