juridiskas konsultācijas

Bez SAAB'iem nomoka arī citi jautājumi
Post Reply
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: juridiskas konsultācijas

Post by lawyer »

Raksti vien tepat :geek:

Parādnieks - kā noprotu, fiziska persona, kreditors - fiziska vai juridiska persona?
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever :wink:
User avatar
dadyboy
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 75
Joined: Mon Sep 14, 2009 4:31 pm

Re: juridiskas konsultācijas

Post by dadyboy »

lawyer wrote:Raksti vien tepat :geek:

Parādnieks - kā noprotu, fiziska persona, kreditors - fiziska vai juridiska persona?


fiziska persona.
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: juridiskas konsultācijas

Post by lawyer »

Tādā gadījumā teorētiski var gaidīt ilgi, līdz parādniekam parādās nauda...
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever :wink:
User avatar
Smith
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2049
Joined: Tue Jun 10, 2008 2:11 am
Location: Riga

Re: juridiskas konsultācijas

Post by Smith »

Vai kādam ir kāds paraugs, ko man atsūtīt par savstarpēju vienošanos, jo gribu noslēgt ar firmu, lai būtu drošs par pakalpojuma sniegšanu vai arī par naudas atgriešanu. Runa ir par tūrisma pakalpojumiem. :geek: Mans e-pasts: smith7atinbox.lv
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: juridiskas konsultācijas

Post by elmo »

Smith wrote:Vai kādam ir kāds paraugs, ko man atsūtīt par savstarpēju vienošanos, jo gribu noslēgt ar firmu, lai būtu drošs par pakalpojuma sniegšanu vai arī par naudas atgriešanu. Runa ir par tūrisma pakalpojumiem. :geek: Mans e-pasts: smith7atinbox.lv


Man liekas ka tev vajag līgumu ar tūroperatoru, bet ja tavam izvēlētajam uzņēmumama tāda nav, tad silti ieteiktu no šī uzņēmuma neko nepirkt! :wink:
Savukārt līgumu tūroperators, sagatavo atbilstoši MK noteikumiem:
http://likumi.lv/doc.php?id=208158" onclick="window.open(this.href);return false;
skatīt sīkāk noteikumu 15.punktu,16.punktu,17.punktu.

Esi uzmanīgs ar lētajiem kantoriem, kuriem nav pat licences! Ka nepliec jaņos! :wink:
User avatar
Smith
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2049
Joined: Tue Jun 10, 2008 2:11 am
Location: Riga

Re: juridiskas konsultācijas

Post by Smith »

OK, paldies par info.
User avatar
tranquillo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 657
Joined: Mon Apr 25, 2011 6:13 pm
Location: Riga, Aloja
Contact:

Re: juridiskas konsultācijas

Post by tranquillo »

Kāds man var, lūdzu, pateikt kā ir ar nekustamā īpašuma maiņu pret vienu vai diviem nekustamiem īpašumiem? Kas ar nodokļiem šādā gadījumā? Vai vajag māklera novērtējumu par īpašumu? Zemes grāmatā būs jāmaksā % no kadastrālās vērtības uz īpašnieka nomaiņu?
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: juridiskas konsultācijas

Post by elmo »

tranquillo wrote:Kāds man var, lūdzu, pateikt kā ir ar nekustamā īpašuma maiņu pret vienu vai diviem nekustamiem īpašumiem? Kas ar nodokļiem šādā gadījumā? Vai vajag māklera novērtējumu par īpašumu? Zemes grāmatā būs jāmaksā % no kadastrālās vērtības uz īpašnieka nomaiņu?
Zemesgramata.lv tak viss ir rakstīts:
http://www.zemesgramata.lv/default.asp?cid=132

