No izpūtēja balti dūmi


User avatar
Mahmuds
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 305
Joined: Wed Sep 19, 2012 7:20 pm
Location: Latvija, Liepâja

No izpūtēja balti dūmi

Post by Mahmuds »

Sveiciens forumiešiem. Vakar no rīta pamanīju, ka tikko pēc auto pielaišanas, no izpūtēja izveļas pamatīgs baltu dūmu mākonis un nosmird pēc 'degušas eļļas. Pēc kādām 5 sekundēm lielie dūmi beidzas, bet vienalga nedaudz dūmo un degušās eļļas smaka arī ir. Braucot nevar just, ka būtu jaudas zudums. Auto SAAB 9-5 Aero 2,3T 2001.gads.
Tad nu radās jautājums, kur meklēt cēloni. Turbīna, eļļas gredzeni, vārstu blīvslēgi vai vēl kas cits.
Aigars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 988
Joined: Fri Nov 28, 2008 3:23 pm
Location: Jeekabpils

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by Aigars »

Man jau šķiet, ka turbīna...
User avatar
Wilsons
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 476
Joined: Thu Feb 07, 2013 6:30 pm

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by Wilsons »

Manuprat ziemas laika,tados minusos tas ir normali!!!man ar tikko piescilot nodumo,kad uzsilt dumi ir daudz mazak!!!vasara tadus neredz!!!
User avatar
Wilsons
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 476
Joined: Thu Feb 07, 2013 6:30 pm

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by Wilsons »

manam Saabam ar tie dumi tadi smirdigi nak,bet vakar gaju teh skati,ar atgazem viss bumbas!!!
User avatar
Flesh
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 630
Joined: Sun Jan 11, 2009 2:46 pm

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by Flesh »

Mahmuds wrote:Sveiciens forumiešiem. Vakar no rīta pamanīju, ka tikko pēc auto pielaišanas, no izpūtēja izveļas pamatīgs baltu dūmu mākonis un nosmird pēc 'degušas eļļas. Pēc kādām 5 sekundēm lielie dūmi beidzas, bet vienalga nedaudz dūmo un degušās eļļas smaka arī ir. Braucot nevar just, ka būtu jaudas zudums. Auto SAAB 9-5 Aero 2,3T 2001.gads.
Tad nu radās jautājums, kur meklēt cēloni. Turbīna, eļļas gredzeni, vārstu blīvslēgi vai vēl kas cits.
Personigi, gļuks bija līdzīgs. Bet eļļas smaka bija tikai ja auto bija ilgāk pastāvējis. Sāku ar kartera venrilācijas nomaiņu (jo 98' 2,3t), tad turbīnas restaurāciju, tas pabraucu gadu un parādijas pastiprināta eļļas strebšana nu kādi 1-2l jāuzlej uz 10 000 km, runāju ar Arteh, kas varētu būt vainīgs palika eļļas gredzeni, vārstu blīvslēgs. Tad nomainija tos abus un viss OK. :)

p.s. teica ka turbomotoriem esot interesanti, ka kompresijas zudums, kas rodas dēļ nodilušiem eļļas gredzeniem nejūtot, jo turbīna kompensējot.
User avatar
Mahmuds
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 305
Joined: Wed Sep 19, 2012 7:20 pm
Location: Latvija, Liepâja

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by Mahmuds »

Es 3 nedēļas atpakaļ izgāju skati bez aizrādījumiem!
Kartera ventilāciju nomainīju 1/2 gadu atpakaļ.
Man līdz šim ēda kādus 2,5 l uz 10k km. Cik apmēram izmaksāja eļļas gredzenu un vārstu blīvslēgu maiņa?
Mans mehs man ieteica karterī ieliet Prolong super heavy duty oil stabilizer. ŠOdien nopirku un apmēram 1/2 l ielēju, ja eļļas līmenis vēl kritīsies, pieliešu klāt.
User avatar
Flesh
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 630
Joined: Sun Jan 11, 2009 2:46 pm

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by Flesh »

Var teik, ka 3 skates izgāju ar pastiprinātu eļļas rīšanu, bet ne reizi nabija piebildes par atgazēm jo benziniekam jau atgazes mēra tukšgaitā. Vēl ko piefiksēju, ka uz svecēm veidojas melns piedegums. Nu man tas pasākums bija padārgs, jo pie reizes mainiju arī šales un vēl visādus sīkums. Bet man jau bija arī 496k nobraukti.
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by Ainars »

savam ari to esmu noverojis... pirms gada izgrieza katalizatoru, smaka vel pretigaka kljuva. :)
SAAB 900og cv
SAAB 9-3og SE
SAAB 9-3og Aero
SAAB 9-3ng Aero TTiD
...
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by elmo »

