9000


Post Reply
Vecgrāvis
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 3
Joined: Tue Jul 12, 2011 12:23 pm

9000

Post by Vecgrāvis »

Gribās piedzerties - 9000 CS 93. gada, 2.0 litri, vecais motors - bez aizdedzes bloka - ar indukcijas spoli un sadalitaju. Motoram nomainits praktiski viss (sveces, svecvadi, jetronic aizdedzes bloks, sadalitaja vacins un "begunoks", nomainīts katalizators (ielikts aizvietotajs), motoram uztaisits kapitalais remonts, tikko nomainiju hola deveju (kloķenes lasitaju)- bet problema - motors, kad uzsilst sāk raustīties - visvairāk kad 2.5 apgriezieni un uz augsu, kad pari 3.5 tad iedegās chek engine...kamer motors auksts iet bez problemam, bet tas ir tikai dazas minutes...psc. Ir gazes iekārta, bet ja brauc uz gazi, tad "sauj" un gaisa filtrs un gaisa meritajs aiziet pa pieskari...pats divainakais - kamer auksts motors, viss, kad silts, taa raustas.
Varbut kadam ir bijusi lidziga problema - vairs nezinu ko labot vai mainit, visur kur esmu bijis, bet skiet tas motors radits lai raustītos...lūdzu palīdziet...
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:9000

Post by lawyer »

Simptomi līdzīgi ir, kad kloķvārpstas apgriezienu devējs streiko :dry:

Ja jau iedegās CE, tad var nolasīt kļūdu un uzzināt kaut ko vairāk, kur meklēt vainu :huh:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
Vecgrāvis
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 3
Joined: Tue Jul 12, 2011 12:23 pm

Re:9000

Post by Vecgrāvis »

klokenes deveju, to, kas atrodas aiz sparata...(hola deveju) tiko nomainiju - nekas nemainijas...raustas, kaa raustijies.
p.s. kur var pieslegt to motoru pie kompja - lai parbauditu CE? (kads jedzigs serviss?)
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re:9000

Post by edijs »

Un ko pats Check Engine saka, kuru kļūdu izmet? (Hint - ieslēdz aizdedzi, nestartē motoru, sagaidi, lai šis nodziest un tad skaiti, cik reizes nomirgo, un dodies šeit http://www.saab9000.com/procedures/powe ... tcodes.php atšifrēt rezultātus)

Par hola devēju - tu tak noteikti lietotu ieliki vai ne? :) Man arī vecais motors, tiesa 2.3, bet hola devējs laikam tāds pats. Jauns nemaz nav dabūnams - tā man Vikingmotorā teica. Plus jauns maksā (ja būtu dabūnams) laikam 170 lati. Attiecīgi - es ticu, ka tu tomēr lietotu liki. Un ar lietotiem ir tā.. kā ar bitēm. :D Es arī vienu nomainīju, uzliku citu lietotu. It kā brīdi gāja (mēnesis?), tad arvien biežāk sāka parādīties vecie niķi. Līdz beidzot sāka streikot vēl trakāk, kā ar manu veco hola devēju. Tad nomainīju pa otram lāgam (arī uz lietotu), pagaidām phuphuphu kaut kā kust uz priekšu. Tāpēc es teiktu, ka tev vajag kompja diagnostiku izveikt, varbūt tomēr atkal hola radītas kļūdas.

Par pieslēgšanos ar kompi - var braukt uz Vikingmotors. Un var arī jautāt tepat forumā, vai kāds nevar līdzēt... Varbūt Arnijs (meklē tepat forumā) zinās ko vairāk teikt.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
Vecgrāvis
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 3
Joined: Tue Jul 12, 2011 12:23 pm

Re:9000

Post by Vecgrāvis »

paldies, tik tikko pameginaju to chek engine - vispar nemirgoja. Braucot man chek engine iedegas tikai, kad beru griidaa, bet raustas ta visu laiku.
Hola devēju ieliku lietotu, jaunu vairs nevar dabuut, bet "jauno" ieliku no nokiileeta motora (2.3. gan, bet cik zinu, tam nav noziimes), probleema palika identiska. Pats diivainaakais, ko nekaadi nevaru saprast - kameer motors auksts viss ok!!!, kad uzsilst tad raustaas...
varbuut kaads vaarsts pamatiigi gljuko?
paldies par diagnostiku, vikingaa gan cena iespaidiiga, bet laikam nekas cits neatliks...:(
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re:9000

Post by edijs »

Vikingos tīri par kompja kļūdu nolasīšanu prasa 12 latus. Tas nav "iespaidīgi" daudz. :)

Un Arnijam jau jautāji pēc variantiem?
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
Post Reply