Vajadzīgi divi ikdienas auto

User avatar
chippy
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4018
Joined: Mon Apr 28, 2008 2:51 pm
Location: Âgenskalns

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by chippy »

Edgar, aizbrauc, iekāp un izbrauc ar to Auris. Pats jau biju sakomplektējis un tūliņ ņemšu, bet pie pēdējā paraksta atcēlu pasākumu.
Arī meklēju ekonomisku, lētu mazauto ar ko sievai bērnus vizināt darba dienās un pašai izmest kādu līkumu. Patika cena, kas arī bija vienīgais iemesls gribēt to auto. Pāris dienas domājot par to plastmasu, neērto krēslu, nezināmo servisu, par izmēru, patēriņu, drošību un braukšanu pa šoseju ar vien pazuda līdz galam nenobriedušais jā. Beigās uznāca "zb to ekonomiku", sakodu zobus, mazliet piekrāju un paņēmu normālāku auto.
Bet, jā, iekāp un izbrauc ar to Auris. Liela varbūtība, ka tomēr zudīs interese par šo marku/modeli.
User avatar
Highlander
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1264
Joined: Sat Dec 05, 2015 1:06 pm

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by Highlander »

Ja jau visi, tad visi :D iemetisu savas 5 kapeikas ari!
Ta ka tagad sanak saskarsme ar vairakiem autiniem diena (tiesi braukajot un apkopjot) izteiksos ta:
1) Toyotas (Auris, Yaris, Avensis, Corolla) dazhada gada, sakot ar 2010.+ Ka ari ar pedejiem modeliem. Teiksu ta- uzturet leti, tiesam nekas ipasi neplist (neskaitot razhodnikus) bet...nu drausmigi neerts auto! Tads bez dveselisks. Tupa parvietoties. Pat braucu un domaju, ka nu negribetos man tadu.
2) Ar franchiem ari braukaju (veci un pavisam jauni) neizteiksos skali :D
3) Ka tu izturies pret Lexusiem? Toyotas ekonomija, gandriz Mersha ertums un shiks. Pat padsmitgadigs RX starpcitu
SAAB 9-5 Wagon, 2,2 TiD, 2002. PĀRDOTS
SAAB 9-5 Wagon, 1,9 TiD, 2006. STAGE 2, DeCat, EGR off, Swirl flaps off, DPF off, 215hp 470nm PĀRDOTS
SAAB BANDA
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by Ainars »

Is 250 esot labs auto.. cena ari ap 6-7€

Bet nu ja Lawyer saak skatities uz auri ar 200k+ noskrejienu, es atmetos :mrgreen:
SAAB 900og cv
SAAB 9-3og SE
SAAB 9-3og Aero
SAAB 9-3ng Aero TTiD
...
User avatar
Highlander
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1264
Joined: Sat Dec 05, 2015 1:06 pm

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by Highlander »

Ainars wrote: Thu May 23, 2019 9:06 pm Is 250 esot labs auto.. cena ari ap 6-7€

Bet nu ja Lawyer saak skatities uz auri ar 200k+ noskrejienu, es atmetos :mrgreen:
ISam bagana neielidis vartusargu formas hokeja soma. RX300,350,400 gan daudz vietas. A ja vel hibridu paker, tad pat bus ekonomisks. Braukt ari ir jautri un patikami ar vinu. Pat uz prieksu kustas loti labi. Cik biju petijis, janem Eiropas variants, President komplektacija. Maksa vini nevisai leti, bet ari nav dargais gals. Sapigakas vietas, lidz galam nesapratu, kautkas ar bremzhu supportiem un kapota galu (forma tada, ka ar akmeniem dauzas krasa nost)
SAAB 9-5 Wagon, 2,2 TiD, 2002. PĀRDOTS
SAAB 9-5 Wagon, 1,9 TiD, 2006. STAGE 2, DeCat, EGR off, Swirl flaps off, DPF off, 215hp 470nm PĀRDOTS
SAAB BANDA
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by elmo »

Nopērc jaunu motorolleri no salona pa 2k, brauc bez sastrēgumiem un parko kur gribi! ;)

Bet ja tomēr vajag auto, es liktu šobrīd uzsvaru uz ekspluatācijas izmaksām un degvielas patēriņu! Pēc brauciena ar dīzeļa Nissan Pulsar ap 750km un vidējo patēriņu 3,5 litri uz simtu, sapratu ka tā ir štelle. Benzīna brālis ar 1,2t motoru arī ir pārsteidzoši dzīvelīgs un patēriņš turās ap 5 litri,bet kaut kā ar aizdomām skatos uz tā pasākuma ilgmūžību. Otrs variants kas nāk prātā ir ford focus ar 1,6 dīzeli vai kāds Renault Clio ar to pašu dīzeli, kas nisanam. Prasts kā cirvis, tur nav kam lūzt.
Ja vajag lielu govi tavā budžetā, tad Hyundai i40 vagons ir variants.
Pajāt uz komfortu, ikdienā tāpat labāk kā ušaktranss. Nu un brīvdienām tev ir SAAB, brauc un baudi!
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by lawyer »

