Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Bez SAAB'iem nomoka arī citi jautājumi
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by elmo »

Gribās mazliet uzpucēt salonu pašam, nevis dot to darīt kādam kantorim.

Tad nu gribētu zināt kā Jūs to darāt, vai kā to darīt pareizi.
Dzirdēju, ka varot ar Fairy spainī uztaisīt putas un tad tīrīt ar šīm putām, pēc tam visu izsūcot ar putekļu sūcēju. Citi saka, ka vajag speciālu ķīmiju, bet kur tādu lai dabū un kā pareiziar to tīrīt.
Pats nopirku šobrīd tādu Vaniš pulveri paklāju tīrīšanai, ko esot jāuzber uz tepiķa, jāierīvē ar birsti un vienkārši jāizsūc.

Tad vēl interesē, kā pareizi kopt kožas beņķus? Redz Gregers te kaut kādu Kirby brīnumziedi reklamēja. Man ir kaut kāds Turtle wax smāķis kožai.Vēl interesētu visādi līdzekļi un tehnikas, kā atjaunot pabružātu ādas sēdekļu krāsu. Kur var dabūt šādus krāsas atjaunošanas līdzekļus un kā to pareizi darīt.

Kā tīrīt un apstrādāt priekšējo paneli, lai tas saulainā dienā neatspīd priekšējā stiklā un netraucē braukt!

Zinu, ka visiem ir visāda pieredze,m tāpēc labprāt uzklausītu ieteikumus, pieredzi, ko un kā labāk darīt, vai ko nekādā gadījumā nedarīt.
User avatar
Tunnel
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 266
Joined: Sat Jan 07, 2012 11:34 pm
Location: Norge
Contact:

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by Tunnel »

elmo wrote:Gribās mazliet uzpucēt salonu pašam, nevis dot to darīt kādam kantorim.

Tad nu gribētu zināt kā Jūs to darāt, vai kā to darīt pareizi.
Dzirdēju, ka varot ar Fairy spainī uztaisīt putas un tad tīrīt ar šīm putām, pēc tam visu izsūcot ar putekļu sūcēju. Citi saka, ka vajag speciālu ķīmiju, bet kur tādu lai dabū un kā pareiziar to tīrīt.
Pats nopirku šobrīd tādu Vaniš pulveri paklāju tīrīšanai, ko esot jāuzber uz tepiķa, jāierīvē ar birsti un vienkārši jāizsūc.

Tad vēl interesē, kā pareizi kopt kožas beņķus? Redz Gregers te kaut kādu Kirby brīnumziedi reklamēja. Man ir kaut kāds Turtle wax smāķis kožai.Vēl interesētu visādi līdzekļi un tehnikas, kā atjaunot pabružātu ādas sēdekļu krāsu. Kur var dabūt šādus krāsas atjaunošanas līdzekļus un kā to pareizi darīt.

Kā tīrīt un apstrādāt priekšējo paneli, lai tas saulainā dienā neatspīd priekšējā stiklā un netraucē braukt!

Zinu, ka visiem ir visāda pieredze,m tāpēc labprāt uzklausītu ieteikumus, pieredzi, ko un kā labāk darīt, vai ko nekādā gadījumā nedarīt.
Vanišs nerullē - pārbaudīju. Es tīrīju alkantru ar veļas pulveri, mazliet piešaujot etiķi.
Ādu gan pašam būs grūti atjaunot. To prātīgi būs darīt kantorī. Lai gan ar leather cleaner no Turtlwax var diezgan glīti iztīrīt. Pirms tam gan mazliet paberžot ar siltu ziepjūdeni.

Panelis spīdēs ja izmantosi visādus taukainus pulējamos - visvairāk līdz kokpita tīrāmās mitrās salvetes. Nu ja pati apdare ir spīdīga tad neko nelīdzēsi.
Man nav laika ienīst cilvēkus, kuri ienīst mani, jo esmu pārāk aizņemts mīlot cilvēkus, kuri mīl mani...
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by Yukki »

