Biedru saraksts

Jautājumi par SAAB Klubu
User avatar
Killers
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 1131
Joined: Fri Jan 18, 2008 5:10 am

Re:Biedru saraksts

Post by Killers »

mums, biedriem, nevajadzēja šādus jautājumus izlikt publiskā apspriedē. tā bija kļūda, bet tagad ir par vēlu atkāpties, atliek vien taisnoties. lai gan klubam par saviem lēmumiem jāatbild tikai tā biedru un Latvijas likumu priekšā.

tik liela demokrātija, kurā visu nosaka vairākums, taču vairākumu veido cilvēki no malas, ir pārprasta demokrātija.
tāpat kā valsts pilsoņi ir valsts pilsoņi, un izprast demokrātiju kā tādu, kurā visu varētu noteikt nepilsoņi vien tādēļ, ka viņu ir vairāk - tas ir ceļš uz elli..

šis ceļš, uz kura ir nostājies Saab klubs, ir ceļš uz kluba galu. ja klubs zaudē pašu savas eksistences jēgu, tad tas aiziet nebūtība. pāri paliek vien putas..

acīmredzot laiks, kad klubs bija vieta, kas apvienoja cilvēkus, kas vēlējās būt kopā un bija par to lepni, ir sen zudis. Līdz ar interneta ēru ir mainījušās pašas vērtības. manā un varbūt vēl kāda atsevišķa indivīda skatījumā, šīs vērtības ir palikušas kaut kur pagātnē un acīmredzot tās reanimēt nav iespējams, un nav vērts pūlēties un ciest.

es vidusskolas laikā (tas diemžēl bija sen) sapņoju par Saabu, bet pagāja daudzi gadi, pirms varēju atļauties to nopirkt. kopš kluba dibināšanas gaidīju to brīdi, kad man būs savs Saabs un varēšu ar visu cieņu pievienoties šai kopienai.
laiki ir kardināli mainījušies, un es šai kopienai šādā izpildījumā neredzu vairs jēgu - jo tā nerada manī lepnumu saukt sevi par kluba biedru.

es redzu, ka tiek satricināti paši kluba būtības pamati, un, tiem sabrūkot, es necentīšos par katru cenu uz saviem pleciem turēt kluba pāri palikušo pašcieņu.
ja uz šīm drupām tiks būvēta jauna kopiena, kurai manā skatījumā nebūs nekāda sakara ar klubu kustību, tad tie jau būs citi laiki, citas vērtības, kurās laikam gan tādiem kā es nebūs īsti vietas..
User avatar
Gripen
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 682
Joined: Tue Feb 24, 2009 2:42 am
Location: Riga, Latvia

Re:Biedru saraksts

Post by Gripen »

Pilnīgi piekrītu par pārpastu demokrātiju - kas grib būt kluba biedrs, tas attiecīgi uzņemas materiālas un morālas saistības un par to saņem tiesības šajā kopienā tapt uzklausīts un piedalīties dažādu jautājumu lemšanā. Kas negrib būt biedrs - tas neuzņemas saistības un nesaņem tiesības.. Šobrīd forumā sanāk mazliet kā mūsu valstī, polarizācija.
9-3 B207R ArTEH Performance Edition
9-7X Vortec I6 ArTEH Tank Edition
User avatar
andrisem
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1284
Joined: Mon Oct 06, 2008 3:14 pm
Contact:

Re:Biedru saraksts

Post by andrisem »

Varat jau protams neņemt manus ieteikumus vērā, jo neesmu kluba biedrs, kautgan esmu par to domājis, bet

* Killer - nav korekts salīdzinājums pilsoņi/nepilsoņi. Pilsoņiem un nepilsoņiem ir dažāda tautība, un nepilsoņi nav veikuši naturalizēšanās procedūru, lai kļūtu par pilsoņiem. Mūsu gadījumā tas kas mūs vieno ir SAAB, nevis vieni braukā ar SAAB, bet otri ar citas markas auto.