Labi vien darīji, ka izgriezi to katalizatoru, citādi man viņš taisa sērūdeņradi! :mrgreen::twisted:
Kārtīgi uzber, apstājies pie luksafora un fū...., puvušas olas! :mrgreen:
User avatar
skirem
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 1399
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:08 pm
Location: Riga

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by skirem »

Nevajag "zīlēt" kas varētu būt pie vainas. Piesakies pie ARTEH uz diagnostiku un gan jau noteiks tev "vainīgo". Ja ir vēlme pašam meklēt - sāc ar turbīnas ieplūdi- vai nav eļļa, paskaties kas notiek ar kartera ventilācijas trubām un vārstu? Tad arī varēsi izdarīt secinājumus :wink:
User avatar
Mahmuds
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 305
Joined: Wed Sep 19, 2012 7:20 pm
Location: Latvija, Liepâja

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by Mahmuds »

skirem wrote:Nevajag "zīlēt" kas varētu būt pie vainas. Piesakies pie ARTEH uz diagnostiku un gan jau noteiks tev "vainīgo". Ja ir vēlme pašam meklēt - sāc ar turbīnas ieplūdi- vai nav eļļa, paskaties kas notiek ar kartera ventilācijas trubām un vārstu? Tad arī varēsi izdarīt secinājumus :wink:
Ja man līdz ARTEHam nebūtu 210 km, sen jau būtu pieteicies!
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by Ainars »

elmo wrote:Labi vien darīji, ka izgriezi to katalizatoru, citādi man viņš taisa sērūdeņradi! :mrgreen::twisted:
Kārtīgi uzber, apstājies pie luksafora un fū...., puvušas olas! :mrgreen:
tu to nopietni vai kautko fleitee? deelj gaazes?
SAAB 900og cv
SAAB 9-3og SE
SAAB 9-3og Aero
SAAB 9-3ng Aero TTiD
...
User avatar
Vilcins
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2737
Joined: Sat Apr 07, 2012 11:55 am
Location: Riga

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by Vilcins »

Mahmuds wrote:Es 3 nedēļas atpakaļ izgāju skati bez aizrādījumiem!
Kartera ventilāciju nomainīju 1/2 gadu atpakaļ.
Man līdz šim ēda kādus 2,5 l uz 10k km. Cik apmēram izmaksāja eļļas gredzenu un vārstu blīvslēgu maiņa?
Mans mehs man ieteica karterī ieliet Prolong super heavy duty oil stabilizer. ŠOdien nopirku un apmēram 1/2 l ielēju, ja eļļas līmenis vēl kritīsies, pieliešu klāt.
Ielej vel visadas piedevas ne tikai gredzeni un varstu gumijas bus jamaina,ja lieto kvalitativu ellu,tad visas nepieciesamas piedevas jau ir ella.
User avatar
Vilcins
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2737
Joined: Sat Apr 07, 2012 11:55 am
Location: Riga

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by Vilcins »

Ainars wrote:savam ari to esmu noverojis... pirms gada izgrieza katalizatoru, smaka vel pretigaka kljuva. :)
Ko izdarija ar 2.zondi,atprogrameja vai atstaja ka ir?Man ar neliek miera tas katins.
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: No izpūtēja balti dūmi

Post by elmo »

Ainars wrote:
elmo wrote:Labi vien darīji, ka izgriezi to katalizatoru, citādi man viņš taisa sērūdeņradi! :mrgreen::twisted:
Kārtīgi uzber, apstājies pie luksafora un fū...., puvušas olas! :mrgreen:
tu to nopietni vai kautko fleitee? deelj gaazes?
Gribi paošņāt!? :mrgreen:
Tikai vajag apstāties tā, lai vējš no aizmugures!


PS: opelistu forumos raksta, ka svaigam katalizatoram jāsmaržo pēc riekstiem, bet ja smird pēc puvušām olām, tad iet uz galu!
Last edited by elmo on Wed Jan 29, 2014 11:00 pm, edited 1 time in total.
Post Reply