Saab 99L (1973)

Šī sadaļa domāta tam, lai jūs varētu iepazīstināt ar saviem auto projektiem un to norises gaitu.
User avatar
Highlander
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1264
Joined: Sat Dec 05, 2015 1:06 pm

Re: Saab 99L (1973)

Post by Highlander »

maa wrote:
Highlander wrote:
Nauris_t16 wrote:Tas ir ļoti labi, ka ierakstīja 5 vietas, vismaz nebūs problēmas ar CP. Vietu skaitam nav nekādas saistības ar jostu skaitu. Un, starp citu, šādu neskaidrību gadījumā TA zvana uz motormuzeju, pats pieredzēju tādu situāciju. Pēc zvana uz turieni, maiņas vecākais pat vairs acīs neskatījās, atdodot dokumentus :D
Ja ir dokjos rakstits ka 5 vietas, tad ir jabut visam 5 drosibas siksnam! Man ta bija, ar nevisai vecu auto-99.gada Laguna. No rupnicas ir aizmugure tikai 2 jostas, bet dokjos, ka 5 vietas. Uzreiz 2 par to, ka nav jostas pa vidu. Tur pat nebija vinu kur pieskruvet. Labi, ka ta bija pedeja TA tam Hreno, jo talak vina devas uz Tolmetu :D
Ko tad darīt Moskvicha, 5 vietas un jostas nevienas no rūpnīcas. Tieši tā vietu skaitam nav nekādas saistības ar jostu skaitu.
Ta man bija teikushi TA inspektori. Nav tad gadijuma, kad jaskatas tad no razhoshanas gada?
Ma teica ta, ja ir 4 jostas, tad dokos jabut 4 vietigai mashinai, ja ir 5 vietiga mashina tad jabut 5 jostam. Ja nav vispar jostu (no rupnicas) tad pofig laikam.
SAAB 9-5 Wagon, 2,2 TiD, 2002. PĀRDOTS
SAAB 9-5 Wagon, 1,9 TiD, 2006. STAGE 2, DeCat, EGR off, Swirl flaps off, DPF off, 215hp 470nm PĀRDOTS
SAAB BANDA
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Saab 99L (1973)

Post by Nauris_t16 »

maris wrote:nedaudz neīstajā topikā , bet ...
Man šķiet nevietā noliec TA inspektorus . Nu nevar viņi zināt visu par visiem vecajiem auto , pat droši vien nevari iedomāties ar kādiem mūsu garāžu meistardarbiem viņiem ir jāsaskarā un kādas inžinierzinātņu pērles ir jāuzklausa , arī dažu labu dīlercentru izziņas vien ir ko vērtas :roll: Ja visas sistēmas mūsu valstī strādātu kā šī te ... :clap:
Man , piemēram , vairāk nepatīk kāda čomu būšana valda vēstrurisko numuru izsniegšanā . Ja no sākuma likās ka tā būs tāda kā kvalitātes zīme autiņam , tad tagad redzot dzīvē kādi auto to ir sānēmuši , pat neredzu jēgu braukt un kārtot to ar kādu no saviem auto . :snooty: Es pat nerunāju par pilnīgu neatbilstību gadam un komlektācijai , bet vienkārši par tehnisko stāvokli ( kā saprotu , neviens jau neskatās to auto no apakšas ... :oops: )
Sorry par netēmu :roll:

99. ar Triumph motoriem rullē :dance:

Es nenolieku, man riebjas latvieša skaudība un feiskontrols - viss atkarīgs ar kādu auto tu atbrauc.
Man ar attieksmi viss ir kārtībā es nekad ne ar vienu nelecos :)

Par VS izsniegšanu nezinu, bet nu man arī nepatīk tas, ko redzu. Viens tāds auto ir kolēģim.
900aero clubsport #8
User avatar
ZZ_ZingZeng
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 294
Joined: Thu Apr 07, 2016 10:30 am

Re: Saab 99L (1973)

Post by ZZ_ZingZeng »

Nauri, maniem 76.g. un 84.g. 99 bija pakaļējā beņķī vidējā siksna, tā bija tāda ap vēderu kā lidmašīnās, vairumā gadījumu to turēju zem beņķa lai tās ļerpatas netraucē.
Tikai SAAB lietotājs kopš 1993.g.
Desmitais SAABs, pirmais dīzelis - 9-5 1.9TID vagons.
Pirms tam: 99GL Combi Coupe, 99GL, og900T, og900t, 900SPG, 2x9000aero, 9-3SE HOT, 9-5t vagons.
User avatar
LemsM
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 21
Joined: Fri May 19, 2017 9:59 pm
Location: Jelgava
Contact:

Re: Saab 99L (1973)

Post by LemsM »

Beidzot pieķēros bremžu šļauku nomaiņai priekšā ,šofera pusē nomainīju ,bet radās problēma ar kreiso pusi .
Skrūvējot šļauku no suporta pamanīju ka dzelzs trubiņa ir saaugusi kopā ar uzgriezni un deformējas (abos galos).
https://goo.gl/photos/pKbi1gAc8gT8gpKV6
Sekojoši varbūt kāds zin kur tādu dabūt vai izgatavot vai pasūtīt .Varbūt no vecās var izmantot uzgaļus .
Saab 9-5 Aero 2000,Saab 99L 1973.
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Saab 99L (1973)

