Viktorīnas

Diskusija par pasākumiem ar sportisku, vēlams ar auto ievirzi
Forum rules
Diskusija par gaidāmiem un aizgājušiem pasākumiem ar sportisku, vēlams ar auto ievirzi, piemēram Slidināšanās, LielaisOrientēšanāsBrauciens, arī kopējs Pludmales volejbols etc.
Post Reply
Normunds
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 1037
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:53 pm
Location: Rīga

Viktorīnas

Post by Normunds »

Šajā mirklī nekas īsti nav skaidrs ar sportisku izklaižu pasākumu atsākšanos un tamdēļ viena jauna smadzeņu kairināšanas sadaļa.
Sadaļa netiek 'privatizēta' un jautājumus publicēt šeit var katrs. Vienīgais lūgums - vienu beidzam, sākam nākošo.

Pats jautājums ir ņemts no 1938.gada Latvijas vēstures. Atbildi uz šo jautājumu bija jāzin visiem , kas kārtoja Iekšlietu ministrijas Automobiļu un šoferu pārbaudīšanas komisijā braukšanas tiesības.
____________________________________
Riepas mūžs atkarājas ne tik daudz no ceļa īpašībām, kā no autovadītāja paša. Caurmērā mūsu apstākļos *, riepa nobrauc …. - …… km. Pa labiem asfaltētiem ceļiem riepa nobrauc ….. un vairāk kilometru.

Cik garu gabalu var nobraukt riepa ?

* Latvija, 1938.gads !!!
______________________________________
Atbildēt šeit forumā un jautājums būs spēkā līdz 2020.gada 4.maija vakaram, līdz brīdim, kad atvērsim Virtuālo garāžu.
Kāda pārsteiguma balva arī noteikti būs, bet apbalvošana gan kādā klātienes pasākumā.
Normunds
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 1037
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:53 pm
Location: Rīga

Re: Viktorīnas

Post by Normunds »

Lai neaizmirstas par gadu jautājumā, pievienoju bildi. Un runa iet par automobīļa riepām :)
Attachments
Viktorina.jpg
User avatar
iERiS
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 364
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:05 am

Re: Viktorīnas

Post by iERiS »

Caurmērā mūsu apstākļos *, riepa nobrauc 3000 - 5000 km. Pa labiem asfaltētiem ceļiem riepa nobrauc 8000 un vairāk kilometru.
User avatar
saab21
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 725
Joined: Thu Mar 12, 2015 4:26 pm
Contact:

Re: Viktorīnas

Post by saab21 »

tiem gadiem, domāju arī svarīgi būtu arī cik smaga sievas māte blakus sēž. :D
99 1975 Combi Coupe
900 1986 Turbo Commander edition
9³ SW 1.9 Biturbo Aero
9³ OG Convertible with b234R Powered by Jancis Stg4

Ex9000 Amethyst Violet Powered by KoreFun Stg1.5; Ex9³ SS 2003 2.0T Aero swap. Powered by Jancis; Ex9³ SW 2008 1.9 Stg1
User avatar
Ora
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 73
Joined: Tue Jan 26, 2016 12:34 pm

Re: Viktorīnas

Post by Ora »

Pašā 20 gs. sākumā riepa kalpoje līdz 1000 km, 20-tos gados līdz 20 000 km, trīsdesmito gadu beigās līdz 50 000 km!
SAAB og900S Aero Convertible
User avatar
hofmaks
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1744
Joined: Mon Dec 01, 2008 5:15 am

Re: Viktorīnas

Post by hofmaks »

4 gadus :D vai 60000-80000 km
http://www.sensonpaint.lv
29940215
LV

Saab 9-5 2000 2.3t aero TD04HL-16T , B234i camshafts,3.5bar fuel pressure,lightweight flywheel,ecm soft powered by Jancis :D
Normunds
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 1037
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:53 pm
Location: Rīga

Re: Viktorīnas

Post by Normunds »

Visas 3 ieskaitāmās atbildes liek man :) , Paldies par tām,
bet viena tā vairāk velk uz pareizo pusi.
Skatīsimies kas sekos šodien.