Sešu lietošanas gadu laikā neesmu tās drēbes daļas tīrījis savādāk, kā vien ar putekļusūcēju. Cenšamies ģimenē nesmērēt, kas nosmērē, tas mazais dabū pa ausīm! :evil: Pieļauju nākotnē atdot kādai mazgātuvei, lai veic ķīmisko tīrīšanu, cerot, ka viņi tiešām iztīrīs, nevis sacūkās vēl vairāk :līkroči_ir_visur:. Paklājiņus gan iespējams derētu nodot ķīmiskajā kautkad, vai pasūtīt tos modernos vietējos "divstāvīgos" :laugh:, bet pagaidām nesaspringstu.
Ādas sēdekļiem un arī kokpitam tiek izmantots tas pats Turtle ādas kopjamais zaļā pudelītē. Padilušam beņķim ne pārāk palīdz, bet tam es būtu pircis kautkādu bruņurupuču krāsas atjaunotāju, ja saspringtu. Vienīgi būtu bail, ka tas tad "neatjauno" beņķu krāsu arī uz biksēm:woohoo:
Ārpusē uz virsbūves - 1x gadā Turtle vai cita brenda, neatceros, vasks. Uz melnajām āra plastmasām, gumijām un akmens iesitumiem melnajām virsbūves krāsā atsevišķs, šķiet, "trim restorer", ko klāju un pulēju gumijas cimdos, jo nav nomazgājams no rokām.
Uz stikliem nu jau diezgan regulāri iegājies - rain repeller, lai atgrūž ūdeni un slotai vieglāk skraidīt.
P.s.rūsas un lielākos krāsu nolupumos - melnas krāsas baloniņš, krāsu vispirms iepūšot korķītī un tad uz virsbūves uzklājot ar otiņu :silly:
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by lawyer »

Ādas sēdekļus es cenšos reizi nedēļā noslaucīt ar Turtle Wax Leather Cleaner salvetēm (diezgan sausas, reāli der tikai netīrumu noņemšanai pirms apstrādes - lai neberzētu smiltis un putekļus ādā iekšā), pāris reizes mēnesī ar CarPlan ādas kopšanas salvetēm (labi daudz piesūcinātas ar kopšanas līdzekli) apstrādāju krēslus pēc to notīrīšanas. Kādu reizi mēnesī vasaras sezonā arī apstrādāju krēslus ar Turtle Wax Platinum Leather Cleaner - tas ir labākais līdzeklis, ko esmu lietojis :)

Panelim grūti atrast līdzekli, kas netaisītu virsmu spīdīgu, bet reizē arī neatstātu plūksnas - samierinos ar Sonax kopkita salvešu atstāto spīdumu...

Auduma apdares elementus tīru ar putekļu sūcēju, ja ir traipi, tad tos tīru ar Turtle Wax Carpet Cleaner birst-aerosolu :)
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
Valiss
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 35
Joined: Sat Apr 17, 2010 11:53 am
Location: Rîga

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by Valiss »

Plastmasām tīrīšnai šo:
http://www.spodriba.lv/lv/produktu-kata ... ducts:5255

Izopropilu 50%,
Izbalējušas plastmasas atjauno karsējot ar fēnu, apstradājot ar gtecknik C1 vai C1.5 cai C4 ir arī krasotas ar melnu matetu krāsu.


Ļoti netīriem audumiem Vanish šampūnu ar sūkli, saru birsti izkalo ar ūdeni un sūkli.
User avatar
envoy
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2563
Joined: Wed May 05, 2010 4:08 pm
Location: Riga

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by envoy »

Ka jau te tāda tēma, tad pie viena - kāds ir mēģinājis savām rokām notīrīt griestus un stoikas? Ja jā, ar ko un ar kādiem panākumiem?
Saab 9-5 1.9 TiD Hirsch powered by ArTEH
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by elmo »

Valiss wrote:Plastmasām tīrīšnai šo:
http://www.spodriba.lv/lv/produktu-kata ... ducts:5255

Izopropilu 50%,
Izbalējušas plastmasas atjauno karsējot ar fēnu, apstradājot ar gtecknik C1 vai C1.5 cai C4 ir arī krasotas ar melnu matetu krāsu.


Ļoti netīriem audumiem Vanish šampūnu ar sūkli, saru birsti izkalo ar ūdeni un sūkli.
A kā tā skalošana notiek? Nav pēc tam baigi slapjš, ka 2 dienas jātur durvis vaļā un jāžāvē?

Kas tas gtecknik? Kur var dabūt?
User avatar
envoy
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2563
Joined: Wed May 05, 2010 4:08 pm
Location: Riga

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by envoy »

Laikam pareizi būs Gtechniq: http://gtechniq.com/main-page/
Bet jā, kur tādu dabūt?
Saab 9-5 1.9 TiD Hirsch powered by ArTEH
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by lawyer »

envoy wrote:Ka jau te tāda tēma, tad pie viena - kāds ir mēģinājis savām rokām notīrīt griestus un stoikas? Ja jā, ar ko un ar kādiem panākumiem?

Es to darīju ar manis jau minēto Turtle Wax birst-aerosolu :)
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
envoy
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2563
Joined: Wed May 05, 2010 4:08 pm
Location: Riga

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by envoy »

lawyer wrote:
envoy wrote:Ka jau te tāda tēma, tad pie viena - kāds ir mēģinājis savām rokām notīrīt griestus un stoikas? Ja jā, ar ko un ar kādiem panākumiem?

