9-5 nav jaudas


User avatar
bio
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 445
Joined: Tue Aug 17, 2010 8:41 am
Location: Rîga

Re: 9-5 nav jaudas

Post by bio »

Caurs interkūleris? Zināms gadījums, kad pie lielāka spiediena paverās plaisa starp redelēm un plasasas korpusu. Vizuāli pat tā uzreiz neko nevar pateikt, kamēr nenoņem un nesāk pētīt un pie zemāka spiediena arī ir OK.
naidzels
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 88
Joined: Tue Sep 29, 2015 1:25 am

Re: 9-5 nav jaudas

Post by naidzels »

naidzels wrote: Ko esmu pamanījis, ka pie ­~6000RPM man sāk mirgot Check Engine un mašīna neiet uz priekšu, it kā degvielas pietrūktu.
Arī pirms motora remonta tā bija, un brauciena laikā uzrādījās kļūdas, ka daži stroķi izlaižas.
Šodien man tāds stāsts - braucu uz 90, priekšā mašīna brauc uz 80. Sāku pietuvoties, tātad, būs jādzen. Pagaidu, kamēr pretī mašīnas aizbrauc, iespiežu Sport režīmu, sāku apdzīšanu. Automātiskā kārba (4 pakāpju automātiskā kārba) pārmet no 3., tad uz 2. ātrumu. Ātrums sasniedz ap 100KM/H, apgriezieni nedaudz pāri 5000RPM.
Nonāku blakus apdzenamai mašīnai, pēkšņi viss, mašīna neiet uz priekšu. Nav ne raustīšanās, ka degvielas pietrūktu. Redzu, sāk mirgot Check Engine gaismiņa. Tad kārba pārmetas uz 3. ātrumu, nokrītas apgriezieni un mašīna aiziet. Pēc 5-10 sekundēm nodziest Check Engine gaismiņa.
Vai tad ar automātisko kārbu varētu sasniegt degvielas padeves ierobežojumu? Itkā jau ECU vajadzētu pārslēgt ātrumu ātrāk, lai tā nenotiktu. Un šaubos, ka degvielas ierobežotājs nostrādātu zem 6000RPM. Tad vajadzētu arī just tādu kā noraustīšanos. Bet nekā nebija, sajūta, it kā motors būtu atslēdzies.
Tātad, šaubos, ka tas varētu būt degvielas sūknis.
Vai tās varētu būt sveces vai DI?
Pirms šīs "jaudas" (vēl aizvien neiet tā, kā Aero vajadzētu) motors strādā vienmērīgi, nav noraustīšanās, nav apgriezienu lēkāšana brīvgaitā.
Aigars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 988
Joined: Fri Nov 28, 2008 3:23 pm
Location: Jeekabpils

Re: 9-5 nav jaudas

Post by Aigars »

A tu pie katras apdzīšanas slēdz sporta režīmu?
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: 9-5 nav jaudas

Post by elmo »

A varbūt vajag sākumā kļūdas nolasīt? Ja jau CE iedegās, tad jau kļūda ir reģistrēta.
naidzels
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 88
Joined: Tue Sep 29, 2015 1:25 am

Re: 9-5 nav jaudas

Post by naidzels »

Aigars wrote:A tu pie katras apdzīšanas slēdz sporta režīmu?
Nezināju, ka Sporta režīmam ir ierobežojumi, kad to drīkst slēgt iekšā.
Mašīnai ir kāds nolasītājs, kas piereģistrē un: "Ahā, tagad tu dzen kādu, tad es tev to neatļaušu darīt!"?
Cik man zināms, tad mašīnai ir jāiet tā kā viņai ir jāiet.