* Lawyer - nevajag veidot robežu starp kluba biedriem un citiem SAAB cilvēkiem. Klubam ir jābūt tiem, kas vieno visus SAAB cilvēkus, nevis jāpadara vieni īpašāki vai otriem kas mākslīgi jāierobežo. Vajag popularizēt SAAB auto marku nevis SAAB klubu nostādīt kā primāro visā šajā. Jūs esat priekš SAABistiem nevis otrādi. Un tad arī būs jauni biedri.

* Klubam ir visas tiesības un ir jāveido slēgta sadaļa, kur risināt savus jautājumus, citādi sākas bardaks.
SAAB 9-5 2.3T
SAAB 900 T8 Special
SAAB 900 2.1i
User avatar
chippy
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4018
Joined: Mon Apr 28, 2008 2:51 pm
Location: Âgenskalns

Re:Biedru saraksts

Post by chippy »

Ap šo laiku būtu jāparādās plūkšanās topikam par īstajiem un neīstajiem SAABiem... :laugh:
Image
User avatar
mixeris
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4125
Joined: Mon Jan 14, 2008 4:47 pm
Location: Rīga, Latvia

Re:Biedru saraksts

Post by mixeris »

Es topiku pārvietoju uz sadaļu Par klubu, jo te vairs neiet runa par lapu.

Bet atbildot uz beidzot kaut cik konkretizētu jautājumu no Visso, tad varu teikt, ka šobrīd īsti nav jēgas kluba lapā veidot atsevišķu sadaļu ar tā saukto Saab reģistru, jo to jau ir uztaisījis andrisem. Tomēr ir doma kaut kā šīs divas lietas saintegrēt, lai nedzīvo tas viss nosķirti un ar savām reģistrācijas lietām ;)
User avatar
mixeris
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4125
Joined: Mon Jan 14, 2008 4:47 pm
Location: Rīga, Latvia

Re:Biedru saraksts

Post by mixeris »

chippy wrote:Ap šo laiku būtu jāparādās plūkšanās topikam par īstajiem un neīstajiem SAABiem... :laugh:
Davai :)
Tā tad jau būtu ikgadēja tradīcija :D
Es gan nezinu kurā pusē nostāties :D
Visso
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 210
Joined: Fri Jan 25, 2008 2:49 pm
Location: Olaine

Re:Biedru saraksts

Post by Visso »

Ne jau gribu garāžu.
Vietu, kur būtu visi redzami.
Sābisti.
Man taču vienalga, kaut 150 saabi ir Tev garāžā.
Vietu - kur būtu katrs apskatāms un tas arī viss.
elmo wrote:Visso, tak tā uzreiz ir jāsaka, ka tu gribi garāžas sadaļu, kur var redzēt, kas kura lietotāja garāžā! :)
Tam nav nekāda sakara biedru slēgtajānm vai atvērtajām sadaļām.
Ja mēs runājam par garāžas sadaļu, tad atbalstu. Tādu esmu redzējis iekš hyundaiclub.lv. Garāžas sadaļā var salikt savus auto, dot kādu aprakstiņu, savadīt visas apkopes un remontus, tūningus, uzlabojumus. Katrā ziņā tas būtu labs autogids tiem, kas vēlas iegādāties SAAB auto un interesējas par apkopēm, remontiem utt. Pagaidām mums ir projektu sadaļa, bet tā kā es izpūtēja maiņu, K&N filtra iestūķēšana un disku maiņu neuzskatu par baigo projektu, tad projektu sadaļā ar savu Griffu nelienu.
Ja būs garāžas sadaļa, man nav grūti uztaisīt aprakstiņu. Image

Internātā pat mētājas gatavi garāžas moduļi:
http://www.bbgaragemod.com/
Optika, radiatori, virsbūves detaļas u.c. mantas
Visso
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 210
Joined: Fri Jan 25, 2008 2:49 pm
Location: Olaine

Re:Biedru saraksts

Post by Visso »

Tā būtu prātīga doma.
Jo šeitan tomēr vairāk ļaužu apgrozās.
Kopā samixēt.
mixeris wrote:Es topiku pārvietoju uz sadaļu Par klubu, jo te vairs neiet runa par lapu.

