Slēpojam Latvijā!

Bez SAAB'iem nomoka arī citi jautājumi
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by elmo »

Ak šitā, sākam savu mazo binesu!?;)

Šeit nemēģināji interesēties!?
http://www.infoski.lv/jaunumi/1525/
Nezinite 9000
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 848
Joined: Mon Jan 21, 2008 10:24 am

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by Nezinite 9000 »

Nesen tiku pie savām sapņu slēpēm! :):)
Varbūt kāds sapņo par manējām nu jau bijušām?
Salmon Scrambler 7.0 165 cm.. Ar viesiem stiprinājumiem :)
Tumši zilas (krāsai ir nozīme!! :)
Nezinite 9000
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 848
Joined: Mon Jan 21, 2008 10:24 am

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by Nezinite 9000 »

par tēmu - piektdien ar The Girl dosimies uz kādu no kalniem..

Welcome pievienoties!
User avatar
Imka
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 212
Joined: Tue Jan 15, 2008 8:45 am
Location: Ikðíile

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by Imka »

Sveiki snowotāji!:)
Esmu nolēmis arī sākt šļūkt ar dēli un pamazām komplektēju inventāru....ir jau iegādāts dēlis "Ride Control" un zābaki "Burton Moto (43 Eur izmērs)".
Tagad vēl vajag stiprinājumus, ķiveri un brilles, bet saprašanas maz :unsure: . Varbūt kāds kurš nodarbojas gadiem ar šo lietu un zina visus knifus, var ieteikt padomu kam jāpievērš uzmanība iegādājoties trūkstošās lietas....materiālam, kādam konkrētam brendam, konstrukcijai,citām fīčām?
saule
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 564
Joined: Mon Jan 28, 2008 7:36 am
Location: Sigulda

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by saule »

elmo wrote:Ak šitā, sākam savu mazo binesu!?;)

Šeit nemēģināji interesēties!?
http://www.infoski.lv/jaunumi/1525/
Apsveru iespējamās nodarbošanās maiņas gadījumam, ja dzīve piespēlē dzīvot tuvāk lieliem kalniem. ;)

Tur interesējos un kursi būs, gribējās parunāt klātienē ar kādu, kas viņus ir beidzis.
SAAB un SUBARU
saule
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 564
Joined: Mon Jan 28, 2008 7:36 am
Location: Sigulda

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by saule »

Imka wrote:Sveiki snowotāji!:)
Esmu nolēmis arī sākt šļūkt ar dēli un pamazām komplektēju inventāru....ir jau iegādāts dēlis "Ride Control" un zābaki "Burton Moto (43 Eur izmērs)".
Tagad vēl vajag stiprinājumus, ķiveri un brilles, bet saprašanas maz :unsure: . Varbūt kāds kurš nodarbojas gadiem ar šo lietu un zina visus knifus, var ieteikt padomu kam jāpievērš uzmanība iegādājoties trūkstošās lietas....materiālam, kādam konkrētam brendam, konstrukcijai,citām fīčām?
Ķiveri un brilles tādus, kas ērtāk der, ventilācijas un citas fīčas jau no maka biezuma. Tas pats par stiprinājumiem - ņem zābakus padusē un ej uz veikalu mērīt vai zābaks normāli der iekšā, pārējais jau atkal atkarīgz no maka biezuma.

Man domāt (un arī pats tā darīju) mācīties braukt vajag ar nomas dēļiem, jo kamēr īsti braukt nemāk, sajēgas mazas, ko no dēļa gribēt un attiecīgi nav skaidrs ko pirkt. A nomā var izmēģināt dažādas cietības, palatumus, garumus...

Man sākumā likās, ka vajag mīkstu dēli, jo tas labāk locās ap pampakiem. Pēcāk jau gribējās cietāku, jo tas labāk griežās utt. Pāris sezonas pagāja gan pa Latvijas, gan lielajiem kalniem, kamēr saprtu, ko gribu.
SAAB un SUBARU
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by elmo »

Manuprāt snowparkam vajag mīkstāku, bet ātrumnobraucieniem cietāku!Latvijas apstākļiem vislabāk kaut ko pa vidu, ne īsti cietu, ne īsti mīktu.Pašam sākumam lābāk tiešām izmēģināties daž ne dažādus nomas dēļus.
Lai gan Alpos gribējās riktīgu cieto dēli, citādi manējais pie lieliem ātrumiem drebelējās kā tāds galerts, grūti vadās!:laugh:
User avatar
Imka
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 212
Joined: Tue Jan 15, 2008 8:45 am
Location: Ikðíile

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by Imka »

Nu tā arī ir, ka to dēli paņēmu tā pa vidu ne cietu, ne mīkstu un tad jau skatīšos. Tad no Saules ieteikumiem saprotu, ka stiprinājumus labāk izvēlēties uzreiz piemērot konkrētu zābaku nevis vienkārši pēc izmēriem.
Skatoties tos stiprinājumus redzu, ka ir daži tikai no plastmasas, bet ir arī tādi, kuriem metāla daļas - tas aizmugurējais atbalsts un siksnām zobiņi,klipši. Tad vēl ir tādi stiprinājumi kuriem siksna liekas nevis pāri zābaka purngalam, bet tieši virsū. Ir ar mīkstu un ir ar cietu pēdas atbalstu. Varbūt pakomentējiet kādi plusi vai mīnusi.
Tad vēl jautājums vai ir nozīme tādai lietai kā piemēram - izvēlēties stiprinājumus tāda paša ražotāja kā zābaku ražotājs vai attiecīgi dēļa ražotājs...vai pilnīgi vienalga un var komplektēt kopā dažādus?
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by elmo »

Priekš iesācēja man liekas, ka pilnīgi pa barabanu!:laugh:
Kad iemācīsies braukt un zināsi konkrēti ko gribi, tad arī paņemsi nopietnāku aprīkojumu!