Kā jau agrāk rakstīju, tika pieslēgts ODB II lasītājs, kas tajā brīdī nolasīja stroķu izlaišanos.
Šajā gadījumā simptomi ir līdzīgi, bet atšķirība tāda, ka pirms tam izlaida vienu vai divus, bet šoreiz, laikam, - visus.
Aigars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 988
Joined: Fri Nov 28, 2008 3:23 pm
Location: Jeekabpils

Re: 9-5 nav jaudas

Post by Aigars »

Es jau to neprasīju, lai kaut ko komentētu no tehniskā viedokļa - tā man ir tumša bilde. Vienkārši domāju, vai tad apdzīšanai nepietiek bez sporta režīma?
naidzels
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 88
Joined: Tue Sep 29, 2015 1:25 am

Re: 9-5 nav jaudas

Post by naidzels »

Aigars wrote:Es jau to neprasīju, lai kaut ko komentētu no tehniskā viedokļa - tā man ir tumša bilde. Vienkārši domāju, vai tad apdzīšanai nepietiek bez sporta režīma?
Apdzīšanai varu izmantot arī Winter režīmu. Ko es izmantoju, tam nav nozīmes. Apdzenu kā es gribu.
Bet norādītajā momentā priekšā arī bija līkums, tātad, ar nodomu, lai apdzīšana notiktu pēc iespējas ātrāk (protams, ne jau uz paša līkuma malas, vienkārši, lai ir laiks arī pamanīt pretī braucošu mašīnu katram gadījumam).
Last edited by naidzels on Sun May 08, 2016 10:44 pm, edited 1 time in total.
Aigars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 988
Joined: Fri Nov 28, 2008 3:23 pm
Location: Jeekabpils

Re: 9-5 nav jaudas

Post by Aigars »

Piedod, ja ar savu jautājumu tevi kaut kā aizvainoju :)
User avatar
hofmaks
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1744
Joined: Mon Dec 01, 2008 5:15 am

Re: 9-5 nav jaudas

Post by hofmaks »

Brīžiem nevar īsti saprast,ko vēlies no sava auto izspiest! Nu neiet,braucam uz servisu,nolasam kļūdas,un attiecīgi rīkojas! Interneta diagnostika ir tikai minējumi iz dzīves. Vot teikšu tev 100 % problēma ar spoli-tu tagad notici,nopērc lietotu,atkal neiet,pērc jaunu(jau ieguldīts ap 600) rezultātu nav. Ko nu? Mēs nevaram spriest par tik globālām problēmām. Ir standarta ieteikumi-vakums?!!
http://www.sensonpaint.lv
29940215
LV

Saab 9-5 2000 2.3t aero TD04HL-16T , B234i camshafts,3.5bar fuel pressure,lightweight flywheel,ecm soft powered by Jancis :D
naidzels
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 88
Joined: Tue Sep 29, 2015 1:25 am

Re: 9-5 nav jaudas

Post by naidzels »

No savas mašīnas vēlos izspiest to, kam viņa tika izgatavota pirmām kārtām. Ja es esmu nopircis SAAB 9-5 Aero, tad es negribu, lai tas darbojas kā SAAB 9-5 2.0T. Comprende?

Nu skaidrs, šis komūns nav tik liels, lai kādam būtu līdzīga problēma. Būs vien jātulkojas angliski.
Vislietderīgākais ir sameklēt kādu citu bēdu stāstu ar līdzīgiem simptomiem, un kas tika darīts, lai šo problēmu novērstu. Un tad jau var atsijāt, ko jau esmu izdarījis. Piemēram, pirmais, ko jau izdarīju, ir nomainījis visas vakuuma trubiņas ar visiem vienvirziena vārstiem. Sveces nomainīju jau pēc tam (tagad nobraukums 20 000km). Tad trādi rīdi apkopes, līdz motora remontam (galvenais bija gredzenu maiņa, kur iederējās arī citu detaļu maiņa).

Labprāt jau arī aizbrauktu uz ArTeh. Ko domāju arī darīt, kad sanāks braukt uz Galveno pilsētu. Bet šeit ir jāņem vērā ne tikai ArTeh darba laiks, bet arī savs. Jo zini, mēs te "laukos" darām arī ko citu, ne tikai ripinam riņķi ar mietu. Uz Rīgu braucu 1-2 reizes gadā. Un tas ir ar mērķi. Šaubos, vai ArTeh pielāgosies manam laikam. Mašīnu es atstāt nevaru, nepieciešams darba vajadzībām.