Bet atbildot uz beidzot kaut cik konkretizētu jautājumu no Visso, tad varu teikt, ka šobrīd īsti nav jēgas kluba lapā veidot atsevišķu sadaļu ar tā saukto Saab reģistru, jo to jau ir uztaisījis andrisem. Tomēr ir doma kaut kā šīs divas lietas saintegrēt, lai nedzīvo tas viss nosķirti un ar savām reģistrācijas lietām ;)
Optika, radiatori, virsbūves detaļas u.c. mantas
Visso
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 210
Joined: Fri Jan 25, 2008 2:49 pm
Location: Olaine

Re:Biedru saraksts

Post by Visso »

Pēc Tava teiktā ... sanāk ka pārējie, kas NAV biedri ir loši.
Man nav svarīgums, ko ES dabūšu iestājoties klubā.
Man tas nekad nav pat ienācis prātā.
Man patīk SAAB un braukt ar to ir bauda.
Bet šķirot .. kaut kā sāk atgādināt PSRS laikus.
lawyer wrote:Mazai atkāpei...

Saab kluba biedrs no vnk foruma apmeklētāja atšķiras ar to, ka viņš ir gatavs ne tikai prasīt - dodiet mums šo un to un mēs gribam mājas lapā redzēt to tādu vai citādi utt. utjpr., bet arī reāli uzņemties atbildību, lai šis viss pasākums funkcionē - pirmkārt, finansiāli to atbalstot (iestāšanās maksa, biedra nauda, ziedojumi), otrkārt, balsojot biedru sapulcēs, treškārt, vai nu kā valdes loceklis kārtojot kluba administratīvās lietas vai kā kluba aktīvists gatavojot, atbalstot kluba pasākumus...

Daži te saka, ka svēta lieta ir saglabāt iespēju izteikties forumā praktiski par jebkuru kluba jautājumu. Es arī uzskatu, ka vārda brīvība ir ļoti svarīga, bet... vienkārši foruma apmeklētājs, Saab draugs vai nedraugs, vienalga - viņš, izsakot savas idejas vai kritiku, nenes par to nekādu atbildību - tā var ļerkstēt sazin ko, jo jālemj un jārealizē jebkura ideja jau ir citiem, kuri faktiski tad arī uzņemas atbildību par to visu...

Tādēļ es uzskatu, ka būtu jānodala jautājumi, par kuriem var lemt un kurus apspriest var tikai kluba biedri (piemēram, kluba finanses, administratīvie jautājumi utml.) un jautājumi par kuriem var diskutēt/lemt plašākā lokā. Tas arī manuprāt būtu biedru slēgtās sadaļas mērķis - lietišķa, racionāla saruna/diskusija starp kluba biedriem, kuri gan idejiski, gan juridiski, gan finansiāli nes arī atbildību par saviem lēmumiem, nevis vnk kaut ko uzskribelē forumā - gribam to un šo un kāpēc nav tas un šitas un vajag taču tā un šitā........

Par izmaksām, iestājoties klubā - es kaut kā nesaprotu, kāda velna pēc cilvēki, kuri kaut reizi ir apdomājuši iespēju iestāties klubā, domā - kas man par to būs, ka es iestāšos klubā? Kādas privilēģijas? Varbūt atlaides? Samaksāju LVL 15 + 30 LVL vai LVL 5 + LVL 20 - un ko es iegūšu no tā? Šāda pieeja ir pilnīgi šķērsām - ja cilvēks nāk uz klubu ar šādu domu, viņam te nav ko darīt, tiešām... Un atruna, ka LVL 30 gadā ir daudz, šajā kontekstā ir vienkārši smieklīgi...