Atbildes SI sistēmā = km, jo salīdzināt pārvesto sievasmāšu ietekmi uz riepas nobraukumu man ir pagrūti.
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re: Viktorīnas

Post by Arnijs »

Ja nu Normundam rodas grūtības ar uzvarētāja noteikšanu (var izrādīties vairākas pareizas atbildes), tad varbūt varu pievienot papildjautājumu par apmēram tā paša laika perioda tēmu... Cik TAD maksāja viens litrs benzīna? Vajadzīgos datus (benzīna patēriņu) varēja noskaidrot, pazvanot uz Liepāju uz tāļruni 29
P.S. Par cik dažādi neatkarīgie avoti uz šo jautājumu dod diezgan procentuāli izkaisītas atbildes,un tas nav saistīts ar Latviju. tad mana nenopietnās atbildes daļa uz Normunda jautājumu būs... Ar vienu riepas komplektu (to, kas uz vēdera) var nobraukt vairākus riepu komplektus - neatkarīgi no ceļa seguma un kvalitātes :think:

Bik parediģēšu savu postu ar atbildes nopietno daļu... Kad kursanti lika kārtējo Valsts eksāmenu uz šoferēšanas atļaujas ieguvi, tas parasti notika 3x gadā, janvārī, aprīlī un septembrī, Rīgas Valsts tehnikumā, Valdemāra ielā 1c (ja bija vajadzība - rīkoja arī vairāk, kā 3x, iepriekš izsludinot šo faktu avīzē). kad viņiem jautāja - cik garu gabalu tad var nobraukt ar riepu - atbilde būs: Riepas mūžs ir ap 30-35tk, bet pie rūpīgas un īpaši saudzīgas apiešanās, tas var sasniegt arī 40tk un vairāk. Savukārt šīs brīnišķās "Good Year" riepas no "Gunar Haagensen", varēja iegādāties vienīgajā tā laika autoveikalā Rīgā, Elizabetes ielā 16, vai iepriekš zvanot pa tāļruni 35-35.
Attachments
Cena.PNG
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
User avatar
hofmaks
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1744
Joined: Mon Dec 01, 2008 5:15 am

Re: Viktorīnas

Post by hofmaks »

:lol: savā bērnībā atceros ka litrs benzīna bija līdzvērtīgs saldējumam 20 kapeikas
http://www.sensonpaint.lv
29940215
LV

Saab 9-5 2000 2.3t aero TD04HL-16T , B234i camshafts,3.5bar fuel pressure,lightweight flywheel,ecm soft powered by Jancis :D
User avatar
hofmaks
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1744
Joined: Mon Dec 01, 2008 5:15 am

Re: Viktorīnas

Post by hofmaks »

Kaut kā tā! :whistle:
Attachments
20200502_184257.jpg
http://www.sensonpaint.lv
29940215
LV

Saab 9-5 2000 2.3t aero TD04HL-16T , B234i camshafts,3.5bar fuel pressure,lightweight flywheel,ecm soft powered by Jancis :D
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: Viktorīnas

Post by Ainars »

Es bērnībā atceros kā stāvējām rindā visu dienu lai ielietu degvielu senča žigulī.
SAAB 900og cv
SAAB 9-3og SE
SAAB 9-3og Aero
SAAB 9-3ng Aero TTiD
...
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Viktorīnas

Post by elmo »

Ainars wrote: Sat May 02, 2020 9:13 pm Es bērnībā atceros kā stāvējām rindā visu dienu lai ielietu degvielu senča žigulī.
Jā, bij tāda lieta. Es ar atceros. :mrgreen:
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Viktorīnas

Post by lawyer »

Ainars wrote: Sat May 02, 2020 9:13 pm Es bērnībā atceros kā stāvējām rindā visu dienu lai ielietu degvielu senča žigulī.
Es arī kā vakar atceros stāvēšanu rindā uz to benzīntanku, kur tagad Neste uz Brīvības ielas Juglā pie meža, rinda bija pat līdz Šmerļa ielai :mrgreen:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
Normunds
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 1037
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:53 pm
Location: Rīga

Re: Viktorīnas

Post by Normunds »

Laiks noslēgt pirmo Viktorīnu un apsvekt arī uzvaretāju. Par uzvarētāju ir kļuvis Arnijs !
Vispār man tas ir pārsteigums, bet Arnija atbilde ir precīzi nocitēta no mana jautāujuma uzdošanas avota.
Arī Good Year pārstāvja kontaktinformācija ir pilnīgi precīza. :clap:

Arnij,
Balva mana nākošā apciemojuma laikā !
Post Reply