Sadzīviski jautājumi par vissko

Bez SAAB'iem nomoka arī citi jautājumi
Locked
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by Yukki »

Tā kā šo lapu lasa daudzi erudīti cilvēki, šī varētu būt vieta, kur uzdot jautājumus visiem par visu, cerībā, ka kādam ir kāda saprātīga atbilde.
Te nu iesākšu ar 2 nesaistītām tēmām:

1.MS OUTLOOK> es pārvācos no viena interneta nodrošinātāja pie otra (no Mits.lv uz Livas.lv) un tāpēc nācās pārtaisīt outlook POP settingus ienākošajam un izejošajiem serveriem. Pie reizes izdzēsu arī veco pastkasti (xxx@mits.lv) un uzliku kā defaulto xxx@livas.lv. Viss strādā lieliski, pie visiem pastiem (livas, gmail, inbox.lv) tieku, BET outlook visu laiku mēģina piekonektēt pie pop.mits.lv, kas ir vecā providera ienākošais POP serveris. Tas nekur man nav norādīts, bet outlook spītīgi to cenšas piekonektēt :blink: Ir kādam kāda atbilde, kur un kā to varētu atslēgt? Help!

2.Indukcijas cepešvirmas. Veikalā man tādu centās nopārdot par katru naudu, esot ekonomiskāk un drošāk (nav karsti plītsriņķi). Līdz šim biju izvēlējies pirkt tradicionālo keramisko elektrisko plīts virsmu, bet pārdevējs lika aizdomāties (darbs viņam tāds). Ir kāds lietojis?, nav tā, ka man visi katliņi nosvils, apstarošos blakus stāvēdams un kartupelis vairs nebūs tik garšīgs kā uz "parastās" virsmas sildīts/cepts? :blink:
User avatar
iERiS
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 364
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:05 am

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by iERiS »

Atbilde uz otro: tev darbosies katlinji / pannas, kas ir no meteela (taadi, kam pieliip magneets) un jaabuut ideaalam trauka dibenam (tad kad pats "paarseedos" no gaazes pliits uz keramisko, tad saskaaros, ka pat pilniigi jaunai pannai nav taada apaksha..)
SAAB 99 Rally Blue '76
SAAB 96L Topaz Yellow '76
SAAB 9-3 Convertible Blue '02 Maptun stage 1
Volvo XC60 AWD R-Design Black '15 Polestar chip
ex. SAAB 9000 CS Black '95 Hirsch stage 1
ex. SAAB 900i OG Silver '89
ex. SAAB 900i OG Black '89 Aero moldings
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by Yukki »

iERiS wrote:Atbilde uz otro: tev darbosies katlinji / pannas, kas ir no meteela (taadi, kam pieliip magneets) un jaabuut ideaalam trauka dibenam (tad kad pats "paarseedos" no gaazes pliits uz keramisko, tad saskaaros, ka pat pilniigi jaunai pannai nav taada apaksha..)
Da man visi katli metāla, nav jau plastmasas, visiem puslīdz gluda virsma, nav kā agrāk pusapaļā. Savus 3 katlus es nomainītu, tā nebūtu problēma, bet kā ar to veselīgumu un ēdiena garšīgumu:S
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by Arnijs »

Vislabaakaa garsha eedienam buus uz kaartiigas malkas pliits gatavotam! Bet - kur nu vairs tadas :P Taalaak principiaalu atskjiriibu neredzu. Vissuudiigaakais, kas var buut - mikrene, tad gaaze... Peec tam jau ir kaa vienalga. Vieniigais - mosh to induktiivo var izmantot arii kaa antiradaru? (nejaukt ar radardetektoru :laugh: )
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
Iceman
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 574
Joined: Wed Jan 16, 2008 3:07 am
Location: Ventspils

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by Iceman »

