Darbs.

Bez SAAB'iem nomoka arī citi jautājumi
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Darbs.

Post by elmo »

andrejsb wrote:3K!? Kāpēc es muļkis 7 gadus mācījos par IT speciālistu...
Tādas redz esot bijušas algas lidostā pirms krīzes un lielās štatu samazināšanas! Domāju, ka visas algas bija sakruķītas, lai arī vadība var bez stresa teikt, ka uz pārējo darbionieku algu fonda viņu algas jau nemaz tik lielas nav!


PS: es arī par juristu mācījos 7 gadus. 5 gadi lai iegūtu 2.līmeņa augstāko profesionālo + maģistratūra. ;)

Tā jau tikai tagad 3 gados uzštancē baigos speciālistus, kam pirksti gaisā un apziņa, ka viņš ir "baigais jurists" !
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Darbs.

Post by elmo »

edijs wrote:Mācīšanās ilgums vēl neko nenozīmē. :) Domā jaunizcepts jurists-teorētiķis, kurš līdzīgu laika posmu atsēdējis skolas solā, saņem 3k? Savukārt ar šādu tādu praktisko pieredzi arī IT lauciņā var pelnīt tikpat. Es gan nezinu par Latviju, tas vairāk attiecas uz sava smadzeņpoda eksportēšanu ārvalstu virzienā (pakaļai paliekot Latvijā).
Edij, man zināmie programmētāji tā arī taisa ap 3k mēnesī.
Zinu arī vienu juristu, kas pameta savu profesiju, lai naudu pelnītu ar programmēšanu.
Godīgi sakot, ja varētu laiku pagriezt par 15 gadiem atpakaļ, tad es arī savu dzīvi pārorientētu uz ienesīgo IT sfēru. :mrgreen:
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Darbs.

Post by elmo »

Killers wrote:
andrejsb wrote:Cik no 480 paliek uz ķepas? 340? Man 3istabnieks ziemas aukstākajos mēnešos prasīja ~150Ls. Tas ir bez elektrības/interneta/telefona/televīzijas. Tālāk rēķināt laikam nav vērts. Dzīvojot studentu kojās, ar 340 Ls uz ķepas var neslikti iztikt...

Protams ja nav darba, pēc loģikas jābūt priecīgam par jebkuru piedāvājumu. No citas puses, saņemt bezdarbnieka pabalstu, ne vienmēr nozīmē būt bez darba ;)
mazliet šokā esmu es! jūs vispār zināt, cik saņem skolotājs? un viņam arī ir dzīvoklis un ģimene utt.; cik jauns ārsts, kurš entos gadus mācījies mūsu s..a dzīvības glābt? cik bērnudārza audzinātājs?? un te kaut kādi krāvēji, kuri ir atbildīgi par to, lai nenokrīt kaste, nevis par cilvēku dzīvi un dzīvībām! tiešām riebjas pat runāt!
A vot davaj nevajag noniecināt krāvēju!Vispār nevajag salīdzināt profesijas un nodarbošanās. Labāk runāt par vispārēju principu, ka cilvēkam, neatkarīgi no profesijas un aroda ir jāsaņem cilvēka cienīgs atalgojums par padarīto.
Tad jau var arī runāt par to, kāpēc piens maksā lētāk par benzīnu, kāpēc auto servisa darba stunda ir ievērojami dārgāka par ārsta mājas vizīti vai ārsta sepciālista konsultāciju. Via tiešām mašīnas mūsu dzīvē ir svarīgākas par pašu veselību!?
User avatar
andrejsb
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1558
Joined: Tue Nov 03, 2009 9:33 am

Re: Darbs.

Post by andrejsb »

elmo wrote: Edij, man zināmie programmētāji tā arī taisa ap 3k mēnesī.
Tu par kādu valsti runā?
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Darbs.

Post by edijs »

Tu domā, ka tie čaļi, kas ļoti labi cērt mobilo aplikāciju veidošanu uz dažādām platformām un ir laikus ielekuši vilcienā, nevar tepat Latvijā savākt tādu ciparu? Pieprasījums ir. Un man ir savā ziņā žēl, ka pats neesmu laicīgi saskatījis tirgus tendences un sākotnēji pret tādām mobilām aplikācijām skatījos ar skepsi. Priekš pirmajiem iPhoniem un gļukainajiem Droīdiem vēl dažus gadus atpakaļ necēlās roka kaut ko taisīt. Hops un dažu gadu laikā tas tirgus ir stāvus uzlecis gaisā.

Starp man zināmajiem gan neviens Latvijā neko līdzīgu nepelna, bet es jau arī ar gīkiem īpaši netusēju. :) Čomi pelna ap 2k - strādājot šeit, bet priekš ārzemju klientiem. Uz UK, Somiju, Vāciju.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
andrejsb
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1558
Joined: Tue Nov 03, 2009 9:33 am

Re: Darbs.

Post by andrejsb »

Gan jau var - gudri frīlanceri, kas kapā priekš ārzemēm, vai pārdot savus resursu par normālu hour rate, bet starpniekiem tepat uz vietas. Bet algots programmētājs LV ar 3K - no way. Protams ir IT kantoru īpašnkieki, vidējā, augstākā ranga manageri starptautiskajos uzņēmos utt., bet tas neatbilst programmētāja amatam. Tāpēc biku brīnos par programmētājiem ar 3K algām.
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Darbs.

