R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle


Post Reply
User avatar
griffin
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 87
Joined: Tue May 01, 2012 8:04 pm
Location: EVRA

R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by griffin »

sāku prātuļot ko labāk likt ziemā un ko jau laicīgi sagādāt vasarai uz R17?

Vai ziemā 215 50 M+S uz R17 ir ok?

Vasarā, kas būtu labāk, ja patīk pagāzēt un ātri braukt (-180) ? 235 45 , vai 225 45?


Visiem ar svētkiem!
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by lawyer »

Kāpēc tieši 17" ziemai? Optimāli priekš vecā 9-5 ziemai ir 16" 205/55, bet M+S (vissezonas) ziemā galīgi nav OK ;)

Protams, viss ir relatīvs - atkarīgs no tā ar ko salīdzina :roll:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
griffin
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 87
Joined: Tue May 01, 2012 8:04 pm
Location: EVRA

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by griffin »

Man ir 2007.g. 9-5 Aero.
Negribu mainīt diskus, uzreiz rodas uzglabāšanas un svara/pārvadāšanas jautājums.

šosejas ir tīras, radzes nav vajadzīgas.. kā to ņem, piemēram Michelin Alpin A4 ir vainu ziemas riepa, vai M+S, bet "testos" uzvedas labi.

Man tīri interesē izmēri ziemai un vasarai, R17 diskiem.. optimāli ātrai braukšanai.
2007 SAAB 9-5 2.3 Aero AT
User avatar
mk2marekz
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 283
Joined: Tue Oct 16, 2012 9:52 pm

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by mk2marekz »

sāls tačū čakarē lietos, un ja tie tiek izmantoti arī vasarā tad no smukuma maz kas paliek :D Pareizi saka, ka optimālais ziemai R16 uz sūdīgākiem lietajiem un vasarā smuki lietie R17 :lol:
griffin wrote:Man ir 2007.g. 9-5 Aero.
Negribu mainīt diskus, uzreiz rodas uzglabāšanas un svara/pārvadāšanas jautājums.

šosejas ir tīras, radzes nav vajadzīgas.. kā to ņem, piemēram Michelin Alpin A4 ir vainu ziemas riepa, vai M+S, bet "testos" uzvedas labi.

Man tīri interesē izmēri ziemai un vasarai, R17 diskiem.. optimāli ātrai braukšanai.
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by Ainars »

griffin wrote:Man ir 2007.g. 9-5 Aero.
Negribu mainīt diskus, uzreiz rodas uzglabāšanas un svara/pārvadāšanas jautājums.

šosejas ir tīras, radzes nav vajadzīgas.. kā to ņem, piemēram Michelin Alpin A4 ir vainu ziemas riepa, vai M+S, bet "testos" uzvedas labi.

Man tīri interesē izmēri ziemai un vasarai, R17 diskiem.. optimāli ātrai braukšanai.
Paskaties uz birkas kas rakstiits. Tavam gadam 235/45 17
Shobrid braucu ar michelin x-ice. Neko labaaku ziemaa neesmu braucis. Vasarai izmersd diezvai mainaas.
Stamersons
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 190
Joined: Wed Jun 25, 2008 3:02 am
Location: Íekava

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by Stamersons »

Ziemaa vizinos ar Bridgestone Blizzak WS70 205/50R17 Esmu baigi apmierinaats. Vasaraa Hankook Ventus 105 235/45R17 Arii ir ok.
Protams piekriitu ka 16 ir ok bet man ir divi komplekti ar 17 diskiem . Ja ir viens komplekts un ar mashiinu domaa braukt 2-3gadus tad leetaak un eertaak buus nopirkt 16 disku un riepas. par uzglabaashanu un veshanu - vietu riepa plika vai ar disku aiznjem vienaadu, ja nu vieniigi svars bet tas ir 2x gadaa.
Gaishus Sveetkus
User avatar
griffin
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 87
Joined: Tue May 01, 2012 8:04 pm
Location: EVRA

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by griffin »

To Ainars:
Paskaties uz birkas kas rakstiits. Tavam gadam 235/45 17
Shobrid braucu ar michelin x-ice. Neko labaaku ziemaa neesmu braucis. Vasarai izmersd diezvai mainaas.
Tu brauc ar 235/45 ziemā? Pa sniega putru tiec cauri ?

Nu neteikšu ka baigi kvalitāte mainās, es nobraucu 6 gadus ar vieniem lietajiem visām sezonām cauri, nekāda vaina.
Regulārāk jābrauc mazgātuvēs.