Post by Nauris_t16 »

Jāloka kapara trubiņas, vēlams, atrast kādu, kam mājās ir galu valcējamais. Un trubiņas, jo tās, parasti, pārdod pa 25m ruļļiem :D Galus var paskatīties jaunus pēc izmēra Vigvamā, Valmieras un Matīsa stūris.
900aero clubsport #8
User avatar
ZZ_ZingZeng
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 294
Joined: Thu Apr 07, 2016 10:30 am

Re: Saab 99L (1973)

Post by ZZ_ZingZeng »

Šitās vara bremžu caurulītes man Vikingos savulaik uzmeistaroja priekš 9000 aira, nekāda vaina, turēja pa pirmo.
Tikai SAAB lietotājs kopš 1993.g.
Desmitais SAABs, pirmais dīzelis - 9-5 1.9TID vagons.
Pirms tam: 99GL Combi Coupe, 99GL, og900T, og900t, 900SPG, 2x9000aero, 9-3SE HOT, 9-5t vagons.
User avatar
LemsM
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 21
Joined: Fri May 19, 2017 9:59 pm
Location: Jelgava
Contact:

Re: Saab 99L (1973)

Post by LemsM »

Sen nebiju papildinājis par sava 99 atjaunošanu.
Vasara pagāja nemanot darbos,bet tomēr atlicināju arī nedaudz laika 99 .
Pirmkārt atjaunoju bremžu sistēmu.
-tika izjaukti un notīrīti un atjaunoti bremžu suporti ,jauni kluči un remkomplekti
-pārlasītas rokas bremzes (nomainītas pilnībā)
-nomainītas priekšējās bremžu trubiņas
Nomainīta vārstu vāka blīve (vecā bija pilnīgs koka gabals).
Pārlīmēts priekšējais panelis pie stikla(vecais saulē bija atlīmējies un saplaisājis).
Atjaunots pagrieziena slēdzis (tehniskajā nodevīgi sāka kūpēt).
Izjaukti un iztīrīti pakaļējie lukturi .
Mazi sīkumi nomainīju stikla tīrītāja slotiņas no nerūsējošā tērauda (virsū bija parastās melna krāsā).
Drusku bildes https://photos.app.goo.gl/n0Kez4xW5Oowl8mb2
Mazliet jau iekustināju aizbraucu vienu dienu uz darbu un vēl arī saulainās brīvdienās mazliet.
Pa ziemu domāju pieķerties salonam (šur tur padilis un ieplīsis audums).
Savest kārtībā lukturu tīrītāja mehānismu (tā vēl arī neesmu līdz viņam ticis).
Iegādāties rezerves daļas ritošajai ,lai pavasarī var nomainīt.
Saab 9-5 Aero 2000,Saab 99L 1973.
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re: Saab 99L (1973)

Post by Arnijs »

:clap:
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Saab 99L (1973)

Post by lawyer »

Forši! Prieks, ka kāds arī ar klasiku vēl krāmējas :clap:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
LemsM
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 21
Joined: Fri May 19, 2017 9:59 pm
Location: Jelgava
Contact:

Re: Saab 99L (1973)

Post by LemsM »

Eh ziema gara un rokas niez pielikt roku autiņam.
Briest jau domas garažā ieviest apkuri :).
Jau iegādatas dažas detaļas ritošai :
https://photos.app.goo.gl/4u4CzjwkIVzgEtfy1
https://photos.app.goo.gl/NLN19RMj1F2PKw7r1
Tika arī pie labākiem diskiem :
https://photos.app.goo.gl/VTmnGCUygijHirJQ2
https://photos.app.goo.gl/h4XbepwUJCLUNHcM2
(tas rezerves cīsiņš nav viņam )
Trūkst tik viens diska centra vāciņš.
Vēl meklēju kādu komplektu ar buksēm priekšai un aizmugurei.
(Tā arī vēl neesu ticis skaidrībā kuras der manējam vai ir starpība starp 2.0 un 1.85 versijām,
pakaļējie supporta remkomplekti bija savādaki ,mazāks diametrā.Teorētiski buksēm nevajadzētu atšķirties,bet ko zini .
Varbūt kāds ir ar to saskaries un zin un var padalīties ar info.)
Un arī amortiņi jāmaina(tecējuši nav, bet laika zobs nav žēlojis).
Saab 9-5 Aero 2000,Saab 99L 1973.
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re: Saab 99L (1973)

Post by Arnijs »

Ritošajai nav starpības. Dažas nianses tajos gados ir bremzēs, tas arī viss. Amortiņus visvieglāk dabūt KYB. Pilnīgi pietiekoši tā gada auto.
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Saab 99L (1973)

Post by Nauris_t16 »

Jāpārbauda vai aizmugures amortizatori ir ar skrūve-cilpa vai skrūve-skrūve stirpinājumu.
900aero clubsport #8
Post Reply