Mes varam glabt SAAB

Bez SAAB'iem nomoka arī citi jautājumi
User avatar
ZZ_ZingZeng
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 295
Joined: Thu Apr 07, 2016 10:30 am

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by ZZ_ZingZeng »

Nu ko lai saka, viss plūst un mainās.
Tas laiks, kad savu 99 jaucu ārā, liku kopā, atkal jaucu utt., pirku citus motorus, pārkrāsoju un pārtapsēju un vaskoju katru nedēļas nogali un priecājos, ir sen pagājis. Kā arī laiks, kad uzturēju 2 SAABus un tos regulāri mainīju, arī ir beidzies.
Saskaitot to naudu, ko šajā hobijā esmu investējis, mati ceļas stāvus, būtu labāk uzbūvējis māju un braucis ar vilcienu :lol:
Piedzimstot bērniem, prioritātes ir mainījušās un gadiem ejot arī vairs neizjūtu to aicinājumu ņemties ar auto, kad rokas līdz elkoņiem ir eļļā.
Domāju, ka 90% mūsu SAAB saimei ir līdzīgi. Paskatieties uz pēdējo IntSAAB pasākumu, jauni cilvēki tur bija mazākumā. Tad ko var gribēt? Aizejot nebūtībā auto markai, ar laiku aiziet arī tās entuziasti, katrā ziņā vairāk to nepaliks.
Man patīk braukt ar SAABu, bet tas arī viss ...
Tikai SAAB lietotājs kopš 1993.g.
Desmitais SAABs, pirmais dīzelis - 9-5 1.9TID vagons.
Pirms tam: 99GL Combi Coupe, 99GL, og900T, og900t, 900SPG, 2x9000aero, 9-3SE HOT, 9-5t vagons.
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by Nauris_t16 »

Es pat teiktu, ka ir slinkums apdeitot topiku, neredzu tam vairs jēgu. Domubiedru ir maz un tie paši apzināti - baigi nevajag forumu, lai pakonsultētos. Plus, ir lietas, ko forumos tāpat labāk nerakstīt :D

Diez vai man kādreiz būs vēl kāds saabs, pilna pasaule ar interesantiem auto
900aero clubsport #8
User avatar
ZZ_ZingZeng
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 295
Joined: Thu Apr 07, 2016 10:30 am

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by ZZ_ZingZeng »

Nu es tomer gan vēl ceru, ka nākošais varētu būt jaunais 9-5, bet ja nē, tad varbūt rokās iekrīt kāds 99 turbo sedans vai Sonetts :)
Ka otru auto esošā Peugeot 308 vietā varētu ņemt Alfa Romeo, arī gana inčīgs.
Nu vardu sakot, vinnēšu loteriju, tad pastāstīšu :mrgreen:
Tikai SAAB lietotājs kopš 1993.g.
Desmitais SAABs, pirmais dīzelis - 9-5 1.9TID vagons.
Pirms tam: 99GL Combi Coupe, 99GL, og900T, og900t, 900SPG, 2x9000aero, 9-3SE HOT, 9-5t vagons.
saule
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 564
Joined: Mon Jan 28, 2008 7:36 am
Location: Sigulda

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by saule »

Vienreiz pamēģināju, pietiek. Sābs, visticamāk, man vairs nebūs nekad. Nav tur ko glābt! Lai iet pa skuju taku tas, kam tur jāiet.
SAAB un SUBARU
User avatar
saabmats
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 249
Joined: Fri Feb 05, 2016 7:54 pm
Location: Liepāja

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by saabmats »

Ar saabu braucu ,jo tajā cenu kategorijā nekas cits labāks nav. Jauda ,komplektācija apmierina,citi čīkst ka tas pats opelis vien ir,bet opels nevar piedāvāt tādu komplektāciju un motora jaudu,tur vieni 1.6-2.0 sūdi vien ir.
User avatar
ZZ_ZingZeng
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 295
Joined: Thu Apr 07, 2016 10:30 am

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by ZZ_ZingZeng »

Saule, prieks tevi atkal sadzirdēt :shock:
Skatos no talsiem esi pārcēlies uz Siguldu.
Ka tad baltais kabris?
Tikai SAAB lietotājs kopš 1993.g.
Desmitais SAABs, pirmais dīzelis - 9-5 1.9TID vagons.
Pirms tam: 99GL Combi Coupe, 99GL, og900T, og900t, 900SPG, 2x9000aero, 9-3SE HOT, 9-5t vagons.
maris
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 522
Joined: Wed Feb 13, 2008 6:56 am

