Saab 9-3 1.9 dizelis +/-


INgaro
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 65
Joined: Tue Jan 11, 2011 9:20 am

Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by INgaro »

Sveiki, es te jauniņais gribēju uzprasīt, ko Jūs sakat par Saab 9-3 Vector sport 1.9 Tid 150zs 2007. gads? Ir kādam pieredze ar šādu autiņu? Kāds varētu būt patēriņš un cik bieži varētu būt servisa apmeklējumi un izdevumi? nu tā kaut kāda info jaunņajam
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by lawyer »

Runā jau, ka pēc feislifta 9-3 ss/sw ir novērsti elektronikas gļuki :) Arī instrumentu panelis tam manuprāt ir foršāks, smukāks nekā pirms feislifta :) Bet, lai gan presē raksta, ka tas 1.9 TiD, kas ir GM un FIAT kopražojums, esot uzticams un bez problēmām, tiem tāpat kā visiem pārējiem modernajiem dīzeļiem aizķep ciet EGR sistēmas un brūk nost EGR vārsti... turklāt šim nez kas izplūdes sistēmā vēl bez katalizatora ir sabāzts, kas var nobrukt (un tās lietas maksā labus ciparus - simtos LVL) - un tas viss esot dēļ sūdīgās degvielas, ko pārdod LV (piemēram, dīleris saka - "Neste un Statoil" dīzelis sūkā)... lai to mēģinātu novērst, dīleris ieska regulāri slogot dzinēju un izdedzināt visus mēslsus no izplūdes un EGR sistēmas... lai iegādātu moderno dīzeli, ir pirms tam stipri jāparēķina, cik tas ir izdevīgi :dry:

Es savā 2.2 TiD leju to pašu degvielu, ko pārdod tankos, tikai par citu cenu - tādēļ man tas ir izdevīgi :) ,bet, ja būtu jāpērk dīzelis pa 84 saņiem, tad diez vai - es nobraucu apmēram 20k km gadā un tas ir par maz, lai iegādātos, uzturētu un lietu iekšā dārgu dīzeli :dry:

Bet patēriņš un dinamika tam 1.9TiD esot ļoti iepriecinoši ;)
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
INgaro
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 65
Joined: Tue Jan 11, 2011 9:20 am

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by INgaro »

a ja degvielas filtru maina regulari teiksim katru rudeni, tas varētu būt risinājums degvielas problemas risināšanai? un cik varetu maksat ta filtra maiņa?
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by lawyer »

Ar degvielas filtru tam nav nekāda sakara un tā maiņa ik rudeni aprakstīto problēmu neatrisinās ;)

EGR un ieplūdes sistēmu var iztīrīt, un tas maksās ~ 100 lašus, EGR vārstu arī var izjaukt pa daļām un iztīrīt kārtīgi - tas maksās sākot ar ~ 50 lašiem... bet par tām figņām, kas ir sabāztas izplūdē, nezinu, vai tās var tikai nomainīt pret jaunām vai arī kā citādi :dry:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
INgaro
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 65
Joined: Tue Jan 11, 2011 9:20 am

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by INgaro »

a cik bieži kaut kas tads butu jadara? ir kaut kas dzirdēts? nu zinu ka tads loti aptuvens jautajums :) bet varbut kadam ir sis autins vai līdzīgs un var padalīties pieredzē.
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by lawyer »

Varbūt reizi gadā, varbūt reizi piecos gados, bet skaidrs ir tas, ka praktiski neviens TiD no EGR sistēmas un EGR vārsta tīrīšanas, braukājot iekš LV, neizbēgs - es arī pavasarī savējam pirmo reizi 5 gadu laikā tīrīšu EGR sistēmu - ja tā ir aizķepusi, tas negatīvi ietekmē degvielas patēriņu :dry:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
elbruss
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 82
Joined: Tue Aug 26, 2008 7:11 am

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by elbruss »

lawyer, kur tīrīsi? Un ko nozīmē tīrīšana? Izbirstēt pašu EGR vārstu, kad izlec kļūda, nu tas ir viens. Vai ir doma taisīt vaļā ieplūdes kolektoru, tīrīt trubiņas, izplūdi, utml.?