Līdz ar to, man atliek meklēt atrisinājumu pašam. Labprāt uzrakstu savu stāstu ar cerību, ka kādam būs šī problēma ir bijusi/zināma. Bet tad uzrodas tāds kā tu, kuram šāda lieta ir tumša, un zināsi tikai pateikt - serviss. Bet varbūt uzradīsies kāds ar atbildi.
User avatar
hofmaks
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1744
Joined: Mon Dec 01, 2008 5:15 am

Re: 9-5 nav jaudas

Post by hofmaks »

Esi gan puktīgs pipars! Dzīve laukos un darbu daudzums nav man svešs. Saabs neiess vairs tik labi,kā no konvejiera nonācis. Nezinu ar ko brauci iepriekš,bet liekas ka tas varēja but kāds porche! :lol: Labi,neķer kreņķi. Pieslēdz boost devēju un sākot no 2ā ātruma paskaties cik ir pūtiens un vai nenomet to pie lieliem agriezieniem. Pēc tava apraksta,varu spriest :
nostrādāja detonacijas devēji,kas ierobežoja jaudu
kārba nesaprata tavu manevru
mirgojošs check engine var lamāties par : nepareizu degvielas maisījumu
http://www.sensonpaint.lv
29940215
LV

Saab 9-5 2000 2.3t aero TD04HL-16T , B234i camshafts,3.5bar fuel pressure,lightweight flywheel,ecm soft powered by Jancis :D
naidzels
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 88
Joined: Tue Sep 29, 2015 1:25 am

Re: 9-5 nav jaudas

Post by naidzels »

Pirms tam man ir bijuši divi SAAB 9000 2.3T un SAAB 9-5 2.3t.
Kā jau vienu lapu iepriekš rakstīju, biju pielicis manuālo spiediena mērītāju. Pie ~2000RPM spiediens bija ap 1bar, bet pie 4500-5000RPM spiediens bija ap 0.6-0.7bar.

Par detonācijas devēju - jauda nevis tika ierobežota, bet motors pats tā kā atslēdzās. Ja brīvgaitā pat var just motora darbību, tad te sajūta bija, ka mašīna ripotu ar izslēgtu aizdedzi. Bet kad pārslēdzās kārbai ātrums un nokritās apgriezieni, mašīna atdzīvojās.

Nesaprotu domu, par kārbas manevru nesaprašanu.

Degviela vienmēr tiek lieta E98. Pārsvarā no Astarte, jo tā ir vienīgā degvielas uzpildes stacija 30km rādiusā. Esmu pielējis pilnu bāku arī no Statoil E98, bet nav nekādas izmaiņas.
User avatar
KoreFun
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 7731
Joined: Thu Feb 07, 2008 11:11 am
Location: Rîga

Re: 9-5 nav jaudas

Post by KoreFun »

Nometot adaptācijas (atvienojot AKB), cik ātri šī problēma parādās atkal?

Nu joka pēc varētu ar citu 9-5 apmainīties ar DI kasetēm un patestēt abu 9-5 uzvedību.
P.s. pie.DI maiņas vajadzētu ari adaptācijas nomest. Bet es no sākuma pārbaudītu kas notiek tikai nometot adaptācijas, lai katru reize veikt pa vienam solim un tomēr saprast kur bija vaina.
naidzels
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 88
Joined: Tue Sep 29, 2015 1:25 am

Re: 9-5 nav jaudas

Post by naidzels »

Visa problēma atrisināta - pie vainas bija katalizators, t.i., nevis sabiris, bet pašas šūnas bija ciet (ne visas, bet daļa).

Tātad, tas atrisināja degvielas neaizdedzināšanu pie augstākiem apgriezieniem un spiedienu karterī.
User avatar
Jurģis
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 267
Joined: Thu Apr 07, 2016 9:21 am

Re: 9-5 nav jaudas

Post by Jurģis »

Pie kompja arī sanāca pieslēgt?
Vnk interesanti, kāda kļūda uzrādītos pie konkrētā defekta.
9-5 Aero AT stage sleeper
Post Reply