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by maris »

nevajag jaukt ābolus ar bumbieriem :lol:
Tie kas ir īsti SAABi glabājās garāžās un kad vajag tiek izvilkti ārā un izrūcināti . Un nekas tur pa lielam nemainās :dance: , bet tie kas ir GM ''atraugas'' dzimuši uz opeļu bāzes pamazām arī paliek par opeļiem :lol: un diez vai kāds par to īpaši raudās nākotnē .
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by lawyer »

Ņemot vērā to, ka SAABus vairs neražo nopietnos apjomos kopš 2011.gada, pēc kādiem gadiem 10 situācija būs tāda ka SAABi vispār praktiski vairs netiks ikdienā lietoti, un tad arī vairs vispār nebūs par ko rakstīt šeit. Tāda diemžēl ir realitāte. Bet realitāte arī ir tā, ka forumā parādās tikai maza daļa no tā, kas ar tiem SAABiem tiek darīts, SAAB projekti LV ir un pat ļoti nopietni, tikai to īpašnieki forumu nelieto. Būs arī tie, kuri garāžās turēs GM perioda SAABus, jo gaume un patika jau ir dažādi, un tas manuprāt ir labi, ka ir dažādība. Jāatzīmē arī tas, ko Nauris rakstīja - ar c900 te ņemas tik maz, ka lielāka jēga ir kontaktēt uzreiz konkrēto cilvēku, nevis jautāt forumā, tas tiesa. Es ar SAABiem joprojām esmu ne jau tāpēc, ka akli fanoju par SAAB inženieru radošo garu veidojumiem, bet gan tāpēc, ka man ir daudz kas kopīgas ar cilvēkiem, kuri ar tiem SAABiem brauc, un gribas saglabāt šo jauko cilvēku kompāniju.

SAABistiem vajadzētu vairāk čupoties savā starpā, tad arī vairāk būtu par ko rakstīt forumā, diemžēl tie, kuri līdz šim bija aktīvākie organizēšanā, ir norakušies darbos un citās lietās, ka SAAB kopienas apčubināšanai vairs neatliek laika...
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
saule
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 564
Joined: Mon Jan 28, 2008 7:36 am
Location: Sigulda

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by saule »

ZZ_ZingZeng wrote: Tue Oct 16, 2018 3:46 pm Saule, prieks tevi atkal sadzirdēt :shock:
Skatos no talsiem esi pārcēlies uz Siguldu.
Ka tad baltais kabris?
Godīgi sakot - nezinu. Man liekas, ka kaut kur Murjāņos varētu būt. Kādus pāris gadus, vai varbūt ilgāk, nav darbināts un ietas apskates. Varbūt nākamvasar jāsameklē un jādabū pie dzīvības, nekam trakam nevajadzētu būt notikušam, jo, cik zinu, glabājas zem jumta un apsegts.

Un jā, nu jau vairāk kā pāris gadus dzīvoju Siguldā.
SAAB un SUBARU
User avatar
saab21
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 725
Joined: Thu Mar 12, 2015 4:26 pm
Contact:

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by saab21 »

No vienas puses apsveicami, 10 posti VIENĀ TOPIKĀ 5 stundu laikā jau bija labs rādītājs šim forumam :clap::D .
Bet laikam viss jāslēdz šī tēma, kaut kā mana doma, līdz galam nebija saprasta, par to, ka būt forši to forumu padarīt dzīvīgāku (ne tikai ar projektiem, bet, kaut vai ar Stelpes sviestu, paniņām tirgus plača apspriedi, suņiem, kaķiem, tvirtām krūtīm utt). Bet beigās jūtu, ka atkal sāksies rīvēšanās par "bumbieriem un āboliem", ka GM Saabi ir mēsli vienai pusei, un vecie Saabi ir vecas miskastes otras pusei. Kašķus kaut kā negribas audzēt :snooty:

Laikam tādu, kā es, kuram gan 80to, gan 90to, gan 2000to gadu SAABi iet pie sirds, ir samērā maz. Likās jau gribējās domāt kā Lawyeram: "jo gaume un patika jau ir dažādi, un tas manuprāt ir labi, ka ir dažādība."
Man jau liekas ir tīri feini ar baltu skaudību uzslavēt kādu, kas uzpāsē savu Youngtimeri Top Zustand stāvoklī, un paralēli arī paspiest kādam roku par neatlaidību, kas no Sava GM produkta ir dabūjis ārā divreiz vairāk jaudas, kā bija sākumā.