Kā arī kāpēc šāds lēmums?
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by lawyer »

Došu tīrīt visu dīzeļspeciālistam iekš LANO AUTO Valmieras ielā 26. Cik es sapratu, tad tīrīšana nozīmē tā EGR un ieplūdes sistēmas, kā arī EGR vārsta sadalīšanu pa reizinātājiem (laikam arī pārlodējot kontaktus) un fizisku iztīrīšanu ar attiecīgas ķīmijas pielietošanu... Darīšu es to tādēļ, lai samazinātu degvielas patēriņu (tagad tas ir nedaudz pieaudzis, liekas) un lai nemestos ārā CE, kā arī vienkārši profilaktiskos nolūkos, jo nekad tas acīmredzot nav darīts manam auto...
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
elbruss
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 82
Joined: Tue Aug 26, 2008 7:11 am

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by elbruss »

Nu degvielas patēriņš tagad visiem ir pieaudzis - ziema :)
Par EGR vārstu runājot, tad tur, lai viņu pilnībā izjauktu vajag raut vaļā kniedes (un pēc tam attiecīgi kniedēt par jaunu). Parasti ar zobubirsti un sodrēju noņēmēju viņu vienkārši izberž cik nu tiek klāt. Cita lieta, ko parasti nedara (jo tas ir darbietilpīgs process) ir visu saistīto mezglu izjaukšana un iztīrīšana.
Tu jau vairākas reizes te forumā piemini LANO AUTO, būs man kaut kad arī jāaizbrauc uz turieni aprunāties, jo visi līdz šim rausta plecus par manu problēmu (man arī 2.2TiD), varbūt kaut ko atradīs (reizēm zūd jauda, raustās EGR, dīvaina motora skaņa u.c. simptomi, ko pat dīlers uz kompja redz bet atrast vainu nevar).

Lai nebūtu offtopic, par 9-3 un 1.9 motoru runājot, tad man vienam paziņam tāds ir. Ņemts no salona uz firmu kā darba auto :)
Ar smagu kāju viņam patēriņš bija pat lielāks nekā man (vasarā bija izspiedis pat 8-9 litrus uz simtu braucot šoseja pilsēta 50/50). Kā jau dīzelis (daudz) skaļāks nekā benzīna motors. Man kāreiz sanāca izbraukt ar pilnīgi jaunu Toyota Corola ar benzīna dzinēju (tur tikai pēc tahometra varēju pateikt, ka motors darbojas), tad ar 9-3 dīzeli... tur uzreiz dzirdams un jūtams kā motors strādā. Ikdienā pierod, bet tā iekāpjot kontrasts ir baigais. Ja daudz nebrauc, tad labāk skaties uz benzīna motoriem - būs lētāk iegādē/remontos/apkopē un komfortablāk.
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by lawyer »

Tajā kantorī ir arī iespējams pieslēgties pie PC un pārbaudīt EGR vārsta darbību - man tas toreiz darbojās normāli - adekvāti reaģēja uz apgriezienu pieaugumu un turbīnas spiediena izmaiņām :)

Patēriņam vispār man vajadzēja būt mazākam ar visu ziemu ;)

Man patīk, ka tas dīzeļspeciālists tajā kantorī nebaidās risināt problēmas un neaprobežojas tikai ar kļūdu nolasīšanu un secinājumu "tas un tas beigts - jāmaina pret jaunu" :)

P.S. Par milzīgo kontrastu, iekāpjot no dīzeļsaaba benzīnsaabā - tas gan tiesa :D
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by elmo »

Varētu SAABam iestūķēt kādu 3 litru BMW dīzeli, vot tad būtu aršana! :)
Lai gan manā skatījumā p1,9 TTiD arī ir gana labs maucamais.

PS: kas ražo pēdējos 9-5 liktos 2.0 dīzeļmotorus ar 220zs?
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by lawyer »

elmo wrote:Varētu SAABam iestūķēt kādu 3 litru BMW dīzeli, vot tad būtu aršana! :)
Lai gan manā skatījumā p1,9 TTiD arī ir gana labs maucamais.

PS: kas ražo pēdējos 9-5 liktos 2.0 dīzeļmotorus ar 220zs?
Kur Tu redzēji dīzeli ar 220zs? :huh: Šobrīd ir 2.0DT ar 160zs un 2.0DTR ar 190zs - no kura ražotāja tie nāk, nav ne jausmas... tie gadījumā nav tie paši GM/FIAT konstruētie? :huh:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by elmo »

Laikam jau tev taisnība, 220zs ir benzīnniekam.
INgaro
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 65
Joined: Tue Jan 11, 2011 9:20 am

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by INgaro »

Klau es te sms nosutiju par vienu saab 9-3 2007 gads 1.9 tdi un ma atnaca ziņa ka jauda=66. kas tas pa gluku? tiem tak butu jabut kw un tad jau tur butu jabut cipariem 110. nezina kads kas ta par stelli.

un vel pec saab šasijas numura ir iespejams dabut kaut kadu ieskatu auto vesturē pirms tas ievests latvija, zinu ka volvo to var bez problēmām izdarīt saab dileri kaut ko tadu piedāvā?
INgaro
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 65
Joined: Tue Jan 11, 2011 9:20 am

Re:Saab 9-3 1.9 dizelis +/-

Post by INgaro »

ja kas sms uz csdd sutiju :)
Post Reply