Es to darīju ar manis jau minēto Turtle Wax birst-aerosolu :)
Un kā? rezultāts bija tā vērts vai labāk aizvest uz moiku, lai iztīra?
Saab 9-5 1.9 TiD Hirsch powered by ArTEH
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by Nauris_t16 »

elmo wrote:
Valiss wrote:Plastmasām tīrīšnai šo:
http://www.spodriba.lv/lv/produktu-kata ... ducts:5255

Izopropilu 50%,
Izbalējušas plastmasas atjauno karsējot ar fēnu, apstradājot ar gtecknik C1 vai C1.5 cai C4 ir arī krasotas ar melnu matetu krāsu.


Ļoti netīriem audumiem Vanish šampūnu ar sūkli, saru birsti izkalo ar ūdeni un sūkli.
A kā tā skalošana notiek? Nav pēc tam baigi slapjš, ka 2 dienas jātur durvis vaļā un jāžāvē?

Kas tas gtecknik? Kur var dabūt?
Ja tu grasies skalot lielos paklājus neizņemot tos laukā (neizjaucot salonu), tad vari jau pie reizes arī ar šļauku griestus nomazgāt, daudz ko tas jau vairs nemainīs :D

EDIT: Reku iedvesmai :D

http://www.autoblog.com/2011/10/10/man- ... ls-inside/
900aero clubsport #8
Valiss
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 35
Joined: Sat Apr 17, 2010 11:53 am
Location: Rîga

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by Valiss »

elmo wrote:
Valiss wrote:Plastmasām tīrīšnai šo:
http://www.spodriba.lv/lv/produktu-kata ... ducts:5255

Izopropilu 50%,
Izbalējušas plastmasas atjauno karsējot ar fēnu, apstradājot ar gtecknik C1 vai C1.5 cai C4 ir arī krasotas ar melnu matetu krāsu.


Ļoti netīriem audumiem Vanish šampūnu ar sūkli, saru birsti izkalo ar ūdeni un sūkli.
A kā tā skalošana notiek? Nav pēc tam baigi slapjš, ka 2 dienas jātur durvis vaļā un jāžāvē?

Ar slapju/mitru sūkli/švammi noberž.
Var nedaudz mitruma dabūt ārā ar mikrošķiedru lupatiņu.
Jāžavē ir. Cik ilgi? Nu cik saliesi tik attiecīgi ari jāžāvē.


Kas tas gtecknik? Kur var dabūt?
http://gtechniq.com/shop/3s-for-cars/ex ... -restorer/

Pasūtam no Anglijas
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by lawyer »

envoy wrote:
lawyer wrote:
envoy wrote:Ka jau te tāda tēma, tad pie viena - kāds ir mēģinājis savām rokām notīrīt griestus un stoikas? Ja jā, ar ko un ar kādiem panākumiem?

Es to darīju ar manis jau minēto Turtle Wax birst-aerosolu :)
Un kā? rezultāts bija tā vērts vai labāk aizvest uz moiku, lai iztīra?
Protams, ka bija ;) Ja vien būtu ar ko, arī mazgātu auto pats - darba kvalitāte man un jebkurā mazgātavā diezgan būtiski atšķiras :dry: Salonu arī mazgātavā dodu tīrīt tikai ziemā :)
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by elmo »

Ziedoniz, man jau šķiet, ka efektīvāk būtu iebraukt ezerā! :-)
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Mašīnas salona tīrīšana mājas apstākļos

Post by elmo »

Vakar beidzot saņēmos iztīrīt mašīnas gaišo tepiķa klājumu. Izmantoju to Vanish sauso pulveri paklāju tīrīšanai. Nu jāsaka ka ir ievērojami tīrāks nekā bija, bet ne ideāli!Tādi kārtīgi ieēdušies traipi šur tur ir palikuši, bet kopskats ir baigi ok.

Ādas sēdekļus sazieķēju ar Turtle wax ādas kopšanas kondicionieri. Tomēr nobružājumus jau tas nenoņem.
Tāpēc jautājums sekojošs, vai kāds ir mēģinājis atjaunot sēdekļu kršojumu?Kā to pareizi izdarīt. Zinu, ka ķīmiskās tīrītavas piedāvā pārkrāsot visu salonu par kaut kādiem 120-150 LVL. Bet nu varbūt, ka var kaut ko līdzīgu izveikt paša spēkiem.
Varbūt ir kaut kur zināmi SAAB ādas salonu krāsu kodi, lai var piemeklēt pareizo toni?
Post Reply