Fotoradari... :(

Bez SAAB'iem nomoka arī citi jautājumi
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Fotoradari... :(

Post by lawyer »

Vakar sāka darboties pirmie fotoradari, kuri ņēma visus, kas brauca ātrāk par atļauto +10km/h... tas nozīmē, ka es ar saviem lojālajiem 110 km/h ārpus pilsētas arī kļūšu par šīs ierīces upuri... Droši vien tas piemeklēs arī citus Saabus... Bet Saabi taču nepārvietosies pa LV tagad ar tikai atļauto + 9 km/h!!! Varbūt neņems pierē vispār tos un maksās tikai, jo soda punktus un tiesību atņemšanu te nevar piemērot?

Šādi varianti mani neapmierina... Tādēļ es sāku domāt par to, kā padarīt mana Saaba v/numuru neizšķiramu fotoradara bildēs... Neviens cits saprātīgs variants, kā nopūst to ar kādu luminiscentu vielu (aerosols), man nenāk prātā - tas ir arī vienīgais pretlīdzkelis, ko es esmu dzirdējis, ka lieto citur Eiropā...

Kādam nav labas zināšanas fizikā/ķīmijā, lai pateiktu ar ko numuru varētu pārklāt šim mērķim? Vai arī kāds varbūt zin, kur var iegādāt tādu brīnum-aerosolu?
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re:Fotoradari... :(

Post by edijs »

Ai ai, es domāju, ka saab`isti visi ir pieklājīgi braucēji. :D

Bet vispār.. mani pat kaut kā baigi neuztrauc, kamēr nav uz katras šosejas pa tādam. Parasti kustos līdz ar plūsmu un necenšos baigi izlekt. Ok, pēc dažādiem svētkiem, kad nākamā rītā pie stūres salikti vienreiz gadā braucošie daiļie dzimumi (ir, protams, izņēmumi) un "plūsma" iet stabili uz 80, tad sanāk visai kolonnai lēnām virzīties garām. Taču tikai tad, ja ir gana tukša pretējā josla un dažas mašīnas tālāk redzama kāda starpa normālā izmērā - nevis minam grīdā un tad, redzot purnā kādu nākot, cenšamies ielīst pirmajā spraugā. Un, tā pieklājīgi apdzenot uz 80 braucošos, parasti jau pat vairāk par 100 neuzkāpj. T.i. - tu brauc ar saviem konstantiem 100, ātri veic galvā pareizo aprēķinu par sava un priekšā braucošā ātrumu attiecību, bik piekoriģē savējo, smuki aizej garām. Pat nesanāk baigi neko pārkāpt. Savukārt, ja brauc gaaaaara kolonna uz 90-95, tad turos vien smuki līdz ar viņiem - ja tas ir piektdienas / svētdienas vakars un attiecīgie ceļa gabali, tad ložņāšana garām tāpat manu kopējo ceļā pavadīto laiku TIK būtiski neietekmēs. Beņas patēriņu gan (es gan it kā par to parasti baigi nepiedomāju, braucu kā patīk, bet nu tomēr).

Nepatīkamais ir tas, ka paņemt tak var arī pie kulturālas apdzīšanas. Nu, teiksim ir tak gana daudz frīku uz ceļa, kas brīžiem brauc uz 100, ta uz 110, ta uz 90 - t.i. ātrums lēkā, neprot braukt vienmērīgi un kruīzs ne tik daudziem ir. Aiz tādiem braukt nav forši - so, ejam garām. Jā, es zinu, ka apdzīt vajag tik tad, ja priekšā ir ļoooti garš, pārredzams gabals, utt. utjp. Un tāpat es saku, ka vietām drošāk ir uzmīt līdz tiem 130-140, tad ielīst atpakaļ savā joslā un turpināt dudināt. Nevis kā bruņurupucim ar 105 iet garām. Nu lūk - un tad pie tādas apdzīšanas tevi ņem un nobildē.. neforši. Bet varbūt jāmācās vienkārši sevi vairāk disciplinēt. Lai gan grūti tas ir brīžos, kad priekšā kāds totāls ambālis pagadās, kuram drošām jūtos priekšā, ne pakaļā.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
skirem
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 1399
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:08 pm
Location: Riga

Re:Fotoradari... :(

Post by skirem »

