Pārdod Saab 9-3 Aero

User avatar
Nils
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3970
Joined: Wed Mar 26, 2008 12:29 pm

Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by Nils »

Mans autoparks pēdējā laikā nemanot kļuvis par lielu, tāpēc no kaut kā jāšķiras. Konkrētais eksemplārs tika nopirkts dēļ cenas, tas bija gadu nostāvējis un bija skaidrs, ka tajā būs jāinvestē. Un investīcijas beigās izrādījās lielākas, nekā sākumā bija plānots, tāpēc esmu nolēmis to pārdot, tas nav gluži biznesa plāns, jo tas, ko par auto gribu ir tas, cik tas ir izmaksājis.
Labās ziņas ir tādas, ka auto ir samainītas ļoti daudzas daļas, pie kam nav likti lētākie risinājumi (darba specifika atļauj par labām cenām nopirkt labu ražotāju daļas). Mainītas visas bremzes (kluči, diski, liela daļa bremžu trubiņu), restaurēti suporti (stāvēšanas vaina), arī piekarē ~80% jaunas daļas. Pārkrāsotas vairākas detaļas - pr. un aizm. bamperis (skrāpējumi un citi sīkumi), bagāžnieka vāks (bija daži burbuļi sametušies), kā arī klasiskā 9-3 kaite ar nelielu rūsu pakaļējos spārnos (pie durvīm), smalkāk visu parādīšu un pastāstīšu uz vietas.
Pēc krāsošanas tika pulēta virsbūve un salonam izveikta pilna ķīmiskā tīrīšana.
Elektronika strādā, vienīgi magnetolas skaļuma poga ir ļoti jūtīga.

No mīnusiem, iztrūkst pelnu trauka vāciņš, nekā nevaru saņemties iebraukt kaut kādā šrotā un to paņemt, nesanāk pa ceļam un mistiskā kārtā ir pazuduši aizm. sēdekļu "padgalovņiki". Citādi salons ir ļoti labs, nekas nav saplēsts, sēdekļi stingri, neizsēdēti un nav pat izdilis šofera sēdeklis.
Vēl es mazliet baidos par vienu aizmugurējo spārnu (pie durvīm, kur nāk īsākā moldinga daļa), kurš ilgtermiņā varētu sākt likt par sevi manīt, jo neesmu drošs par krāsotāja pedantisko pieeju rūsas izkasīšanā, to es tā godīgi.
Kā arī priekšējam bamperim trūkst dekoratīvās restītes, arī esmu noslinkojis ar meklējumiem pa Rīgu, jo manā pusē nekā nav.
Standarta komplektā R16 lietie diski, par R17 jādiskutē atsevišķi.

Motors, kārba, turbīna - viss strādā labi un nekādus defektus neesmu konstatējis. Ķēdi neesmu mērījis, Tukumā to neviens neprot, pie Arni nav sanācis tikt.
Sīkāk, smalkāk visu varam atrunāt pa telefonu vai uz vietas.
Cipars - 1600LVL, saprāta robežās varam padiskutēt.
Sludinājums, komplektācija, neliels apraksts: http://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/ ... 7537781596
Sludinājuma tekstā ir minēts, ka vadības blokam ir Stage1, fiziski nekādu steidžu vēl neesmu uzlicis, bet ja būs vēlme iegūt auto ar steidžu, būs arī tas. Vadība, starpcitu - Trionic 7
Visas bildes šeit: https://plus.google.com/u/0/photos/1021 ... 9487795425

Image
Last edited by Nils on Wed Feb 13, 2013 3:43 pm, edited 4 times in total.
Saab 900 Turbo '81
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Saab 9-3 Aero

Post by lawyer »

Ļoti interesants piedāvājums :)

Nevari pagaidīt līdz rudenim? :mrgreen:

P.S. Un ķēdes izstiepumu būtu labi zināt ;)
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Nils
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3970
Joined: Wed Mar 26, 2008 12:29 pm

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by Nils »

Pagaidīt nevaru, jo vnk. nevaru pavilkt. Viens no iemesliem ir vēlme sakopt pārējo autoparku, t.i. 9-5 Aero prasās vizuāla un neliela tehniskā sakopšana, kā arī tuvojas pavasaris un es gribu palaist ielās 900 turbo.
Arī 99L vēl nav ticis līdz motormuzejam, lai gan pa lielam viss nepieciešamais ir izdarīts, atlikusi tikai reģistrācija.
Bet, es varu izskatīt variantus par maiņu pret kaut ko lētāku ar piemaksu cash'ā (tam obligāti nav jābūt Saab, jo es tāpat to mēģināšu realizēt, lai finālā manā kabatā būtu nauda, nevis lieks auto). :)
Saab 900 Turbo '81
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by lawyer »

Mainamies? :twisted::mrgreen:
Attachments
C900_15inchCrossSpoke.png
C900_15inchCrossSpoke.png (260.24 KiB) Viewed 7903 times
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Nils
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3970
Joined: Wed Mar 26, 2008 12:29 pm