Man šobrīd ir 205 50 17, bet ir laiks mainīt gumijas, protektors par īsu.
2007 SAAB 9-5 2.3 Aero AT
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by Ainars »

Nav probleemu. Kaadas putras? Kur ir putra? Piektdien vienu seatu vilku aaraa no graavja uz aizputinaata celja. Saabs ljoti labi kaarpaas, par dazhreiz man pasham parsteigums cik labi vish iet cauri. Man ir 225/45. Analogs augstuma zinjaa ir 205/50. Ja nav sedinaats auto, var mierigi likt 215/55 vai 235/45 r17
User avatar
griffin
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 87
Joined: Tue May 01, 2012 8:04 pm
Location: EVRA

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by griffin »

Sniega putras.. kas te visur uz mazajiem sētas ceļiem ir.
Itka ar tik platu riepu 235 ziemā nav droši. Arnijs vismaz nerekomendēja likt tādu ziemā.
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by Ainars »

Lielam auto platas riepas. Shaura riepa iestieg sniegaa, plataa brauc pa virsu :D
Bet ja nopieni, tak liec 165/50, kapewc prasi ja jau zini ko gribi?
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by elmo »

Tuvojas siltais laiks un jāsāk pamazām skatīties uz 235/45 R17 izmēra riepām.
Ar lietotām vasarenēm diezgan slikta pieredze, jo grūti balansējas, vienmēr iesmērē kādu pumpu sānos, vai arī saliek tādu komplektu, kad vienai protektors brauc vienā virzienā, bet otrai citā virzienā.

Tāpēc sāku apdomāt budžeta galu (~50LVL /gab.) par jaunajām GT Radial, Kleber, Nankang,Interstate, Infinity, Sailun, AutoGrip, Green Max, Westlake, Kormoran, Zeetex, Suntek, Federal, Marangoni, Neuton, firenza riepām.

Kādas atsauksmes!? Ko var ņemt, ko pilnīgi un galīgi nedrīkst ņemt.
Federal esmu pārbaudījis un atzinis par gana labu esam, bet šobrīd nav labu cenu piedāvājunmu.
User avatar
Gregers
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4086
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:05 am
Location: Riga
Contact:

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by Gregers »

elmo wrote:Tuvojas siltais laiks un jāsāk pamazām skatīties uz 235/45 R17 izmēra riepām.
Ar lietotām vasarenēm diezgan slikta pieredze, jo grūti balansējas, vienmēr iesmērē kādu pumpu sānos, vai arī saliek tādu komplektu, kad vienai protektors brauc vienā virzienā, bet otrai citā virzienā.

Tāpēc sāku apdomāt budžeta galu (~50LVL /gab.) par jaunajām GT Radial, Kleber, Nankang,Interstate, Infinity, Sailun, AutoGrip, Green Max, Westlake, Kormoran, Zeetex, Suntek, Federal, Marangoni, Neuton, firenza riepām.

Kādas atsauksmes!? Ko var ņemt, ko pilnīgi un galīgi nedrīkst ņemt.
Federal esmu pārbaudījis un atzinis par gana labu esam, bet šobrīd nav labu cenu piedāvājunmu.
No Tevis minētajām viennozīmīgi labas ir Kleber, Kormoran un Firenza, nesliktas ir Federal.
Pamēģini Debica vasarenes, ja būs tik pat labas vasarenes kā ziemenes domāju būsi apmierināts.
Apskaties gan no sākuma Riepu Garāža piedāvājumu.
Normāli veči. Vienu gadu man samainija riepas pat tāda sīkuma dēļ kā skaļums. Pats biju pārsteigts, jo
necerēju uz pozitīvu rezultātu kad uzzvaniju un pasūdzējos. Viņi arī uzbortēs+ blakus jaunais tilts uz kura arī uzreiz var ietestēt
un ja kas tad atgriezties.
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by lawyer »

Varbūt labāk pārej uz 16" ? :roll:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by elmo »

lawyer wrote:Varbūt labāk pārej uz 16" ? :roll:

Jautājums par 16 aktualizēsies tuvāk ziemai! Turklāt ar visiem diskiem! :mrgreen:
User avatar
envoy
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2563
Joined: Wed May 05, 2010 4:08 pm
Location: Riga

Re: R17 ziemas, vasaras gumijas izvēle

Post by envoy »

elmo wrote:T
Tāpēc sāku apdomāt budžeta galu (~50LVL /gab.) par jaunajām GT Radial, Kleber, Nankang,Interstate, Infinity, Sailun, AutoGrip, Green Max, Westlake, Kormoran, Zeetex, Suntek, Federal, Marangoni, Neuton, firenza riepām.
Man ir Kleber ziemenes. Labākās, ar kādām līdz šim esmu braucis. Un esmu braucis arī ar dārgo galu. Par vasarenēm gan nemācēšu teikt un nez, vai vidusmēra riepa būs piemērota Airim..? Droši vien atkarīgs no braukšanas stila, t.i. galvenokārt jau jājautā, cik bieži jāveic strauji bremzēšanas manevri, kur visu var izšķirt pāris metri...
Post Reply