Es lietoju induktīvo virsmu. Tur ir tā, ka salīdzinot ar keramisko, kam sildelementi uzsilda stiklu un tālāk karstums silda trauku vai plaukstu vai kaķi - šai tiek sildīts tikai trauka dibens un pats stikls uzsilst no tā, ka trauks ir karsts. Stikla virsma induktīvajai tā nesakarst ir taisnība, bet tā virsma tomēr uzkarst pietiekami, lai kādas 15-20min nedrīkstētu vārīšanas zonai piedurties (par to brīdinās speciāls simbols). Tad vēl reāli elektrības patēriņš ir apmēram vienāds - tikai nianse ekonomijā slēpjas tur, ka induktīvā uzsildīs straujāk - tātad samazinās laiks, kad izmantosi karstāko līmeni vajadzīgās temperatūras sasniegšanai. Reāli pārvēršot Ls tur ekonomiju domāju, ka nejutīsi ;) Indukcijai ir arī viena negatīva īpašība - spēcīgs elektromagnētiskais lauks!!! Es gan tā ietekmi nekad neesmu jutis, bet nu es zinu, ka cilvēkiem ar sirds stimulātoriem indukcijas plīts lietošana var beigties letāli!!! Nu ir vēl tas,ka viņa trokšņo. troksnis ir līdzīgs kā noslogotās elektrības kastēs uz ielas :) Bet nu tas arī tā. Domāju, ka indukcijas plīts ir laba lieta, tikai padomā, vai tā cenu atšķirība no parastās atsver šīs īpašības. Esmu agrāk pats bijis iebūvējamās tehnikas pārdevējs un man šī lieta labi padevās un biju zinošs tāpēc jautā droši par pārējo ko domā pirkt ;)

ā un ideāli līdzenam trauka dibenam indukcijas virsmai nav svarīga, bet parastajai gan ir!!!
BE CE DE
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by Yukki »

Tāks Iceman, stāsti ātri visu, ko Tev tur kā pārdevējam mācīja par tām indukcijām! Agrāk tas īpašniekam "pagarināja", tagad cilvēki sāk izvērtēt, vai tā revolucionārā technoloģija ir dzīvotspējīga un lietojama.
Kad pārdevējam prasīju, kuru no AEG sildvirsmām pirkt, viņš man par katru naudu centās notirgot Tecnowind, kur 2 riņķi indukcijas, 2 parastie. Sākumā neklausījos, pēc tam tomēr pārliecināja padomāt, tāpēc arī tagad prasu pēc cilvēku viedokļa, kas šo produktu lieto, nevis tikai pārdod:) Tas Technowind (modeli uz sitienu nevaru pateikt) sanāca nedaudz lētāks par manis izvēlēto AEG modelīti ar 4 parastajiem riņķiem ar keramisko virsmu, bet uztrauca tieši šis 2 lietas:
-elektromagnētiskais lauks ap plīti
-ēdiena garša
Man negaršo mikroviļņu krāsnī cepts ēdiens, bet uz gāzes vai uz elektriskās plīts gatavotos ēdu labprāt:) Nu, malka, ir malka, par to neviens tagad nestrīdas:)
P.s.ko nozīmē, ka parastajai virsmai vajadzīgs ideāli gluds trauks? Es sapratu, otrādi, ka indukcijai tādu vajag!:S
User avatar
bizenajs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 573
Joined: Tue Sep 04, 2007 4:45 am
Location: Rīga, Cesvaine
Contact:

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by bizenajs »

Tavas trepes esot atbraukushas.......beidzot:-|
Kur ir tā mēraukla, ar ko tu sveri tautas?
Vai jābūt puķēm, kas smaržo tikai pļautas?
Iceman
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 574
Joined: Wed Jan 16, 2008 3:07 am
Location: Ventspils

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by Iceman »