Ar Auri un Yari esmu izbraukājies, hibrīdiem gan, max komplektācijās, un 1-2 gadus veciem - tiem, kuri CarGuru. Kā uzticams ikdienas pārvietošanās līdzeklis tas man būtu pieņemams. Yaris gan ne - tizls man viņš šķiet, tāpat arī C-HR - dikti nejēdzīgs auto :snooty:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by edijs »

Ja ir izvēles iespējas, es labāk ņemu CarGuru nomā CH-R'u. Formāts nesaprotams un nepraktisks, tomēr no braukšanas viedokļa auto šķiet tīkamāks un, ņemot vērā, ka parasti man nav jābrauc gari gabali, esmu gatavs piemaksāt euro līdz divus vairāk.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
Rudolfs
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 17
Joined: Tue Jan 08, 2019 10:52 am

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by Rudolfs »

CH-R esot problemātisks, ja mašīnā ir jābrauc ar bērnu, kaut vienu. Tikai tāpēc, ka aizmugures durvju un logu forma ir tāda, ka sīkais neko ārā neredz un viņam traki ātri uznāk besis. Attiecas uz 3 gadnieku, nezinu kā vēlāk.
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by Arnijs »

Ja gribas ietilpīgu, praktiski nenobraucamu, izturīgu, tai pašā laikā - stilīgu,kura bagāžniekā satilpst hokeja komanda ar visu ekipējumu un treneri, kurš neizēdīs arī budžetu, tad : https://www.ss.com/msg/lv/transport/car ... eghhl.html
Ielu sadursmes šitam neskaitās. Tur, kur otrs auto būs jānoraksta, šis pats mierīgi aizbrauks no notikuma vietas. Var likt vagā - art tīrumus, vest malku no meža u.t.t.
Bet - ja nopietnāk, kas vainas šim?
https://www.ss.com/msg/lv/transport/car ... iphik.html
Ritošais vienkāršs, motori izturīgi, komforts pietiekošs...
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by lawyer »

Rudolfam - man tieši tāda pati bija pirmā doma - bērni aizmugurē sēž dziļi un neko pa sāniem neredz - kā pagrabā :doh:

Arni - dīzeļiem ni, ni, un nevajag tik lielu auto, bērni jau sēž uz 15-36kg krēsliņiem, kuri aizņem daudz mazāk vietas. Skatījos uz S40/V50, bet tiem benzīnnieku ļoti maz...

Šodien izbraucu ar šo: https://www.ss.com/msg/lv/transport/car ... clbkg.html

Neko sliktu nemanīju, likās dzīvs auto, bet vai es ar tādu gribu braukt katru dienu vairākus gadus? :shifty: Bagāžnieka izmērs labs, ne sliktāk par 9-5 sedanu, vismaz platumā. Kārtīgs instruments. Jāpamēģina citi, tad varēs salīdzināt. :think:

Varbūt Opel Astra? https://www.ss.com/msg/lv/transport/car ... eofef.html
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
maris
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 522
Joined: Wed Feb 13, 2008 6:56 am

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by maris »

ja Tu ieraugi auto , kuram ir riktīgi izdilis vadītāja sēdeklis un stūrei uzlikt virsu kautkās sū... , jo tā droši vien ir pilnīgi nodilusi , kā Tu domā kāds ir tā auto noskrējiens ? :o
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by lawyer »

Tas bija tikai kā piemērs :hand: Protams, stūres un sēdekļu apvalki par neko labu neliecina :shhh:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by Yukki »

Pieberot ogles: ņem vērā, ka Tu to auto redzēsi arī iznākot no mājas un gatavojoties iekāpt. Arī pēc izkāpšanas, iespējams, ka nevilšus acis uzmetīsi tam, no kā izkāpi un padomāsi, - jā, re, ar ko es/mana sieva braucu!
Man šķiet, ka vajadzētu būt, kā minimums tā, ka tajā momentā pašam nenāk vēmiens, nepaliek kauns no sevis, negribās nolaist acis līdzcilvēku priekšā, negribas fiksi pazust vārtrūmē, saķert galvu un citādi apdomāt sava "pārvietošanās līdzekļa" aizdedzināšanas plānus!
:lol::violin:
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by Ainars »

Yukki wrote: Fri May 24, 2019 3:46 pm Pieberot ogles: ņem vērā, ka Tu to auto redzēsi arī iznākot no mājas un gatavojoties iekāpt. Arī pēc izkāpšanas, iespējams, ka nevilšus acis uzmetīsi tam, no kā izkāpi un padomāsi, - jā, re, ar ko es/mana sieva braucu!
Man šķiet, ka vajadzētu būt, kā minimums tā, ka tajā momentā pašam nenāk vēmiens, nepaliek kauns no sevis, negribās nolaist acis līdzcilvēku priekšā, negribas fiksi pazust vārtrūmē, saķert galvu un citādi apdomāt sava "pārvietošanās līdzekļa" aizdedzināšanas plānus!
:lol::violin:
Labi teikts :clap::mrgreen:
SAAB 900og cv
SAAB 9-3og SE
SAAB 9-3og Aero
SAAB 9-3ng Aero TTiD
...
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Vajadzīgi divi ikdienas auto

Post by lawyer »

Tā Corolla man būs tikai kā atskaites punkts, jo par to es negribu maksāt 6,5k EUR un vēl sazin cik gadus uz to skatīties un braukt :shifty:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
Post Reply