Es, samaksājot biedra naudu, pirmkārt uzņemos atbildību par mūsu kopienas saglabāšanu, jo man rūp šī mūsu kopiena (man ir jūtas) un es esmu gatavs ar citiem šīs kopienas biedriem dalīties finansēs, darbā, rūpēs un atbildībā, lai šī mūsu kopiena pastāvētu un attīstītos, mainītos līdzi laikiem...

Šie cilvēki, kuri mēs te esam - ne jau tikai dzelži mūs apvieno, pat vairāk šķiet, ka mēs kopā turamies tīri dēļ cilvēciskajām attiecībām un dzelži mums ir otrā plānā. Tādēļ arī starp mums nevar iekļauties kurš katrs, jo mums ir noteiktas vērtības, kuras mēs turam augstu sevī un citos - spēja rīkoties un uzņemties atbildību, tolerance/iecietība, laba humora izjūta, vārda brīvība, pa lielam liberāla attieksme pret cilvēkiem un lietām...

Bet par dzelžiem runājot - klubam šajā ziņā turpmākie gadi būs citādāki, būs jāmainās līdzi laikam. Ko es ar to domāju - Saabus acīmredzot ilgi vēl neviens neražos - līdz ar to ar laiku ar tiem ikdienā brauks mazāk un mazāk, līdz vispār neviens ar tiem nebrauks, vismaz ziemā... Varam iedomāties, kāda izskatīsies mūsu LV Saab kopiena 2018.gadā, kad LV ir it kā jānotiek INTSAAB pasākumam?

:)
Optika, radiatori, virsbūves detaļas u.c. mantas
User avatar
mixeris
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4125
Joined: Mon Jan 14, 2008 4:47 pm
Location: Rīga, Latvia

Re:Biedru saraksts

Post by mixeris »

Nu vot no kurienes tu izlasīji, ka visi tie kas nav klubā ir loši???

Neviens tā nesaka.

Man šķiet, ka vispār, lai šo mūžseno diskusiju varētu kaut cik racionāli saprast un izvērtēt ir jāizlasa diskusijas daudzu gadu garumā.

Tu Visso esi ļoti foršs ar to vien, ka diezgan ātri esi nācis klajā ar kādu ideju. Tas ir tas, ko parasti visi vēlas. Par to tev liels bonuss +1 :)
Visso
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 210
Joined: Fri Jan 25, 2008 2:49 pm
Location: Olaine

Re:Biedru saraksts

Post by Visso »

NU paklanīties virtuāli nesanāk :)


P.S. Izskatās , ka jāslēdz šis topiks ciet.
Savādāk sāks ugunskurus kurt un skalpeļus cirst.
mixeris wrote:Nu vot no kurienes tu izlasīji, ka visi tie kas nav klubā ir loši???

Neviens tā nesaka.

Man šķiet, ka vispār, lai šo mūžseno diskusiju varētu kaut cik racionāli saprast un izvērtēt ir jāizlasa diskusijas daudzu gadu garumā.

Tu Visso esi ļoti foršs ar to vien, ka diezgan ātri esi nācis klajā ar kādu ideju. Tas ir tas, ko parasti visi vēlas. Par to tev liels bonuss +1 :)
Optika, radiatori, virsbūves detaļas u.c. mantas
Visso
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 210
Joined: Fri Jan 25, 2008 2:49 pm
Location: Olaine

Re:Biedru saraksts

Post by Visso »


Piedodiet, mīļie Sābisti!
Šis topiks tiek officiāli slēgts!!
Pēc mana ierosinājuma.

P.S. Sākam tirzāt ne to kā pēc tiecos!
Optika, radiatori, virsbūves detaļas u.c. mantas
Locked