Labs vakars visiem kas lieto antiradarus, radar-detektorus un tamlīdzīgas lietas ātrumnoteikšanas ierīču atpazīšanai. Grībēju visus pabrīdināt par jaunajiem Subaru (policijas) autiņiem kuriem ir šo ierīču lietošanas noteicēji(iekārta). Tā es vakar vakarā ceļa posmā Ragana- Valmiera , uzreiz aiz pagrieziena uz Inciemu paliku bez sava radar-detektora un ar 40 Ls soda kvīti uz rokas :angry: . Tiesa braucu es mierīgi, bet ierīce bija "darba režīmā", protams ka pabrīdināja mani un es mierīgi turpinu ceļu, policijas mašīna brauc pretējā virzienā un kad bija palikuši vairs 30-40 m distance šie ieslēdz savas ziemassvētku ugunis un met mani mierā. Uzreiz pirmais ko jautāja pēc stādīšanas priekša bija lai labprātīgi atdodot radar-detektoru. Man bija miermīlīgs garastāvoklis un nācās šķirties no šīs iekārtiņas.Diez kas būtu ja es spītīgi ieteieptos un teiktu ka man tādas nav?:unsure: Taisītu kratīšanu autiņā vai? Vēlāk jau protokolau rakstot tiri runātīgs bija viens no šiem un teica ka jau 5 foto radari ir uz Latvijas ceļiem (kur neteica) un ka ātruma limits tiešām ir + 10 km/h, bet iespējams (es tā sapratu) lai sabaidītu cilvēkus sākumā un tad to latiņu pacels uz + 20km/h. Vēl parunājoties viņš parādīja šodienas atņemto kolekciju (vēl 4 dažādu marku un kalibra radar-detektori).
Secinājums - Ja nav jums jaunākās paaudzes radardetektors, kuram ir funkcija "Radar-detector-detector" un kurš pēc šī brīdinājuma izslēdzas, tad tas ir jādara pašām, pēc signāla saņemšanas slēdziet ārā. Tā ietaupīsiet vismaz 40 Ls :) . Lai veicas;)
JZi
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 87
Joined: Fri May 02, 2008 7:10 am

Re:Fotoradari... :(

Post by JZi »

bet principaa ja tu vinjiem nedod tad vinjiem nav tak tiesiibu raknjaaties un mekleet? vai arii ir? :dry:
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Fotoradari... :(

Post by lawyer »

Menti var pārmeklēt auto pilnīgi mierīgi - tādas tiesības viņiem ir... Personas kratīšanu gan viņi nedrīkst veikt, ja ir aizdomas tikai par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu (radardetektora lietošana) - to var darīt tikai, ja ir pamatotas aizdomas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu... Bet diemžēl es zinu gadījumus, kad mentiem viss ir ph - cilvēks (vēl pie tam - blakussēdētājs) tika izģērbts līdz apenēm, kur tad arī viņam vadiņš paspraucās ārā iz ūzām - atņēma radardetektoru, sastādīja protpkolu - 40 LVL... Protams, tie menti pēc tam tika padr..zti administratīvā procesa kārtībā, sods tika atcelts un radardetektors atdots... bet lai to dabūtu gatavu, jābūt labām juridiskām zināšanām... protams, sajūtas tādas kratīšanas laikā arī nav tās labākās... ;)
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Edgars86
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 98
Joined: Wed Jul 02, 2008 3:55 am
Location: Rīga

Re:Fotoradari... :(

Post by Edgars86 »

9-3 SS Aero TTiD MT (2008)
turbo
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 118
Joined: Thu Jan 31, 2008 11:09 am

Re:Fotoradari... :(

Post by turbo »

vai tad lietainā laikā nebūtu aizdomīgi, ka numurs spīd, nu ir arī cilvēkiem idejas :d
User avatar
skirem
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 1399
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:08 pm
Location: Riga

Re:Fotoradari... :(

Post by skirem »

Gadu atpakaļ skatījos pa vienu vācijas kanālu dok. filmu par policijas darbu un fotoradaru apkalpošanu. Tur tev nelīdzēs nekādi "spray", jo viņu tur yieši rādīja un testēja ar programmas vadītāju kādus 6 "spray" veidus un visi bija garām, jo kamera fotogrāfē vairākos staru veidos un digitāli apstrdājot šo bildi (ar spec programmu kas nāk līdzi šīm kamerām) numuri ir kā uz delnas- tur mēģināja gan ar dubļiem aizlipināt, ar lapām un tt un tp. Ja mūsējiem ir tādi paši ( jo dzirdēju ka ir iegādāts no Vācijas), tad visi tie pūšamie ir garām.
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Fotoradari... :(

