9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Šī sadaļa domāta tam, lai jūs varētu iepazīstināt ar saviem auto projektiem un to norises gaitu.
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by elmo »

Ar to jau nekas nebeidzas! :)
Pēc kāda laiciņa citas blusas izlīdīs!
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by Ainars »

Paarlasiju visu tofiku.. gads ir pagaajis.. ap 2000 ieguldits. Pa 1000 nopirkts.
Njaa... saaku apsvert polo vietaa pirkt nevis 9-3ss bet jaunu nissanu. Vismaz par remontiem galva nesaapees
SAAB 900og cv
SAAB 9-3og SE
SAAB 9-3og Aero
SAAB 9-3ng Aero TTiD
...
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by elmo »

Nu, ja par jaunu pulsar ar visu Kasko mēnesī sanāk 100+ euro, un nodoklis un Octa mazāk kā saabam, + garantija, tad paliek aizvien grūtāk skatīties uz vecu auto. Turklāt saabs arī rij 3x vairāk zupas.
Servisā arī sanāk biežāk ciemoties ar vecu auto, jo viss ir vecss un nekad nezini, kas izbeigsies!
Turklāt Lawyeram dzinēja veiktspēja ir mazsvarīga, viņam vairāk rūp bremzes. Pie šādiem apsvērumiem tur neko vairāk par 1,2 turbo arī neprasās.
Pavils S
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 54
Joined: Tue Sep 06, 2016 8:19 am
Location: Jelgava

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by Pavils S »

elmo wrote:Nu, ja par jaunu pulsar ar visu Kasko mēnesī sanāk 100+ euro, un nodoklis un Octa mazāk kā saabam, + garantija, tad paliek aizvien grūtāk skatīties uz vecu auto. Turklāt saabs arī rij 3x vairāk zupas.
Servisā arī sanāk biežāk ciemoties ar vecu auto, jo viss ir vecss un nekad nezini, kas izbeigsies!
Turklāt Lawyeram dzinēja veiktspēja ir mazsvarīga, viņam vairāk rūp bremzes. Pie šādiem apsvērumiem tur neko vairāk par 1,2 turbo arī neprasās.
Esmu izmantojis Nissan Pulsar 1.5D kā maiņas auto 2.nedēļas. Personiski man kā plusi šķita degvielas patēriņš ap 5 (pie ļoti dinamiskas braukśanas; tā var iekļauties ap 4 l). Vēl fascinēja ļoti plaši daudz vietas aizmugurē sēdošiem, kā Škoda Superb. Un tas arī viss. Pārējais nekas vairs nesaistīja. Iespējams ar 1.6 turbo būtu cits stāsts.
Pēc 10 gadu pilnīgi jaunu dažādu darba a/m lietošanas (kā WRX, Legasy, TRIBECA (lietots), Škoda Superb (loetots), VW Passat TSI, Insignia, Škoda Octavia Scout, Audi Boturbo, XC 70 (lietots), Citroen C5 (lietots), Toyotas un Hondas kā maiņas a/m) nopirku SAAB kā brīvdoenu a/m, nezinu kāpēc, bet uz doto momentu es braukšanas prieku izjūtu daudz lielāku, kā ar iepriekšējām. Varbūt, kā tā ir vienkārši mana mašīna, ar savām problēmām, ar savu raksturu, iespējams niķīgu dažbrīd, bet man tas saista. SAAB tas ir dzīves stils ar savu šarmu, ceru, kurš nepārstās mani priecēt.
Pēc SAAB liktu uzsvaru uz Audi Biturbo (brīnumaina visu riteņu piedziņa Haldex un droša alumīnija piekare, kā arī gribu atzīmēt VW Passtat B7 TSI (ne tikai ekonomisks uz degvielas patēriņu). Visi Subary pat šiem nestāv klāt, kur nu vēl mazlitrāžas. Tas ir tikai mans viedoklis.
Bet katrs izvēlas savu līdzekli pārvietošanai no A līdz B.
SAAB 9-5 AERO universāls, 2001 facelift, melns. Bez gāzes iekārtas.
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by lawyer »

Ja es šīs izmaksas būtu zinājis iepriekš, padomātu, vai ir vērts, bet tā kā tas cipars izauga laika gaitā atklājot arvien jaunas problēmas, atpakaļgaitu vairs ieslēgt nevarēja :think:

Pērkot citu lietotu, tāpat būtu jāiegulda, un varbūt pat daudz vairāk (kā arī ziemas riteņi jāpērk jauni). Bet jauns (apsvēršanas vērts) auto sākas no ~300 EUR mēnesī, kas ir ~3600 EUR gadā, turklāt vēl pirmā iemaksa pāris k EUR - negribu neko tādu uzņemties, kamēr neesmu ticis pie mājas :geek:

