Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Šī sadaļa domāta tam, lai jūs varētu iepazīstināt ar saviem auto projektiem un to norises gaitu.
User avatar
KoreFun
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 7731
Joined: Thu Feb 07, 2008 11:11 am
Location: Rîga

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by KoreFun »

Esmu izmēģinājis EBC Red Stuff ar EBC diskiem. Tās bremzes var izmantot tikai uz trases, priekš pilsētas tie ir pārāk cieti.
Tagad esmu uzlicis maksimāli lielā diametra parastās ielas bremzes (arī aizmugurē!) un esmu apmierināts vairāk nekā uz 100%. Jo bremzes palika ļoti asas pilsētas režīmā, kā arī, dēļ lielāka diametra, tās ir grūtāk pārkārsēt, nekā mazāka diametra bremzes (runājot par parastām, ne sporta bremzēm). EBC, protams, nevar pārkārsēt, vismaz man neizdēvās pat Biķerniekos, bet lai tie sāk strādāt tās reāli ir jāsilda.
Ar 215 riepām varēja dabūt strādājošu ABS pie jebkura ātruma, ja bremzēt "grīdā", a uzliekot priekšā 225 riepas un bremzējot maksimāli iespējami strauji dabūju degošu eļļas spiediena lampiņu panelī :D

P.S. Uzliekot lielās bremzes tikai priekšā man baigi nepatika rezultāts, jo bremzējot straujāk purns pārāk tiecās pie zemes un priekšā ļoti ātri pārkarsa bremzes tāpēc, ka sanāca paliels disbalans starp priekšējo un aizmugurējo ass bremžu efektivitāti.

P.P.S. Ceru, ka Tu izlasīji, ka EBC kluči sāk strādāt pēc vismaz 300-400km pa pilsētu :P
Normally aspirated engine is like never ending turbo lag :)

9-3'99 Project "Griff"
9-3'09 TTiD AT Wagon, Stg 0.5
9-3'02 SE TD04 Convertible
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by Nauris_t16 »

Greenstuff ir štrunts, kas tikai dod placebo efektu un cena praktiski tāda pati kā redstuff vai yellowstuff, ko parasti arī iesaka ņemt. Savādāk liec labu standartu un aizmirsti.
Plus, kā jau korefun teica, asīm jābūt sapārotām, nevar likt tikai visu uz priekšu, labi, ar greenstuff tur nekas nebūs, bet ar niknākiem kučiem jau vajag visus vienādus.

Eļļu nav jādzen laukā pa ščupu ne pie kādas slodzes, I call this a bullshit. Nepareizi salikta kartera ventilācija vai arī pilnīgs džekpots ar virzuļu gredzeniem un/vai vārstu blīvslēgiem, utt.


Korefun, man liekas, ka tev bija kkādi ļevie redstuff, man neviens no čomiem nav tā sūdzējies par red un yellowstuff :) Tikai par to, ka zem nulles t* kādus 2 kvartālus vajag pasildīt un tad jau aiziet. Starp citu, es saliku redstuff arī uz Montecarlo jaguara, viss baigi forši izņemot to, ka priekša nokalpoja 3k km un pakaļa 6k km. Šobrīd tur testējam ferodo DS2500, itkā nestājas tik asi, bet nu nav slikti.
900aero clubsport #8
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by lawyer »

Tagad man bija Brembo diski ar Textar uzlikām (lielākais pieejamais komplekts no 9k). Tas jau šķiet ir "labs standarts"? :whistle: Man nebija sūdzību par bremzēšanas spēku vai par pārkaršanu :geek:

Tinot atpakaļ filmu, varēja būt tā, ka iesākumā papurināja stūri, sākot spiest bremzes (diski savērpās?) un tad pēc kāda laiciņa sāka malt akmeņus (uzlikas sadalījušās) :shifty:

Būtu jēga no šāda komplekta? http://www.neobrothers.co.uk/ebc-front- ... 4342-p.asp Bet tad līdzīgs ir jāliek arī aizmugurē, vai ne?
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
KoreFun
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 7731
Joined: Thu Feb 07, 2008 11:11 am
Location: Rîga

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by KoreFun »

LAwyer, tie ir tie paši diski, kas man bija. Re kas notika ar viņiem:
https://www.saabclub.lv/forums/23/36475 ... 75#p146095

Kluči bija tikai ~pa pusei nodiluši, bet jau visi ar palisām un šur tur pat atdalījās slānis no pamata. Diskiem visas gropes aizauga un rādīja helikoptera skaņu bremzējot.
Nauris_t16 wrote: Fri Sep 01, 2017 8:12 am
Korefun, man liekas, ka tev bija kkādi ļevie redstuff, man neviens no čomiem nav tā sūdzējies par red un yellowstuff :) Tikai par to, ka zem nulles t* kādus 2 kvartālus vajag pasildīt un tad jau aiziet.
Nevaru komentēt, ņēmu ADparts. Par sildīšanu - tā arī darīju pat vasarā, izbraucot no pagalmas kādi pāris kvartāli gāze+bremzes, lai kaut cik uzņem temp, jo savādāk strauji apstāties nav iespējams.

