Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Bez SAAB'iem nomoka arī citi jautājumi
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by edijs »

Uzstādīti jau aptuveni desmit Netgear R6400, gan mājas lietotājiem, gan mazos ofisos - sūdzību nav, lietotāji sit plaukstas. https://www.1a.lv/datoru_komponentes_ti ... 6400100pes Konkrētais modelis gan nu jau laikam neskaitās pirmā svaiguma, bet sniegums par savu cenu (ap 100 euro) ir pat ļoti labs (runa ir par situācijām, kad bezvadu tīklu vienlaikus intensīvi noslogo ne viens vien lietotājs). Pieņemu, ka, ja mājās ir 400-600 Mbit optika, tad varbūt arī jāskatās kaut ko jaunāku/dārgāku/niknāku.

Visiem lieku virsū AdvancedTomato firmwari https://advancedtomato.com/ , jo tas noklusētais softs tāds.. jokains. Lai gan - lietotājam parastajam "pieslēdz un strādā" droši vien der. Ja kaut ko drusku gribas pakonfigurēt, tad Tomato ir štelle.

Nu jā, un Mikrotik.. Vai tiem mazajiem mājās rūteriem nav jau preconfigured softs, lai var piespraust un dragāt? Tos nekad neesmu pircis. Ir vairāki šie http://router.lv/product/184/lv/RB2011UiAS-2HnD-IN/ dažādās vietās uzlikti. Ellīgi stabili, torrenti šo nespēj nokārt, par konfigurācijas iespējam pat nerunāsim, taču attiecībā uz Wifi - sajūta, ka tas pats Neagear velk tālāk un ātrāk. (Konkrētais modelis gan bez 5Ghz, bet mājas lietošanai ar ienākošo trubu līdz 100Mbit tāpat līdz lūpai.)

Jā, bet iz pieredzes - ideālā variantā ir aizņemties kādu labāku rūteri (kaut kad tuvākā laikā man varētu viens šāds R6400 atbrīvoties, btw), patestēt savā mājā. Jo pretējā gadījumā tāpat sanāk uz cūceni, cerībā, ka pietiks ar vienu iekārtu. Reizēm pilnīgi jokaini, 50 metrus no mājām dārzā perfekti, bet mājas iekšpusē aizej vēl aiz vienas sienas (no koridora iekš wc) un pilnīgs klusums. Cik nu kurš biezus tos mūrus savai būdai sabūvējis.. Un tad vai nu meklē ideālo viduspunktu starp abiem stāviem, vai vienkārši uzliek divus nedaudz lētākus rūterus.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
KoreFun
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 7731
Joined: Thu Feb 07, 2008 11:11 am
Location: Rîga

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by KoreFun »

Mikrotik ir "rūpnīcas" konfigurācija.
Bet Mikrotik W-Fi spējas ir khmm, nu, ne īpaši. Ja runa būtu tīri par Wi-Fi piekļūves punktu, tad Ubnt viennozīmīgi.
Lai arī izklausās dīvaini, bet vēl nesen dargā gala Tp-Link, kas ir ap 50€ :D strādāja nevainojami priekš Juzerus_Parastais vajadzībām. Tiesa dažiem mēdz nokloāties pēc kādiem 3 gadiem, bet pa šo laiku dīvaini stabili strādā. Tagad skatos lapā - nu monstrus saražoja.. :doh: Par šiem jauniem nav viedokļa.
Normally aspirated engine is like never ending turbo lag :)

9-3'99 Project "Griff"
9-3'09 TTiD AT Wagon, Stg 0.5
9-3'02 SE TD04 Convertible
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by Yukki »

Tā kā man raustījās arī TV, izsaucu livas māsteri, konstatēja sekojošo:
1.tas, ka TV zaudē signālu laikā, kad otrs TV tiek ieslēgts vai izslēgts, ir ....mistika, kas nekad agrāk nav redzēta... :o . Signāls 50db vai kāda tur mērvienība esot atbilstošs. TV vecs=jāmaina! :think:
2.Tā kā pirms abiem kompjiem katrā stāvā abi iestellētie rūteri godīgi padod cauri visus maximālos tīklā pieejamos 90-100 Mbps, bet Wifi tīklā spēj downloadu izveikt tikai 2-20 Mbps, kuri acīmredzami samazinās cauri sienām, tad.. jāmaina rūteri...
Manis lietotie kanāli ir brīvi, kaimiņi nav pie vainas, bet ... agrāk man tik traki tīkls neraustījās....