Vēl viens aspekts ir, ka sieva vairs ar manuāli neprotot braukt - vajag AT. Lētu un labu auto ar AT vietā diezgan nereāli būtu atrast, turklāt ar 9-5 līdzīgu ietilpību. :think:

Bet kopējās izmaksas skaitīsim, kad stāstam tiks pielikts punkts - kad tas būs, kas to lai zina :mrgreen:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by Ainars »

lawyer wrote:Ja es šīs izmaksas būtu zinājis iepriekš, padomātu, vai ir vērts, bet tā kā tas cipars izauga laika gaitā atklājot arvien jaunas problēmas, atpakaļgaitu vairs ieslēgt nevarēja :think:

Pērkot citu lietotu, tāpat būtu jāiegulda, un varbūt pat daudz vairāk (kā arī ziemas riteņi jāpērk jauni). Bet jauns (apsvēršanas vērts) auto sākas no ~300 EUR mēnesī, kas ir ~3600 EUR gadā, turklāt vēl pirmā iemaksa pāris k EUR - negribu neko tādu uzņemties, kamēr neesmu ticis pie mājas :geek:

Vēl viens aspekts ir, ka sieva vairs ar manuāli neprotot braukt - vajag AT. Lētu un labu auto ar AT vietā diezgan nereāli būtu atrast, turklāt ar 9-5 līdzīgu ietilpību. :think:

Bet kopējās izmaksas skaitīsim, kad stāstam tiks pielikts punkts - kad tas būs, kas to lai zina :mrgreen:
es pedeja pusgada laikaa to vien daru kaa skaitu, cik man kas izmaksaa.. esmu nonaacis pie secinajuma, ja paliktu dzivot riigaa, tad nepirktu jaunu, bet brauktu ar lamataam.. galu galaa, ja no riita nelec, var aizbraukt ar trolley :)
Bet taa kaa tulinj parvacos arpus , tad vajag tadu kas no riita pieleks un pa celjam uz darbu nesadaliisies :)

300eur menesii ir par auto kura cena parsniedz 30k.. diezvai ta ir nepiecieshamiba, bet ponti..
man koleegji maksaa ap 160eur par jaunu Pulsar. istenibaa diezgan labs auto,.. eed maz un apkopes nemaksaa neko
protams vel apdrosinasanas utt, bet taas ir visaam.
160*12=<2000eur
tikko iegadatais sievas 9-3OG jau ari paneemis 350eur pirmajaa menesii un nems tulin vel, bet tas auto vismaz sniedz braukshanas prieku..
SAAB 900og cv
SAAB 9-3og SE
SAAB 9-3og Aero
SAAB 9-3ng Aero TTiD
...
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by edijs »

Izskatās, ka 9k uz visa šī fona ir viens traki lēts transporta līdzeklis. Tpfu, tpfu, tpfu. :dance:

Re, par remonta naudu varēji nopirkt mana brālēna senča 9k https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars ... dcmpn.html :D Ir šādi tādi vizuāli sīkumi (bamperis pēc flakona nenormāli alkst, piemēram), taču auto rūc un brauc, lielus ieguldījumus, kā saka, neprasa.

Bet nu visu cieņu nemest plinti krūmos un turpināt! Es pie tādas servisa tāmes būtu stūmis pie sētas un pagaidu variantā pakaļas pārvietošanais iegrābis ko tādu https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars ... akkbe.html
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
intervall
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 476
Joined: Sun Jan 03, 2016 4:47 am
Location: Pļaviņas

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by intervall »

Es gan domāju, ka autors no tā labāk nejutīsies, apzinoties, ko par remonta naudu varēja paņemt.
Nu sanāca iegrābties, taču nevajag jau ņirgāties par cilvēku. :mrgreen:
A tas par 580 galīgi labs variants - nobrauc līdz skates beigām un nodod tolmetā :twisted:
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by lawyer »

Diemžēl šie abi varianti manā gadījumā neder, jo tie ir MT, turklāt, par manu 9-5 man ir pārliecība (varbūt nedaudz naiva), ka ar to uz ceļa sieva nepaliks, jo visa servisa vēsture pēdējos gados ir daudz-maz zināma :geek:

Turklāt, remontdarbu apstādināšana brīdī pirms motora gala blīvslēga maiņas auto atstātu bez TA, kas nu galīgi nekam neder - ne pārdot tādu varētu pa normālu ciparu, ne paši braukt :snooty:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by edijs »

Es jau nevienā brīdī neteicu, kā Lawyer būtu jādara. Teicu, kā darītu un es un kā būtu varējis darīt viņš. Negribu nevienu mācīt dzīvot, katrs savu naudu tērē/taupa kā nu pats uzskata par labu esam.