Ā un vēl par EBC - tie grooved diski ir ļoti cieti, rocene ļoti slikti strādāja ar tiem diskiem, un tāpat ar Redstuff tas disks ir nodilis tikpat cik kluči. Tas nozīmē, ka uzliekot Redstuff uz parastiem pilsētas diskiem dils bezmaz vai tikai disks :D

Kāda diametra Tev bremzes ir tagad virsū, un kādi ir varianti palielināt bremžu disku diametru?

Un es labāk mēģinātu priekšā ielas klučus, bet ar keramikas piedevu, ATE ceramic, vai tie paši DS2500. Un aizmugurē kāreiz mīkstākus klučus, TRW, vai līzīgus. Tas dos nedaudz vairāk sākuma asuma bremzēm, a ja vajadzēs strauji bremzēt, tad keramika priekšā strādās.

P.S. un ir vēl viens moments - jo vairāk lieto bremzes - jo vairāk viņi pārkārst :P Uz video izskatās (Ssubjektīvs viedoklis, varu kļūdīties!!), ka Tu pārār agri sāk lēnām piebremzēt pirms līkuma, kas papildus karsē bremzes un pārāk vēlu sāc pāatrināties. Attiecīgi bremzēšanas laiks atkal palielinās.

P.P.S. Liekas, ka cena pie NeoBros pārāk liela. Savulaik ņēmu rupji pa kkādiem 150Ls priekšu, ja nemaldos. Neobros jau tikai pārtirgo tālāk, varbūt labāk meklēt kur tieši EBC tirgo?
Normally aspirated engine is like never ending turbo lag :)

9-3'99 Project "Griff"
9-3'09 TTiD AT Wagon, Stg 0.5
9-3'02 SE TD04 Convertible
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by lawyer »

Diametrs priekšā bremžu diskiem ir lielākais, kāds 9k no rūpnīcas bija, precīzus mm nepateikšu. Bet aizmugurē, cik saprotu, c900 FPT un 9k turbo bija vienāda izmēra diski? :think:

Priekšā, šķiet, neko lielāku neuzliksi ar 16" ratiem :shifty:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
KoreFun
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 7731
Joined: Thu Feb 07, 2008 11:11 am
Location: Rîga

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by KoreFun »

Interesanti kādi izmēri tur ir.
Par riteņu diametru var neraizēties, ar R16 ir pilnīgi pietiekami, lai uzlikt 308mm priekšā un 300mm aizmugurē, ar ko ir pilnīgi pietiekami pat uz 1460kg smagas virsbūves!
OK, uz c900 tādas plašākas izvēles nebūs, bet varbūt var kko uzlikt no citām markām?
Normally aspirated engine is like never ending turbo lag :)

9-3'99 Project "Griff"
9-3'09 TTiD AT Wagon, Stg 0.5
9-3'02 SE TD04 Convertible
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by Nauris_t16 »

Vai nu liec APracing komplektu, vai nu no normāliem komponentiem. Atkal jau, 95% no track day 900ajiem ir ar 9k priekšas bremzēm, neticu, ka tieši lawyer ar to ir par īsu :D

EBC diski ir mēsls, tāpēc arī sadila. TRW + redstuff viss ir ok. Un nedrīkst likt dažādus klučus pa asīm, jo pie asākas bremzēšanas pakaļa strādās mazāk kā priekša un attiecīgi priekša vairāk karsīs un ātrāk izbeigsies. Diskus pa lielam gan vienalga, var dažādus pa asīm.