Šķiet runa ir par Tehnoland :) :) :)
par to lauku es jau visu ko zinu izteicu - ja vēlies uzzināt ko vairāk - tad pajautā googlei, bet nu katrā ziņā par labu šis lauks nenāk.
Ēdiens garšo ļoti labi un šinī ziņā problēmām nevajadzētu būt. Man pat mutere ir slavējusi manis gatavotos ēdienus, lai gan es neko īpaši spēcīgs pavārs ar neesmu.
OK es tad pamēģināšu uztaisīt rezume :)
Indukcija pret parasto keramiku:
+ sildīšanas ātrums ir aptuveni tāds pats kā gāzei un tas ir labi
+ pati virsma tik daudz nesakarst tātad vieglāk kopt un mazāks risks apdedzināties, kā arī sāls vai cukurs vairs nav tik bīstams un nesabojās stiklu nejauši nonākot uz karstās zonas.
+ ja kāds nejauši ieslēgs, tad bez trauka nedarbosies
+ ja trauks neatbilst zonas izmēram - tad plīts nelielās iespēju robežās pielāgosies traukam;
- nepieciešami speciāli trauki (tas manuprāt nav nekas traks jo tāds trauks pats par sevi ir ļoti labs)
- elektromagnētiskais lauks, kurš katrā ziņā ja ne gluži neveselīgs varbūt nav, bet nu par labu ar nenāk
- neliels darbības troksnītis, kurš man piemēram netraucē, bet nu cilvēki ir dažādi :)

Ja tev piedāvā nedaudz lētāku tehnowind ar kombinēto variantu un aeg ar parasto un bišk dārgāku tad es tavā vietā pārliecinātos, vai tehnowind nav polijā taisīts un ja nav tad ņemtu tehnowind.

Par to trauka dibenu ir tā, ka karstums no parastās virsmas karstā stikla uz trauka dibena pāries ar vismazākajiem zudumiem tad ja pēc iespējas lielāks trauka laukums ir tiešā saskarsmē ar virsmu. Indukcija silda trauka dibenu pat tad, ja ir neliela sprauga un tādēļ uz sildīšanas efektivitāti neatsaucas.

Kādi vēl jautājumi??? :)
BE CE DE
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by Yukki »

haaa, Trepes ar paša Meistara parakstu tiekot instalētas, pagaidām gan iesildoties tiekot tikai drupināta māja:woohoo: Kavējums uz piegādi tāda nieka nedēļa vien bija:S toties šis posms tika sadalīts 67 termiņa atlikumos, kad vislaik šķita, ka tūlīt, tūlīt jau būs, jo sevišķi šonakt:cheer: Man jau sāk šķist, ka tajā krajā visi Jūs tādi:kiss: Mani nedaudz biedē, ka ar šo mans pasūtījums neizbeidzas, jo nu jau steidzami vajag vēl pāris sīkumus, tādus kā ardurvis piemēram:blink: , kuras es nezkāpēc biju sacerējies saņemt kopā ar trepēm:woohoo:

Paldies, Iceman, tas nav Tehnoland, bet par indukciju man joprojām ir šaubas, līdz ar to laikam ņemsim "parasto" un berzīsim to nelaimīgo mūždien pāri skrienošo pienu
=============

Hei, IT Guru, kas nevienam nekad nav bijusi saskare ar MS Outlook? Helpā šis jautājums nav apskatīts, bet mani besī ārā, ka ik pa pārdesmit minūtēm man izlec logs ar pasta klienta konekciju ar veco provideru un es nekādi netieku no tā vaļā:(
saule
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 564
Joined: Mon Jan 28, 2008 7:36 am
Location: Sigulda

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by saule »

Par virsmām itkā esmu ticis skaidrībā. Šodien nopirku AEG ar keramisko virsmu kurai viens rimbulis ir ar maināmu izmēru un vēlviens ar maināmu izmēru un formu. Šis jautājums vairs nenomoka.

Nomoka kas cits, cik jaudīgu nosūcēju pirkt lai ēdiena gatavošanas aroms neizplatītos pa visu māju. Liekas, ka vajag jaudīgu, bet bail ka mazajā virtuvītē neiestājas bezgaiss. :) Varbūt ir kāds koments šajā sakarā...
SAAB un SUBARU
User avatar
Imka
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 212
Joined: Tue Jan 15, 2008 8:45 am
Location: Ikðíile

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by Imka »