Valsts nodevas


- Par atsavinājuma (pirkuma, maiņas) līgumiem – 2% no nekustamā īpašuma vērtības, bet ne vairāk kā LVL 30000 (EUR 42686,15).
- Ja līgums noslēgts ar bērniem, laulātajiem, vecākiem, brāļiem, māsām, mazbērniem, mazmazbērniem vai vecvecākiem – 0,5% no nekustamā īpašuma vērtības, bet ne vairāk kā LVL 1000 (EUR 1422,87).
- Par dāvinājuma līgumiem – 3% no nekustamā īpašuma vērtības, bet ne vairāk kā LVL 50000 (EUR 71143,59).
- Ja līgums noslēgts ar bērniem, laulātajiem, vecākiem, brāļiem, māsām, mazbērniem, mazmazbērniem vai vecvecākiem – 0,5% no nekustamā īpašuma Vērtības, bet ne vairāk kā LVL 1000 (EUR 1422,87).

Māklera novērtējumu parsti vajag bankai, bet Zemesgrāmatai pietiek ar kadastrālo! Pat ja Māklera novērtējums būs zemāks par kadastrālo, zemesgrāmat aprēķinās maksājamo nodevu no kadastrālās vērtības! Ja līgumnā vērtība būs lielāka par kadastrālo, tad ņems vērā līguma vērtību.
User avatar
Smith
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2049
Joined: Tue Jun 10, 2008 2:11 am
Location: Riga

Re: juridiskas konsultācijas

Post by Smith »

Esmu pārcēlies uz jaunu dzīves vietu. Pirms tam bija IZZI TV, gribēju pārcelt uz jauno adresi, tas tika izdarīts, bet kā izrādās IZZI vairs nav, bet ir Baltcoms. Baltcoms ir itkā izsūtījis rēķinu uz e-pastu, kuru es neesmu saņēmis (nav arī spam kastē). Vakar atnāca sms, ka neesmu atmaksājis rēķinu. Vakar zvanīju viņiem un viņi teica, ka vēlreiz atsūtīs rēķinu, bet tas nav saņemts... Vai man vajadzētu kaut ko papildus interesēties par to vai ne? Man jau šķiet, ka viņu datu bāzes gļuko ar to pāreju no IZZI uz Baltcom. Ja godīgi, tad man Baltcoms nepatīk kā kompānija un gribētos tikt no tā vaļā. :think:
Toyota RAV4, LPG&Kellys Lagon
User avatar
Gac
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 975
Joined: Fri Jan 18, 2008 2:26 am

Re: juridiskas konsultācijas

Post by Gac »

Smith wrote:Esmu pārcēlies uz jaunu dzīves vietu. Pirms tam bija IZZI TV, gribēju pārcelt uz jauno adresi, tas tika izdarīts, bet kā izrādās IZZI vairs nav, bet ir Baltcoms. Baltcoms ir itkā izsūtījis rēķinu uz e-pastu, kuru es neesmu saņēmis (nav arī spam kastē). Vakar atnāca sms, ka neesmu atmaksājis rēķinu. Vakar zvanīju viņiem un viņi teica, ka vēlreiz atsūtīs rēķinu, bet tas nav saņemts... Vai man vajadzētu kaut ko papildus interesēties par to vai ne? Man jau šķiet, ka viņu datu bāzes gļuko ar to pāreju no IZZI uz Baltcom. Ja godīgi, tad man Baltcoms nepatīk kā kompānija un gribētos tikt no tā vaļā. :think:
Vajadzētu interesēties. Tas, ka neesi saņēmis rēķinu, nedod tiesības nemaksāt (kā mēdz domāt arī manā darbā). Par baltkomu piekrītu, krūmu kantoris... pašam arī bija problēmas ar viņiem.
SAAB Sonett III; 96; 99 2d (1973); 900OG Cabrio; 900OG Sesan; 900 NG V6; 9000 5d (1984); 9-5 (1998); 9-5 (vilkatis); 9-5 Combi (vilkatis), 9-3 SC (2005.), 9-3 Cabrio (2005.), URSAAB 92001... 1/43 mērogā. :mrgreen: Un feisliftētais 9-5 Airis 1/1 mērogā.
User avatar
bio
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 445
Joined: Tue Aug 17, 2010 8:41 am
Location: Rîga