Es saviem 9k arī zinu servisa vēsturi gana tālā pagātnē, taču tāpat nevienu brīdi neizslēdzu iespēju, ka varu palikt pusceļā no Ventspils uz mājām ar visu ģimeni ceļa malā. :D Bet štrunts ar to - ka tik kabatā ir nauda evakuatoram, taksim, varbūt hotelim, ja tālāk no mājām, pārējais jau ir dzīves sīkumi ar piedzīvojumu garšu! :dance: Tā teikt - es varu to atļauties!
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
andrejsb
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1558
Joined: Tue Nov 03, 2009 9:33 am

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by andrejsb »

edijs wrote:Izskatās, ka 9k uz visa šī fona ir viens traki lēts transporta līdzeklis. Tpfu, tpfu, tpfu. :dance:
Kas 9K ir stipri stipri lētāks kā 9-5? Lai savestu viņu tik pat labā stāvoklī kā Lawayera 9-5, pieņemu, aizietu tikpat ja ne vairāk.
Volvo XC90, A/T, 2006
9-3, Sport Estate, A/T, 2008
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by edijs »

Stipri lētāks nē, tomēr sliecos domāt (subjektīvs viedoklis sajūtu līmenī, nav ekseļa aprēķina par abiem), ka pie identiska izejmateriāla 9k uzturēšana sanāk lētāka.

Šorīt man līdzīgs galvas mežģis par to, vai vērts labot, tikai attiecībā uz moto tehniku. Racionālais prāts saka vienu, sirds ko citu. :D Izveicu rūpīgāku tehnisko apsekošanu un secināju, ka ļoti vēlams būtu šobrīd vairs nebraukt, lai nenodarītu lielāku skādi, kā arī atvēzēties uz pamatīgu investīciju remontdarbiem. Kaut kā vienlaikus sakritis, ka četriem mezgiem nepieciešams roku pielikt, tas nebūs ne lēti, ne ātri. Taču braukt ar kaut ko vajag.. Vārdu sakot, ir trīs risinājumi - 1) fiksi nopirkt citu, tā teikt "pagaidu" moci - kas nozīmē esošo iemarinēt uz nenoteiktu laiku, es sevi pazīstu. :D ; 2) dzīt uz servisu un teikt, ka vajag max ātri, lai cik tas maksās; 3) apjaušot otrā punkta tāmi un saliekot aprēķinus uz papīra, tirgot nost tādu kā ir, pielikt klāt remonta naudu un varbūt vēl nedaudz, tādējādi aši tiekot pie cita braucamā, ar ko vismaz gadu gāzt bēdu nezinot. Skaidra lieta, ka trešais punkts ir psiholoģiski grūtāk izpildāmais, jo "braucamais jau tāds mīļš kļuvis, jau tik un tik ieguldīts, blablabla". :D Nu, līdzīgi kā šeit ar topika galveno vaininieku.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
andrejsb
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1558
Joined: Tue Nov 03, 2009 9:33 am

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by andrejsb »

Ļoti labi saprotu Lawayer, man arī (daudziem droši vien) ir bijis līdzīgi, kad nopērc un pirmajā laikā investīcijas nemitīgas, nelabot īsti nevar, jo tad aparātam ir tolmeta vērtība, un liekas ka šis remonts ir pēdējais un tad varēs braukt kādu laiku bēdu nezinot un atkal un atkal.., nu nekas salaboju un braucu.
Volvo XC90, A/T, 2006
9-3, Sport Estate, A/T, 2008
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by lawyer »

Manā plānā vienkārši neietilpst šobrīd mainīt auto :think: Un arī 1109 EUR rēķins mani nepiespiedīs to darīt tagad. :snooty:

Nez, ja vēl kaut kas liels tam gadīsies - ķēde vai dzenis vai kas tml., tad gan padomāsim kārtīgi :geek:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
Twinprofile
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 15
Joined: Mon Oct 03, 2016 11:53 am

Re: 9-5 '98 pa 1000 EUR - pilnīgs prāta bezvējš?!

Post by Twinprofile »

andrejsb wrote:Ļoti labi saprotu Lawayer, man arī (daudziem droši vien) ir bijis līdzīgi, kad nopērc un pirmajā laikā investīcijas nemitīgas, nelabot īsti nevar, jo tad aparātam ir tolmeta vērtība, un liekas ka šis remonts ir pēdējais un tad varēs braukt kādu laiku bēdu nezinot un atkal un atkal.., nu nekas salaboju un braucu.
Tieši šādā veidā stūmu naudu pirmajā 9-5 pirms pāris gadiem. Vienubrīd gribēju to kasti tirgot nost un nopirkt mašīnu, bet tajā brīdā ArTeh uzsāka savu darbību un ļāva sākt saprast, kas tad īsti ir SAABs un, ka tie remonti nav nemaz tik dārgi. Šodien jau klausoties tajā cik kolēģi stumj savos e60 nav pat žēl nopirkt jaunu DI kaseti vai jebko citu priekš SAABa. :D
Post Reply