Post by elmo »

lawyer wrote:Menti var pārmeklēt auto pilnīgi mierīgi - tādas tiesības viņiem ir... Personas kratīšanu gan viņi nedrīkst veikt, ja ir aizdomas tikai par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu (radardetektora lietošana) - to var darīt tikai, ja ir pamatotas aizdomas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu... Bet diemžēl es zinu gadījumus, kad mentiem viss ir ph - cilvēks (vēl pie tam - blakussēdētājs) tika izģērbts līdz apenēm, kur tad arī viņam vadiņš paspraucās ārā iz ūzām - atņēma radardetektoru, sastādīja protpkolu - 40 LVL... Protams, tie menti pēc tam tika padr..zti administratīvā procesa kārtībā, sods tika atcelts un radardetektors atdots... bet lai to dabūtu gatavu, jābūt labām juridiskām zināšanām... protams, sajūtas tādas kratīšanas laikā arī nav tās labākās... ;)
Lasu, brīnos, ļoti pazīstami......., pēctam pieleca par ko iet runa! Lēmums būs jāierāmē un jāliek pie sienas! :)
User avatar
jastr
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2851
Joined: Tue Jan 15, 2008 1:07 am
Location: LV

Re:Fotoradari... :(

Post by jastr »

atspīdošs nr. nav nekāda problēma ar atbilstošu fototehniku... kaut vai, ja viņi bildē rawā, tad noņem pāris stepus ekspozīcijai un lieta darīta...

un ir jau vēl punkts par to, ka v/n ir jābūt skaidri salasāmam, t.i. var atrauties arī par dubļainu numuru, piemēram... it īpaši, ja tiešām menti dežurē pie katra radara...

p.s. Kāds jau ir nobildējies? :D
Braucu ar 9-5 NG glītāko dvīņubrāli :D
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Fotoradari... :(

Post by elmo »

Vo, vo, kurš pirmais dabon cedeli, ieliek ieskanētu kopiju netā. Mani interesē lietderības apsvērumi, kādi tur būs norādīti, jo par +20 km/h ir vai nu brīdinājums, vai naudas sods. Gribas redzēt, kā pamatos soda apmēru.
GC1
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 139
Joined: Tue Jan 15, 2008 1:44 pm
Location: Rîga

Re:Fotoradari... :(

Post by GC1 »

No šodienas jau tolerance esot +20km/h. Līdz ar to arī mani šī problēma pārstāj uztraukt. Kopumā piekrītu Edijam un atbalstu šo braukšanas stilu, līdz ar to, ja līdz 110km/h mani liek mierā, arī es esmu rāms un necepos. Tiesa, pilsētās laikam būs vairāk jāuzmanās, cik nopratu, šajā gadījumā kvītiņas par 10 LVL tomēr sūtīs jau par +10km/h arī turpmāk...
User avatar
jastr
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2851
Joined: Tue Jan 15, 2008 1:07 am
Location: LV

Re:Fotoradari... :(

Post by jastr »

šodien no ziņām nevarēja saprast... tipa ziņoja, ka esot uz bauskas šosejas uzlikts, un samazinājies pārkāpēju skaits, jo tipa limits +20kmh bet tas esot tikai eksperiments...

gan jau pirmajā dienā aplauzās, jo štrāfes jāsūta nenormālā apjomā būtu, cik sapratu, arī Rīgas Satiksmes autobusiem
Braucu ar 9-5 NG glītāko dvīņubrāli :D
GC1
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 139
Joined: Tue Jan 15, 2008 1:44 pm
Location: Rîga

Re:Fotoradari... :(

Post by GC1 »

Cik sapratu, fiksējot pārkāpumu ar fotoradaru, vienmēr tiek noteikts minimālais soda naudas apmērs. Tālab visticamāk uz šosejām tolerance būs +20km/h, jo par mazāku pārkāpumu tad būtu jāsūta kvītiņas vien par Ls 5. Apdzīvotās vietās minimālais sods ir Ls 10, tur tad laikam jau atmaksājas ķēpāties. Bet brīdinājums nav iespējams tā paša iemesla dēļ, kā netiek piemēroti soda punkti - netiek identificēts vadītājs, bet tikai automašīna.
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Fotoradari... :(

Post by elmo »

štrāfes noteikti saņems arī Iekšlietu ministrijas darbinieki, kuri līdz šim vilka ārā savas sarkanās apliecības un uzrādot mentam paskaidroja, ka viņi taču eot bremzējuši, uz ko viņiem vienmēr tika novēlēts - laimīgu ceļu, brauciet prātīgi.
Tādā ziņā jau forši, var i Godmanim cedeli nsūtīt, i citiem svarīgiem ceļu satiksmes dalībniekiem, un policim nav jāklausās draudi par atlaišanu no darba!
Post Reply