Nu, lai nu būtu, pirms pirkt Edija vai citu ieteikto verķi, drusku palasījos par rūteriem, bet netiku gudrs - kā bez mārketinga diršanas (jo to viņi visi sola) noteikt, ka rūteris raida uzreiz abās 2.4 UN 5 GHz frekvencēs? Mans vecais raida abās, bet to ir iespējams iestādīt settingos caur saikli VAI, nevis UN (vienlaicīgi).
Un kā es varu zināt, ka rūteris gan raida, gan saņem datus, pie tam visu iespējami daudz vienlaicīgi uz abām pusēm no vairākām iekārtām? Nu tipa, lai laikā, kad līst lietus un ģimene sēž katrs savā telefonā caur wifi pūšot video HD kvalitātē, kas nerada lagošanu uz blakussēdētāja iekārtas? :O
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by Ainars »

Man jautajums par Wifi signala pastiprinatajiem. Vai tadu var likt un cik apmeram maksa? Sobrid vienigais internets kas pieejams mana apkartne ir 4g, staav Lmt Huawei ruuters, bet signaals ir vaajsh, otrajaa staavaa preteejaa stuuri wifi vispar nav un apkures katlam, kas stav pagrabaa reizem pazud signals vispar. Attiecigi tas nestrada korekti, jo no interneta nem signalu par laika apstakliem un reguleshanas iespejas vispar tiek norubitas, ja nav neta.
SAAB 900og cv
SAAB 9-3og SE
SAAB 9-3og Aero
SAAB 9-3ng Aero TTiD
...
User avatar
Highlander
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1264
Joined: Sat Dec 05, 2015 1:06 pm

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by Highlander »

Ainars wrote: Tue Mar 05, 2019 7:43 am Man jautajums par Wifi signala pastiprinatajiem. Vai tadu var likt un cik apmeram maksa? Sobrid vienigais internets kas pieejams mana apkartne ir 4g, staav Lmt Huawei ruuters, bet signaals ir vaajsh, otrajaa staavaa preteejaa stuuri wifi vispar nav un apkures katlam, kas stav pagrabaa reizem pazud signals vispar. Attiecigi tas nestrada korekti, jo no interneta nem signalu par laika apstakliem un reguleshanas iespejas vispar tiek norubitas, ja nav neta.
Pazistamajam bija identiska problema. Atrisinaja banali vienkarsi-no follija uztaisija tadu ka satelitshkiviti. Nolika ruterim taja puse, uz kuru signalu nevajag. Attiecigi signals taka atsitas no ta follija. Izklausas tiesam smiekligi, bet pat signala pastiprinataji nepalidzeja :D tagad pat talakaja majas sturi kjer signalu.
SAAB 9-5 Wagon, 2,2 TiD, 2002. PĀRDOTS
SAAB 9-5 Wagon, 1,9 TiD, 2006. STAGE 2, DeCat, EGR off, Swirl flaps off, DPF off, 215hp 470nm PĀRDOTS
SAAB BANDA
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by Yukki »