Re: juridiskas konsultācijas

Post by bio »

Smith wrote:Esmu pārcēlies uz jaunu dzīves vietu. Pirms tam bija IZZI TV, gribēju pārcelt uz jauno adresi, tas tika izdarīts, bet kā izrādās IZZI vairs nav, bet ir Baltcoms. Baltcoms ir itkā izsūtījis rēķinu uz e-pastu, kuru es neesmu saņēmis (nav arī spam kastē). Vakar atnāca sms, ka neesmu atmaksājis rēķinu. Vakar zvanīju viņiem un viņi teica, ka vēlreiz atsūtīs rēķinu, bet tas nav saņemts... Vai man vajadzētu kaut ko papildus interesēties par to vai ne? Man jau šķiet, ka viņu datu bāzes gļuko ar to pāreju no IZZI uz Baltcom. Ja godīgi, tad man Baltcoms nepatīk kā kompānija un gribētos tikt no tā vaļā. :think:
Vairākus gadus esmu B-com klients. Problēmas nav bijušas.
Pamēģini piereģistrēties https://www.mansbaltcom.lv/" onclick="window.open(this.href);return false; , tur arī var atrast visus rēķinus.
Par maksāšanu, tas jā, tiesa. Ja nemaldos, līgumā pat ir norādīts, ka rēķina nesaņemšana neatbrīvo no tā apmaksas.
User avatar
Smith
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2049
Joined: Tue Jun 10, 2008 2:11 am
Location: Riga

Re: juridiskas konsultācijas

Post by Smith »

Man ar baltcom saistās tikai sliktas atmiņas: pirms gadiem 6, kad veicu dzīves vietas maiņu bija baltcom pieslēgums. Gribēju pārnest esošo pieslēgumu uz jauno adresi, ko viņi noraidīja, bet piedāvāja lauzt līgumu, samaksāt soda naudu par līguma laušanu un tad jaunā adresē pieslēgties no jauna... :doh: Protams, līgumu lauzu, bet kopš tā laika viņus necienu. Tagad atkal kārtējā šaize: prasa, lai samaksā rēķinu, kuru nav piestādījuši. :think:
Toyota RAV4, LPG&Kellys Lagon
User avatar
envoy
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2563
Joined: Wed May 05, 2010 4:08 pm
Location: Riga

Re: juridiskas konsultācijas

Post by envoy »

10 gadus jau ir baltcom. Kamēr maksā, nav nekādu problēmu un neredzu iemeslu kaut ko mainīt. Rēķini laicīgi pienāk uz internetbanku.
Saab 9-5 1.9 TiD Hirsch powered by ArTEH
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: juridiskas konsultācijas

Post by elmo »

Man nāk rēķins uz e-pastu, kā arī caur rekini.lv

PS: pretenzijas nedrīkst atstāt bez atbildes! Komunicēt visos strīdos vajag tikai rakstiski!
User avatar
Smith
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2049
Joined: Tue Jun 10, 2008 2:11 am
Location: Riga

Re: juridiskas konsultācijas

Post by Smith »

elmo wrote:Man nāk rēķins uz e-pastu, kā arī caur rekini.lv

PS: pretenzijas nedrīkst atstāt bez atbildes! Komunicēt visos strīdos vajag tikai rakstiski!
Nekur viņu mājas lpp. neatradu iespēju uzrakstīt sūdzību, tāpēc atkal zvanīju un izlūdzos, lai atsūta rēķinu. Nākamais marazms: rēķins tika piestādīts uzreiz par 2 mēnešiem... :evil: Vai jums arī tā tiek piestādīts rēķins?
Toyota RAV4, LPG&Kellys Lagon
Post Reply