Tu taču nepirks S klses mersi, lai mācītos braukt! Nu tieši tā pat arī ar snowa aprīkojumu, paņem kaut kādu budžeta variantu, iemācies turēties kājās un tad jau izdomāsi, ko gribi uzlabot savā ekipējumā.

Sākumā labāk investē normālās biksēs, lai nav pēcpuse slapja un nosalusi! ;)
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by elmo »

Latvijā gan ir novērojams fenomens, ka cilvēki pērk pašu jaunāko un krutāko aprīkojumu, ka pat Ineventāra ražotāji speciāli brauc uz Latviju, lai skatītos kādi mums kalni un kā te gāž mūsu spečuki! Jo jaunā inventāra noiet šeit ir lielāks kā Slēpošanas lielvalstīs.Bet kad ierauga kā ar krutāko inventāru gāž pa kaķīškalnu, iekāpj atpakaļ savā mašīnā un saka, ved mani atpakaļ uz lidostu! :laugh:
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by Nauris_t16 »

Es, kad ņēmu savu komplektu pirms 4 gadiem, paņēmu 2x lietotu head matrix no buru sporta nomas, kas skaitās tāds all terrain tipa, jo cena bija par 40% mazāka kā jaunajam tā laika matrix. Problēmas ar stūrēšanu toč nav bijušas, Zviedrijā pa slaloma trasi velkot varēja savākt, tīri meistarības trūkums drīzāk, kā arī bliežot pa mežu nost no trases nebija traki izstūrēt, vismaz negrima iekšā. Stiprinājumi bija lētākie Ride, jo gan cena, gan arī šķietamā kvalitāte (metāla korpuss un mīkstas siksnas) bija krietni labāka par līdzīgas cenas head lēto galu, kas izskatījās kā no rotaļlietu veikala. Bet uz zābakiem gan netika taupīts, paņēmu head 7.20, kas nebija no sākuma gala un par kvalitāti sūdzēties nevaru. Vienīgais tas, ka esmu sapratis, ka patiesībā gribētos bik mīkstākus zābakus, jo reizēm, sākot braukāt, bik lauž kāju, lai gan tas var arī būt stiprinājumu regulējums. Toties nolietojuma pēdas pa visu šo laiku nav nekādas.

Mans rezumē būtu, ka sākumam labāk all terrain dēli pareizā garumā, stiprinājumus pa kabatai un +/- derīgus zābakiem, bet vot zābaki gan ir tie, kas nosaka tavu komforta līmeni braucot.
900aero clubsport #8
saule
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 564
Joined: Mon Jan 28, 2008 7:36 am
Location: Sigulda

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by saule »

Iesākumā, pēc pirmās treniņu sezonas, paķēru kkādu noname vidēji mīkstu un platu dēli, ar plastmasas stiprekļiem. Zābakus iepirku labus rosinjolus. Izrādījās, ka zābaks stipreklī iet iekšā tikai ar lielu iespiešanu :). Protams, pirms tam nepamērīju, vai derēs. :) Bet OK, kad iespieda stipreklī, ta braukt netraucēja. Piešāvu to mīksto dēlīti un sāka prasīties ko cietāku. Apmēram jau nojausma bija ko gribu un tad nāca liktenīgā diena Tatros, kad dēļa galu iedūru pampakā un pats pārkritu pāru un dēlis pušu. Gāju uz vietējo sporta bodi un par ļoti labu cenu nopirku ieprieksējās, jeb pat aiziepriekšējās sezonas dēli, tādu, kā gribēju. Rosinjola tvin tipa frīstaila dēli ar maksimālu mazu rādiusu, viscietākajiem galiem un bišķi mīkstāku vidu. Joprojām esmu ļoti apmierināts. Tad sāka likties, ka plastmasas stiprekļi netiek līdzi dēlim un ļogās. Iepirku jaunus, ar metāla pakavu. Ir OK. Kaut gan bračka ar maniem vecajiem brauc un priecājas, nekas neļogoties un jamajam arī zābaks stiprinājumā smuki der. Gan jau ka man tā bija tikai iedoma. :)

A kāju laušana točana ir no nepareizas stājas, vai nu baigi pa stingru savilkts zābaks, tad ar var pēda tirpt.

Sākumā ar bija doma par head matriksu, bet tagad pabraucot, tas liekas kapitāli pa mīkstu. Bet tas kā kuram, tāpēc jau ir jāpaprovē visādi.
SAAB un SUBARU
saule
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 564
Joined: Mon Jan 28, 2008 7:36 am
Location: Sigulda

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by saule »

saule wrote:Te gadījumā neapgrozās kāds SERTIFICĒTS snovborda instruktors?
Tagad apgrozās. :) Esmu sertificēts snovborda instruktors. ;)
SAAB un SUBARU
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by elmo »

Jē.., jē..., jē..., tas ir kruta!Kādus trikus tu mums iemācīsi!?:laugh:
saule
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 564
Joined: Mon Jan 28, 2008 7:36 am
Location: Sigulda

Re:Slēpojam Latvijā!

Post by saule »

Trikus nē, tie lai paliek frīstaila treneriem.

Varu iemācīt Pareizi un Droši braukt.
SAAB un SUBARU
Post Reply