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by Nils »

lawyer wrote:Mainamies? :twisted::mrgreen:
Man garāžā divas klasikas un viens opelis, ceturto man pagaidām nevajag un sedanu realizēt būs pagrūti, ja nu vienīgi ņemu par sviestmaizi un materiālu papildus atbalstu naļikā. :D
Labāk pērc no manis kitu, Trionic komplektu un kārtīgi nosēdini to sedanu! 8)
Ar Trionic tu mierīgi dabūsi 200zs, varēsi uzlikt blow-off un iekrāmēt gāzi, rezultātā iegūsi stilīgu, ekonomisku un ātru ikdienas dibena pārvietotāju un vairs nemāksies virsū domas par pārdošanu. Tas tak izklausās interesantāk, nekā 9-3 Aero? A soļķa rijēju atdosi sievai! 8)

Es uz tava sedana tiešām mēģinātu uzkrāmēt kitu, pie kam tev dēļ jaunajām bremzēm ir iespēja uzlikt R16 Aero diskus, kas kopumā varētu izskatīties ļoti interesanti... ar sēdinājumu, protams. Un es zinu, kas drīz tirgos Kilen atsperes priekš c900, tiesa man pašam tās varētu interesēt uz 900turbo. :whistle:
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by edijs »

Lawyer drīzāk varētu piedāvāt uz maiņu savu tīseli. ;) Šim Aero tikai vēl gāzi pie Arņa ielikt un būs braucamais pa pirmo! Protams, atverot xls un skatoties uz kopumā ieguldīto, varētu būt grūti saņemties uz šo soli.. bet jāatceras, ka tie nav bijuši ieguldījumi, bet gan uzturēšanas izmaksas. :) Tātad - tirgus cena varētu būt līdzīga šim Aero. Un par to, ka Aero ir visādā ziņā foršāks, šķiet, nav jārunā. :D
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by lawyer »

Jūs aptrakuši, vai?! :evil: Dīzelis ir svēts! Dīzelis ir neaizskarams! :twisted: Ar savu SDI es (vai mana sieva) dzīvošu kopā, līdz tas būs jāpārstrādā karotēs!!! :geek: Un ja es nopirkšu 9-3og benzīnu, LPG sērga būs pēdējais, ar ko es to aplipināšu :P

Protams, negribās jau arī šķirties no zilā sedana - tas labi, no vienas puses, ka nepiekriti :)

Tas, ko nosauci attiecībā uz c900 (izņemot LPG :P), ir mans mērķis, tikai tas viss šķiet sarežģīti un dārgi :geek:

Par Taviem 16" Aero arī tiku domājis, bet tie ir smagāki par 16" crosspoke, kuri ir pieejami tepat aiz stūra :roll:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Nils
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3970
Joined: Wed Mar 26, 2008 12:29 pm

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by Nils »

Kas ir sarežģīti? Kits, atsperes un disku maiņa? :D
OK, Trionic ir mazliet ķēpīgāk, jo tev vajadzēs uztaisīt turbo motoru, kas sevī ietver turbo virzuļus, pašu turbīnu, kolektoru, pāris jaunus caurumus motoram u.c. sīkumus. :mrgreen:
Par cik smagāki ir tie diski? Jūs mazliet nepārspīlējat? :shock::D Šito disku svēršanu nekad līdz galam neesmu sapratis, nav jau uz pusi smagāki un, ja uz 100zs motora tur vēl varbūt var sačamdīt kādu atšķirību, ja kaut kādā aplī mēģini iedzīt sekundes simtdaļas, tad ar Trionic/turbo jau nu noteikti ne. Un, kad jādzen simtdaļas ielej mazāk degvielu, iztīri bagāžnieku un neļauj nevienam sēdēt uz pakaļbeņķa.
Vienu reizi mūžā esmu izjutis smagus diskus, tie bija Gustava exR17, (skatīt linku zemāk), bet nu tie nebija mazliet smagāki, tie bija riktīgi smagi. Visādi citādi es neesmu izjutis nekādu šķirbu starp R15, R16 OEM, kas man bijuši (šķiet, ka esmu braucis ar visiem 4x108 iespējamiem OEM komplektiem).
http://content9-foto.inbox.lv/albums/t/ ... -ls081.jpg

p.s. Ja mēs šito gribam turpināt, vajadzētu pārvākties uz citu topiku. :D
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by lawyer »

Trionic droši vien būs pēdējais, ko es tajā c900 ieliktu :geek:

Šobrīd prioritārā kārtībā ir: 1) metināšana un tam sekojošie virsbūves darbi 2) jaunas labas riepas, ja es braucu ar to uz GB un pagriezieni balti, ja tirdziņā tādi atradīsies 3) Atrast to nolādēto elektrorūķi, kas liek tam slāpt un nepielaisties reizēm, kā arī novērst eļļas sulošanos no dzinēja 4) Kaut kāds audio 5) Honda MTF kārbā 6) Shortshifter 7) Koni + Killen 8) sportiskāks stūres rats 9) priekšējie sēdekļi citi (sportiskāki, ar labu sānu atbalstu) 10) bremzes no 9k turbo 11) Trionic + izplūde + 16" crosspoke + UHP riepas