Un jā, ir sarežģīti atslēgties no ielas braukšanas un mēģināt bremzēt īsi un asi.
900aero clubsport #8
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by Arnijs »

Nauris_t16 wrote: Mon Sep 04, 2017 8:03 am Un jā, ir sarežģīti atslēgties no ielas braukšanas un mēģināt bremzēt īsi un asi.
+ Vēl intensīvi palīdzot ar motoru nu nekam tur nevajadzētu būt par īsu. Man široks ar standarta 240mm ar bremzēm problēmas neradīja, kgan protams, ka bija par īsu un bremzēt nācās ātrāk. Turpretīm toreiz pa priekšu braucošais BMW bija paspējis uzkarsēt bremzes jau otrajā aplī un instruktors uzreiz ieteica labāk ieturēt distanci :D
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by lawyer »

Priekšā uzlikām Zimmerman ventilējamus perforētos ar green stuff, esam jau nedaudz piebraukājuši tagad un rīt dosimies kaujā :twisted:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
KoreFun
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 7731
Joined: Thu Feb 07, 2008 11:11 am
Location: Rîga

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by KoreFun »

Kā bremzējās pilsētā, salīdzinot pret ielas bremzēm?
Normally aspirated engine is like never ending turbo lag :)

9-3'99 Project "Griff"
9-3'09 TTiD AT Wagon, Stg 0.5
9-3'02 SE TD04 Convertible
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by lawyer »

Pēc tam, ka kluči piestrādājās, nejūtu atšķirību no iepriekšējiem - bremzes ir viegli dozējamas un auto stājas ļoti pārliecinoši, ja uzmin niknāk :roll:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
fimbars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 807
Joined: Sun Feb 13, 2011 11:30 am
Location: Grobiņa
Contact:

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by fimbars »

Pēdējais laiks atteikties no vakumnieka, lai būtu vēl vieglāk dozējamas neatkarīgi no vakuuma un motora apgriezieniem ;)
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by lawyer »

Grūti bija Mežezerā :| Es vairāk cīnījos ar auto, nekā darbojos ar to vienotā tandēmā :shifty:

Tādēļ arī rezultāti tādi, bet nu, ja man nebūtu jāskrien prom ātrāk, domāju, ka palīstu zem 40 sek :roll:

Rezultāti: http://youngtimerrally.lv/youngtimer-ra ... rezultati/

https://www.youtube.com/watch?v=UPPVkA389gg

https://www.youtube.com/watch?v=Ykdm1LDj0GM

https://www.youtube.com/watch?v=hD-Fn4ewc4Q

https://www.youtube.com/watch?v=Jk1lx7oFdJ8
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by Nauris_t16 »

fimbars wrote: Sat Sep 23, 2017 12:16 am Pēdējais laiks atteikties no vakumnieka, lai būtu vēl vieglāk dozējamas neatkarīgi no vakuuma un motora apgriezieniem ;)

Varu pateikt, ka praksē (daudzu gadu praksē), 900ā vakumnieks nekad nav čakarējis prātu un pedal feel ir super. Tas drīzāk attiecas uz viena vai vairāku karburatoru pasākumiem, kur ir problēmas jau civilizēti vakumnieku pielikt.


Edgar, es atkārtošos, ka greenstuff ir zemē nomesta nauda, vajadzēja red vai yellow.
900aero clubsport #8
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3418
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re: Lawyer: c900 FF 4d racing edition

Post by Nauris_t16 »

Es tik spēcīgi necentos startēt no vietas, nedaudz mierīgāk, lai nelauztu kārbu + tieši, ieliekot otrajā ātrumā, tur ir baigā bedre, es caur to izripināju vispār bez gāzes. Toties tālāk man bija krietni lielāks ātrums pirmajā līkumā, kur, starp citu, pamatīgi slīdēja, salīdzinot ar pārējo distanci. Roterus es gāju cauri ar 65-70, finišā man bija 120-125.

Bet, redzot kā cilvēki mēdz parcensties, es gāju ar diezgan rezervi, bremzēju diezgan ātri pirms roteriem, lai nesačakarētos meistarībā. Ar vēlāku bremzēšanu es būtu vēl 0,5sek nometis. Pirmais man nav ieskaitīts, jo es vienmēr braucu kā nullīte un tiesneši uz mani pārbauda lāzerus, kas šoreiz nenostrādāja. Un pēdējo es nebraucu, jo man apnika, es piekusu :D Es starp saviem braucieniem neatpūšos, es sēžu pa vidu, pie roteriem un skaitu visiem sodus + uzmanu skatītājus, kas, ne vienmēr ir adekvāti. Bet šoreiz uzskatu, ka trase bija saudzīgāka pret mašīnām un braucēju iemaņām, skatītāju bija 2x mazāk kā pagājušogad un pasākums noritēja uz saviem 95% :)
900aero clubsport #8
Post Reply