Vasaras apavi

Bez SAAB'iem nomoka arī citi jautājumi
User avatar
envoy
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2563
Joined: Wed May 05, 2010 4:08 pm
Location: Riga

Re: Vasaras apavi

Post by envoy »

Kas tar par kantori? Viņiem pat 17" ripuļu nav :shock:
Saab 9-5 1.9 TiD Hirsch powered by ArTEH
Aigars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 988
Joined: Fri Nov 28, 2008 3:23 pm
Location: Jeekabpils

Re: Vasaras apavi

Post by Aigars »

Tu par kuru kantori tagad?
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Vasaras apavi

Post by elmo »

Musuriepas no telefona neļauj ievadīt riepu izmērus! :(
Aigars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 988
Joined: Fri Nov 28, 2008 3:23 pm
Location: Jeekabpils

Re: Vasaras apavi

Post by Aigars »

Jā - man no planšetes arī lielāko izmēru rādīja 215. Bet fakts ir tāds - pirms tam google biju ierakstījis Dayton D320 225/45/r17 - izmeta visus variantus un es paņēmu no musuriepas.lv. Tagad viņiem šo riepu ar tādiem izēriem vairs neuzrāda...
User avatar
Henry
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 880
Joined: Wed Dec 17, 2014 11:16 am

Re: Vasaras apavi

Post by Henry »

shai vasarai uzliku kkaadas Vredestein Wintertrack(?) vissezonas riepas R17 235/45 (uz diksiem jau bija virsuu - peedeejaa sezona)

shkjiet ka platuma deelj iet miikstaak par 215/55 R16 un tagad beidzot var iemiit griidaa pat ar pirmo robu nebaidoties ka shipi nospolees :dance:

bet Bridgestone/Goodyear shipotaas riepas!!! uz sausa asfalta bremzeejaas daudz labaak kaa shiis vredestein..

saakumaa nevareeju saprast kas notiek ka spiezhot bremžu pedaali kkaa leenaak bremzeejas... bet varbuut esmu kko palaids garaam un varbuut izmeers vainiigs bet jo plataakas riepas jo labaak tachu vajadzeetu bremzeet, vai ne taa?

ja taa tomeer ir riepu kvalitaates vaina tad tagad taa pa iistam saprotu kaada atšķiriiba ir starp gumijaam. pat ar shipeneem bremzeejot vareeja zobus atsist pret stuuri a ar vredestein buus lielaaks adrenaliins...

vispaar jau nevienam neiesaku shitaas vredestein jo arii ziemaa apmetu 180° dzirciema ielaa un apļos pakalja sliideeja kaa negudra...

bet nu ko var gribeet no vissezonas riepaam... firma it kaa atpaziistama, bet performance vareeja buut labaaka...

tagad man ir alerģija pret vredestein :(
SAAB 9-5 2.3t TD04 (~275 hp/400 Nm)
ex SAAB 9-3og 2.0 Aero
AicisF
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 11
Joined: Sat Oct 17, 2015 7:14 pm

Re: Vasaras apavi

Post by AicisF »

nu un kas tur ko brinities? cikos veca ta gumija? vnk ziema ta gumija ir par cietu bet vasarai savukart par mikstu, tas izskaidro bremzesanas celu. pats nomainiju jaunas(ziemu brauktas) vissezonas uz vasaras Jo viendien kad bij loti silti ar merci bikses paliku gandriz, tagad tadu problem nav. vasaras riepas kad videja T +7 un otradak.
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: Vasaras apavi

Post by Ainars »

Henry wrote:shai vasarai uzliku kkaadas Vredestein Wintertrack(?) vissezonas riepas R17 235/45 (uz diksiem jau bija virsuu - peedeejaa sezona)

shkjiet ka platuma deelj iet miikstaak par 215/55 R16 un tagad beidzot var iemiit griidaa pat ar pirmo robu nebaidoties ka shipi nospolees :dance:

bet Bridgestone/Goodyear shipotaas riepas!!! uz sausa asfalta bremzeejaas daudz labaak kaa shiis vredestein..

saakumaa nevareeju saprast kas notiek ka spiezhot bremžu pedaali kkaa leenaak bremzeejas... bet varbuut esmu kko palaids garaam un varbuut izmeers vainiigs bet jo plataakas riepas jo labaak tachu vajadzeetu bremzeet, vai ne taa?

ja taa tomeer ir riepu kvalitaates vaina tad tagad taa pa iistam saprotu kaada atšķiriiba ir starp gumijaam. pat ar shipeneem bremzeejot vareeja zobus atsist pret stuuri a ar vredestein buus lielaaks adrenaliins...

vispaar jau nevienam neiesaku shitaas vredestein jo arii ziemaa apmetu 180° dzirciema ielaa un apļos pakalja sliideeja kaa negudra...

bet nu ko var gribeet no vissezonas riepaam... firma it kaa atpaziistama, bet performance vareeja buut labaaka...

tagad man ir alerģija pret vredestein :(
tu uzliec mashiinai suudu un shausminies... varbut saac ar to ka uzliec vismaz vasarai domatu riepu kas nav vecaaka par 4-5 gadiem un un prokji vismaz pieļaujamaas robezhaas... :mrgreen:
SAAB 900og cv
SAAB 9-3og SE
SAAB 9-3og Aero
SAAB 9-3ng Aero TTiD
...
User avatar
Henry
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 880
Joined: Wed Dec 17, 2014 11:16 am

Re: Vasaras apavi

Post by Henry »