Bet nu neko, laikam ar to ir jāsamierinās, ka tādi forumi jebkurā jomā (runājot par ārzemju forumiem, jau ir tas pats, visa noderīgā, vēl nezināmā informācija par tehnikas uzlabojumiem atrodama ~10 gadīgos forumos :D ) , pateicoties citiem, modernākiem saziņas līdzekļiem vienkārši nomirst. :violin:
Laiki, kad pie pirka kioskā auto reklāmas avīzi, tad pie tējas pētīja sludinājumus, kuriem zvanīt, jo www.doska.lv bija pieejam tikai katram trešajam draugam, arī ir pagājuši.
99 1975 Combi Coupe
900 1986 Turbo Commander edition
9³ SW 1.9 Biturbo Aero
9³ OG Convertible with b234R Powered by Jancis Stg4

Ex9000 Amethyst Violet Powered by KoreFun Stg1.5; Ex9³ SS 2003 2.0T Aero swap. Powered by Jancis; Ex9³ SW 2008 1.9 Stg1
Karina
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 139
Joined: Mon Jun 13, 2016 6:19 pm
Location: Jelgava

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by Karina »

Nu tā uzreiz vajadzēja teikt.
Par kaķiem varu parunāties cik tik uziet :lol:
User avatar
OSC
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 627
Joined: Wed Jul 29, 2015 11:20 am
Location: Planet Earth

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by OSC »

Vai tikai Latvijā un tikai šaja forumā Saabi tiek dalīti pēc modeļu piederības un ražotāja? Tas nenotiek Lietuvā, tas nenotiek Nīderlandē, kur pērk un pārdod 9-3 un 9-5 pa astronomiskām summām priekš Latvijas. Ir skumji par lepnību, par stereotipiem un kautkādu mistiku pārliecību...
Ex Saab 9-3 1.9 TID stage4+ dyno printout
294 HP
613 NM

Auto pulēšana, salona ķīmiskā tīrīšana , lukturu pulēšana, keramiskais pārklājums, logu tonēšana, pirmspārdošanas sagatavošana
Facebook un Instagram: caroscar.lv
User avatar
platais
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 335
Joined: Tue Oct 20, 2009 12:19 pm
Location: Ogre/Riga

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by platais »

Man patīk visi sābi. Vienīgi vairāk gribētos dzirdēt, ka kāds kādu vecāku aparātu stutē augšā, jo vnk forumā tas šobrīd baigi reti manīts. Bet man arī nav nekas pretī, ja te piem. kāds pļāpā par 9-2x subaru vai 9-7x chevrolet, baigi nedalu pēc markas vai kkādas piederības :D:whistle:
maris
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 522
Joined: Wed Feb 13, 2008 6:56 am

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by maris »

OSC wrote: Tue Oct 16, 2018 5:33 pm Vai tikai Latvijā un tikai šaja forumā Saabi tiek dalīti pēc modeļu piederības un ražotāja? Tas nenotiek Lietuvā, tas nenotiek Nīderlandē, kur pērk un pārdod 9-3 un 9-5 pa astronomiskām summām priekš Latvijas. Ir skumji par lepnību, par stereotipiem un kautkādu mistiku pārliecību...
varbūt ir vērts iedziļināties SAAB markas vēsturē ? Kā radās autobūve izaugot no lidmasīnām , kāda bija markas filozofija , kā tā attīstījās Zviedrijā un īpaši Somijā līdz kamēr to nesapi... GM ? Un tad sapratīsi ka uz opeļa bāzes būvētam traktoram :liar: nav un nevar būt nekā kopīga ar klasisku SAAB , ja nu vienīgi līdzīga emblēma priekšā :whistle:
Lidmašīnas ar nosaukumu SAAB tiek ražotas vēl šobrīd , tikai dīzeļi gan tām nav :lol:
User avatar
Highlander
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1264
Joined: Sat Dec 05, 2015 1:06 pm

Re: Mes varam glabt SAAB

Post by Highlander »

Palasot sodiena ierakstus, Matiss pareizi izteicas: "Neaizgaja ideja lidz visiem" Tiesam, sak paradities tada nojausma, ka tie kas brauka ar GM atraugam un vel dizeliem, nav saabisti un tie kas brauka ar vecajiem saabiem un piedalas YT ir tie krutie dzeki un uz parejiem skatas no augshas :D Ar tadu parliecibu, tiesam te nekas nenotiks. Par padomiem un jautajumiem, tiesam jau ir cilveku grupina, kuriem fiksi var uzjautat un uzzinat atbildi. Google, arzemju forumi, vai ari pameklejot vesture sheit kautko.
SAAB 9-5 Wagon, 2,2 TiD, 2002. PĀRDOTS
SAAB 9-5 Wagon, 1,9 TiD, 2006. STAGE 2, DeCat, EGR off, Swirl flaps off, DPF off, 215hp 470nm PĀRDOTS
SAAB BANDA
Post Reply