Droši vien vēl kaut ko esmu izlaidis :mrgreen:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Nils
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3970
Joined: Wed Mar 26, 2008 12:29 pm

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by Nils »

lawyer wrote:Trionic droši vien būs pēdējais, ko es tajā c900 ieliktu :geek:

Šobrīd prioritārā kārtībā ir: 1) metināšana un tam sekojošie virsbūves darbi 2) jaunas labas riepas, ja es braucu ar to uz GB un pagriezieni balti, ja tirdziņā tādi atradīsies 3) Atrast to nolādēto elektrorūķi, kas liek tam slāpt un nepielaisties reizēm, kā arī novērst eļļas sulošanos no dzinēja 4) Kaut kāds audio 5) Honda MTF kārbā 6) Shortshifter 7) Koni + Killen 8) sportiskāks stūres rats 9) priekšējie sēdekļi citi (sportiskāki, ar labu sānu atbalstu) 10) bremzes no 9k turbo 11) Trionic + izplūde + 16" crosspoke + UHP riepas

Droši vien vēl kaut ko esmu izlaidis :mrgreen:
Izklausās pēc desmitgades plāna, novēlu to visu tiešām izveikt. :)
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by lawyer »

Labi, ka sievai šo sarakstu es neatklāju :D
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
donalds_dax
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 100
Joined: Mon Mar 03, 2008 8:43 am

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by donalds_dax »

Nil, es gan neesmu potenciāls pircējs (man ir identisks 9-3 aero, tikai kupeja), bet mani ieinteresēja, kas tas ir par Stage 1, ko Tu piedāvā līdzi auto? Nav jau tā, ka ar tiem stoka zirgspēkiem būtu par maz, bet, zinot, cik foršs ir 9-5 aero ar saviem 250 spēkiem, nebūtu slikti apgreidot savējo 9-3. Vai tas ir BSR kits, vai kāda cita tūninga uzņēmuma kits? Un vai Tev būtu vēlme pārdot to atsevišķi?
User avatar
Nils
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3970
Joined: Wed Mar 26, 2008 12:29 pm

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by Nils »

donalds dax wrote:Nil, es gan neesmu potenciāls pircējs (man ir identisks 9-3 aero, tikai kupeja), bet mani ieinteresēja, kas tas ir par Stage 1, ko Tu piedāvā līdzi auto? Nav jau tā, ka ar tiem stoka zirgspēkiem būtu par maz, bet, zinot, cik foršs ir 9-5 aero ar saviem 250 spēkiem, nebūtu slikti apgreidot savējo 9-3. Vai tas ir BSR kits, vai kāda cita tūninga uzņēmuma kits? Un vai Tev būtu vēlme pārdot to atsevišķi?
Starpcitu, esmu mazliet vīlies feisliftotā Aero lielajā stock jaudā, viņš ir smags, pie kam ar automātu tas ir jūtams vēl izteiktāk... Uz sajūtām tiešām šķiet, ka stock 9k Aero ar 224hp iet labāk, Gustava ex sarkanais jau nu noteikti, kas vispār bija etalons starp stock (joprojām šķiet, ka tur tomēr kaut kas slēpās). Bet ar 9k Hirsch Stage 1 to 9-5 vispār izpogātu kā skābeni.
Par Stage1, skat. PM.
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by elmo »

Nil, protams, ka 9-5 ir kudiš smagāks un tās masas kustināšanai vajag vairāk zirgu (manam pilna masa ir 2110 kg).
Piesēdini pilnu 9k ar pasažieriem un tad sāc mērīties pret 9-5.
Bet tā jau ir mūsdienu auto tendence- jo smagāks, jo drošāks (vairāk visādu drošības fīču, kas prasa svaru).
Bet, ja notiktu kraštests, es negribētu būt iekš 9k vai 900OG. :mrgreen:
User avatar
donalds_dax
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 100
Joined: Mon Mar 03, 2008 8:43 am

Re: Pārdod Saab 9-3 Aero

Post by donalds_dax »

Atklāti sakot, es vīlos tieši 9-3 aero dinamikā. Neesmu braucis ar Nila minētajiem 9000, tādēļ mans benčmarks ir 9-5 aero, kura paātrinājums uz šosejas man joprojām liek smaidīt. Biju domājis, ka 9-3 dēļ mazākas masas būs līdzīgs, bet nekā. Pilsētā vēl šķiet tīri tā neko, bet uz šosejas šķiet diezgan nīkulīgi. Abi divi (9-5 un 9-3) gan automāti.

Starp citu, Nil, pm pagaidām neesmu saņēmis. Es gan vēl neesmu apradis ar lapas jauno izskatu, bet rādās 0 new messages. Varbūt vari, lūdzu, pārsūtīt?
Post Reply