Ainār, tas tik domu plūdums. bet continental 10 gadus vecas vasarenes labaak turaas uz celja kaa shitaas 3 gadiigas vissezonnieces :mrgreen:
SAAB 9-5 2.3t TD04 (~275 hp/400 Nm)
ex SAAB 9-3og 2.0 Aero
unlim
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 117
Joined: Thu Mar 24, 2011 5:38 pm
Location: Rîga

Re: Vasaras apavi

Post by unlim »

Īsti nevar saprast, tās riepas tev jau palietotas bij?
runājot par M+S un parastajām vasarenēm atšķirība ir jūtama. Tikko samainīju svaigas MS pret svaigām Mišelin rūpnīcas darinājumu no ruslandijas un ir tā, ka diena pret nakti(vecums apmeram vienāds - 08/15 un 03/16 . Vasarā tomēr būtu jālieto vasaras riepas , jo būt kapeikpisējam un katru gadu pirkt tās ar 3-4 mm atlikumu nav izdevīgi ne no viena aspekta
User avatar
mrpinkeyes
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1406
Joined: Tue Jan 15, 2008 8:32 am
Location: Sigulda
Contact:

Re: Vasaras apavi

Post by mrpinkeyes »

Vasarai izvēlējos Bridgestone grupas budžeta riepas no Firestone un Seiberling. http://www.rubbers.lv Man patīk!
User avatar
Emptyword
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 5
Joined: Wed Sep 24, 2014 9:18 pm
Location: Riga, Latvia

Re: Vasaras apavi

Post by Emptyword »

Es uzstadiju uz saviem R18 Hankook Ventus prime 2 XL 225/45. Pirms tam staveja Toyo Proxes c1s 225/45 XL.
Korejas produkcijai biezak ir laba attieciba starp cenu un kvalitati. Ka ari BMW, Audi, VW lieto Hankook riepas uz daziem auto modeliem.
SAAB 9-3 Aero 1.9 TTiD
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Vasaras apavi

Post by elmo »

Nu tad tā, kādu laiciņu pabraukt ar nepelnīti apsmietajām Westlake riepām, konkrēti Sa37 235/50 R18. Man patīk, klusas, ceļu tur labi un šodienas lietū un peļķēs man neizdevās līkumos izslīdēt.
Iespējams uz FWD būtu citi iespaidi, bet uz AWD es teiktu, ka ļoti labs budžeta klases risinājums.
Uzvedās daudz labāk par pilnīgi jaunām tāda paša izmēra Bridgestone ecopia riepām uz Toyotas.
Laiks rādīs, cik ilgi riepas saglabās savas labās īpašības.
User avatar
ZZ_ZingZeng
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 294
Joined: Thu Apr 07, 2016 10:30 am

Re: Vasaras apavi

Post by ZZ_ZingZeng »

Es pagājušo gadu uzliku vislētākās Hifly ķīniešu riepas. Mani novērojumi ir šādi:
riepa ir klusa, labi tur ceļu, slapjā laikā nepeld, īss bremzēšanas ceļš, isturīga pret nodilumu, bet ir palielināts degvielas patēriņš.
Piedzīvojumi ir sākušies otrajā gadā pēc pārmontēšanas (jo ir 1 disku komplekts ziemai un vasarai). Riepas ir sākušas pastiprināti dilt un diemžēl nevienādi kā arī nobalansēt tās ir pagrūti.
Tādēļ mans secinājums - lētās ķīniešu riepas var ņēmt, jārēķinās tikai ar lielāku degvielas patēriņu un vēlams tās tomēr nepārmontēt t.i. vajag atsevišķu disku komplektu.
Tikai SAAB lietotājs kopš 1993.g.
Desmitais SAABs, pirmais dīzelis - 9-5 1.9TID vagons.
Pirms tam: 99GL Combi Coupe, 99GL, og900T, og900t, 900SPG, 2x9000aero, 9-3SE HOT, 9-5t vagons.
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re: Vasaras apavi

Post by Arnijs »

Ja es ziemā brauktu ar ķīniešu riepām, manas vietas trasēs noteikti sāktos ar 2-ciparu skaitli ;)
Protams, ka jaunas ķīnietenes vasarā ir braucamas, pat normāli braucamas un droši vien - ir iespējams atrast normālas veiktspējas riepas par sviestmaizes cenu (kas tāpat nav sviestmaize, ja rēķinām, cik var maksāt daži kg gumijas), BET - salīdzinājumam pabrauciet, papeldiet un pabremzējiet ar jaunām brendu riepām. Tad arī sajutīsiet īsto starpību. (P.S. Michelin neilgi atpakaļ rīkoja testus Tukuma lidlaukā un pēc testa dalībnieka teiktā - atšķirība esot bijusi vairāk kā sajūtama)
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Vasaras apavi

Post by elmo »

Ārnij es salīdzināju ķīniešus ar pilnīgi jaunām Bridgestone Ecopia riepām, kuras ir nobraukušas tikai 1,5k kilometrus! Ar Bridgestone man lietus laikā veicot straujus pagriezienus mēdz izslīdēt priekša, bet ar ķīniešiem neizslīd!
Par ziemas riepām neiet runa, ziemai vienmēr ņemu testu līderu ražotās riepas.
Tāpēc arī neredzu jēgu maksāt 200 euro par riepu, ja 70eur riepa ceļu tur labāk! Pat ja kalpos tikai vienu sezonu, tad labāk braukt katru sezonu ar jaunām, nevis 5mm atlikumu.
Post Reply