Post by edijs »

Nav jau teikts, ka Elmo runā par programmētājiem vulgaris. Gan jau tieši arī par freelanceriem, mazajiem uzņēmējiem. Parastajam algotajam programmētājam tik tiešām trīs stabus laikam nekur nemaksā. Vismaz nespēju iedomāties tik specifiskas jomas, kur štata vietā ir viens ūbergudrs un megaātrs koderis, kas ielauzies, teiksim konkrētās iekārtās un kodē iekš c/asm/utt. Parasti pie tādiem lielākiem darbiem ir koderu komanda vai vispār ārpakalpojums - un tie tad arī katrs no komandas saņem pēc nopelniem.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
Gregers
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4086
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:05 am
Location: Riga
Contact:

Re: Darbs.

Post by Gregers »

Sarunas par tēmu cenas vs algas principā ir bezjēdzīgas līdz brīdim kamēr Latvijas uzņēmēji
nesāks aktīvi izvērsties ārvalstu tirgos, vietējais darba spēks neatmetīs stilu strādāt ražojot nepārtrauktu
brāķi un kopumā tauta ka tāda nebeigs nepārtraukti kasīties un lamāties ar lielo kaimiņu!
Mani klienti piemēram ir gatavi pat ļoti lielas summas atdot vietējam ražotajam, bet visi mani mēģinājumi
pieprasīt no vietējā ražotāja uzražot kko kvalitatīvu, ieverot sākotnējās pasu izstādītas tāmes un izpildes termiņus
ir beigušies ar fiasko, kā rezultātā es visu pasūtu Vācijā, Itālijā un Japānā.
Domāju, ka ši paša iemesla dēļ turpat pasūta arī citi, rezultāta latvietis tiek pieaicināts tikai tad
ja ir nepieciešams kkāds draņķis ar vienalga kādu kvalitāti, bet par absolūti zemu cenu(kuru atkal vietējais nevar
piedāvat, jo redziet par "5 LVL" viņš neko nedarīs).
Izsakoties konkrētāk- kamēr ģimenes ārsts izrakstīs antibiotikas vitamīnu vieta, mēbeļu ražotājs ražos izteikti lētas pēc skata mēbeles, celtnieks būves šķības sienas, bet ceļu būvētaji
neatteiksies būvēt ceļu par atklāti neiespejamām cenām, politiķi nesapratīs, ka kkāda dzīve mums ir iespējama tikai patiešām esot neatkarīgai valstij mūsu dārgajā valstiņā nekādas cilveciskās algas nebūs iespējamas un pati valsts tā arī turpinas nīkuļot un dzīvot uz dažādu onkuļu pasviestiem, nežēlīgi dārgiem kredītiem.
User avatar
mixeris
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4125
Joined: Mon Jan 14, 2008 4:47 pm
Location: Rīga, Latvia

Re: Darbs.

Post by mixeris »

Ir darba piedāvājums.
Skatīt pielikumā.

Iespējams, ka jums ir kāds paziņa vai radinieks, kam varētu būt aktuāli.
Attachments
Noliktavas darbinieks.doc
(160.5 KiB) Downloaded 369 times
User avatar
andrejsb
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1558
Joined: Tue Nov 03, 2009 9:33 am

Re: Darbs.

Post by andrejsb »

Greger - a ko tu politiķus piesauc? Viņiem taču viss štokos - viņi jau nu no labas gribas nesāks neko uzlabot vai mainīt, kamēr viņiem no tā kāds labums neatleks. Vai kamēr viņus nesāks ar sūdainām dakšām bakstīt...
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Darbs.

Post by lawyer »

andrejsb wrote:Greger - a ko tu politiķus piesauc? Viņiem taču viss štokos - viņi jau nu no labas gribas nesāks neko uzlabot vai mainīt, kamēr viņiem no tā kāds labums neatleks. Vai kamēr viņus nesāks ar sūdainām dakšām bakstīt...
Katrs laikam spriež pēc sevis :think:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
defektivais
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1999
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:15 am
Location: Ogre

Re: Darbs.

Post by defektivais »

mixeris wrote:Ir darba piedāvājums.
Skatīt pielikumā.

Iespējams, ka jums ir kāds paziņa vai radinieks, kam varētu būt aktuāli.

Varbūt ir kāda nojauta par algas apmēru? Vnk viens radinieks pašlaik ar ko līdzīgu nodarbojas, bet meklē alternatīvas.
User avatar
mixeris
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4125
Joined: Mon Jan 14, 2008 4:47 pm
Location: Rīga, Latvia

Re: Darbs.

Post by mixeris »

defektivais wrote:
mixeris wrote:Ir darba piedāvājums.
Skatīt pielikumā.

Iespējams, ka jums ir kāds paziņa vai radinieks, kam varētu būt aktuāli.

Varbūt ir kāda nojauta par algas apmēru? Vnk viens radinieks pašlaik ar ko līdzīgu nodarbojas, bet meklē alternatīvas.
Noskaidrošu. Aizsūtīšu tev PM.
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re: Darbs.

Post by Yukki »

Paceļam sensenu topiku:
meklējam auto rezerves daļu pārdevēju: https://www.cv.lv/darba-sludinajums/lei ... 35828.html
Bez rezerves daļām vēlams tirgoties arī ar instrumentiem un iekārtām.
alpins
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 968
Joined: Thu Sep 11, 2008 1:24 pm

Re: Darbs.

Post by alpins »

Alga kāda ?
Post Reply