Skaties ka pēkšņi nepaceļās bliņas no pannnas
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by Yukki »

saule wrote:Par virsmām itkā esmu ticis skaidrībā. Šodien nopirku AEG ar keramisko virsmu kurai viens rimbulis ir ar maināmu izmēru un vēlviens ar maināmu izmēru un formu. Šis jautājums vairs nenomoka.
Nomoka kas cits, cik jaudīgu nosūcēju pirkt lai ēdiena gatavošanas aroms neizplatītos pa visu māju. Liekas, ka vajag jaudīgu, bet bail ka mazajā virtuvītē neiestājas bezgaiss. :) Varbūt ir kāds koments šajā sakarā...
3 pieejas:
1.klausīt pārdevējus, kas saka, ka caur 15'cauruli stundā vairāk par 618m3 nevarot dabūt cauri un pirkt brandu vai nebrandu, kuru ir daudz dažādi
2.neklausīt un pirkt it kaa 1000m3 velkoshu Jetair CH Roma, ko noliek visi pardeveji, iznemot PTA. Man tads pirms laika bija, sakuma nepatika un likas skalsh, tagad atkal domaju tadu tomer pirkt. Plusi, ka 5 atrumi (t.i.kluss->skaļš), puslidz smuks, var erti uzlikt rezimu, ka pec 5/15 min izsledzas pats.
3.neklausit un pirkt iebuvejamo, kur ari bija kautkads Noname ar solitiem 1300m3/h, bet nav izslegshanas fiichas.
User avatar
mixeris
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4125
Joined: Mon Jan 14, 2008 4:47 pm
Location: Rīga, Latvia

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by mixeris »

saule wrote:Par virsmām itkā esmu ticis skaidrībā. Šodien nopirku AEG ar keramisko virsmu kurai viens rimbulis ir ar maināmu izmēru un vēlviens ar maināmu izmēru un formu. Šis jautājums vairs nenomoka.

Nomoka kas cits, cik jaudīgu nosūcēju pirkt lai ēdiena gatavošanas aroms neizplatītos pa visu māju. Liekas, ka vajag jaudīgu, bet bail ka mazajā virtuvītē neiestājas bezgaiss. :) Varbūt ir kāds koments šajā sakarā...
Lai virtuvē nebūtu bezgaiss ir special gaisa ieplūdes.
Mēs virtuvē speciāli uztaisījām.
Sienā caurums uz āru tieši zem radiatora. Ārpusē smuka restīte kuru tā īsti pat nevar pamanīt.
Zem radiatora speciāl uzparikte ar filtru iekšā. Filtrs maināms.
Ēdiena aromāts pa māju neizplatās un plus virtuvē vienmēr ir svaigs gaiss. Kurš nav vēss, jo īet caru radiatoru.
Iceman
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 574
Joined: Wed Jan 16, 2008 3:07 am
Location: Ventspils

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by Iceman »

teorija saka, ka nosūcēja jaudai jābūt 10-20 reizes lielākai par virtuves kubatūru un jo platāks jo labāk. Man gan diemžēl nav pašam šī uzparikte un no pieredzes teikt nemācēšu. Troksnis iebūvējamajam vajadzētu būt mazākam, jo tam motoru un trubas ieskauj nevis metālisks materiāls, bet gan skapītis no koka vai tam līdzīga trokšņa drīzāk slāpējoša materiāla. Protams jo jaudīgāks jo skaļāks un no tā izmukt manuprāt ir bez variantiem. Brandiem šo ierīču ziņā lielu vērību var arī nepievērst, jo Itālijā esot viena rūpnīca, kas taisot gan Gorenje gan Whirlpool gan AEG, Electrolux, Zanussi, Tehnowind utt. un kvalitāte tur īpaši neatšķirās. Nu tas tik cik zinu un diemžēl nevaru neko pateikt no pieredzes.

Kas vēl ir gaidāms iegādāties? :)
BE CE DE
User avatar
bizenajs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 573
Joined: Tue Sep 04, 2007 4:45 am
Location: Rīga, Cesvaine
Contact:

Re:Sadzīviski jautājumi par vissko

Post by bizenajs »

nu maaju jam ir iegaadaajies, sekojoshi arii probleemas un naakoshie teerinji, kaa arii kuces celtnieki, galdnieki, buuvnieki, kas straadaa peec iedvesmas, u gluzhi kaa mans bra4ka patreiz:-D
Kur ir tā mēraukla, ar ko tu sveri tautas?
Vai jābūt puķēm, kas smaržo tikai pļautas?
Locked