Ainār, man līdzīga problēma un es sapratu, ka mājas apstākļos to var atrisināt ar spēcīga rūtera iegādi, tas būšot stabilāk un drošāk, nekā wifi pastiprinātāji, retranslatori uc verķi. No otras puses, ja zin ko dara, tad ne jau par velti visas tās iekārtas ir izdomātas.
Vakarnakt pirms otra datora 2.stāvā uzliku otru rūteri sasetapoju 2.wifi tīklu, bet mans telefons tagad slēdzas pie viena un otra tīkla, bieži zaudē konekciju un ātrums kļuvis 0,0001 Mbps :lol: Vai tas var būt, ka tie verķi savā starpā konfliktē, ņemot vērā, ka abi ir viena brenda un ieeja tajos atšķiras par vienu ciparu 192,168,1,1, vai es neko nesaprotu? Otrs pieļāvums, ka esmu kautko sačakarējis ar tiem WPA2 personal AES, TPKU utml zvēriem. Trešais, ka abi rūteri ir beigti...kam es negribu ticēt! :doh:
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by edijs »

Wifi tīkli traucē viens otram, ja ir identiskā frekvencē vai arī ļoti tuvu. Šajā sakarā - uzliec kaut kādu wifi tīklu analizēšanas appu telefonā un paskaties, kādos kanālos strādā blakus māju tīkli. Savulaik ir bijis tā, ka garā ofisā no viena gala līdz otram īsti nevelk (pa vidu šķēršļu nav), tad skatos - ahā, visi apkārt esošie tīkli grozās pa tām pašām frekvencēm, kaut kur pa lejas galu. Uzlieku savam max augstu, lai minimāli pārklājas ar citiem, un ollalllaaa, cita diršana, kad bikses novelk! Tas pats attiecas uz savā mājā esošiem vairākiem tīkliem. Tiesa.. kopš sāku likt tos Neatgear'us par šīm problēmām vairs neesmu domājis.
Esmu vairākus repīterus mēģinājis, lētā galā tp-linkus - nu žēlīgi rezultāti, tas nav nopietni. Signāla pārklājums it kā palielinās, bet ātrums tieši tikpat sūdīgs - jo pudeles kakls jau ir daždesmit euro vērtais rūteris.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by Yukki »

edijs wrote: Tue Mar 05, 2019 9:56 am Wifi tīkli traucē viens otram, ja ir identiskā frekvencē vai arī ļoti tuvu. Šajā sakarā - uzliec kaut kādu wifi tīklu analizēšanas appu telefonā un paskaties, kādos kanālos strādā blakus māju tīkli. Savulaik ir bijis tā, ka garā ofisā no viena gala līdz otram īsti nevelk (pa vidu šķēršļu nav), tad skatos - ahā, visi apkārt esošie tīkli grozās pa tām pašām frekvencēm, kaut kur pa lejas galu. Uzlieku savam max augstu, lai minimāli pārklājas ar citiem, un ollalllaaa, cita diršana, kad bikses novelk! Tas pats attiecas uz savā mājā esošiem vairākiem tīkliem. Tiesa.. kopš sāku likt tos Neatgear'us par šīm problēmām vairs neesmu domājis.
Esmu vairākus repīterus mēģinājis, lētā galā tp-linkus - nu žēlīgi rezultāti, tas nav nopietni. Signāla pārklājums it kā palielinās, bet ātrums tieši tikpat sūdīgs - jo pudeles kakls jau ir daždesmit euro vērtais rūteris.
Jā, uzliku app, kaimiņi dzīvojas pa 1-2 kanāliem, pats uzliku sev 5 un 8 kanālus, kur nav neviena un nekā, kautkas totāli bremzējas un telefonā redzams, ka mani wifi tīkli pa brīdim uz mirkli pazūd pavisam...
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by lawyer »

Man Lattelecom uzlika savu Huawei modemu-rūteri, turklāt dzīvokļa pašā augšējā stūrī, bet nekas - nets ir arī apakšstāvā caur betona pārsegumiem. Dažreiz pie torrentiem viens no abiem uzkaras - nevar īsti saprast kas - vai rūteris vai wi-fi adapteris (aizmirsu, komplektējot kompi, ielikt wi-fi tīkla karti) :roll:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
Karina
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 139
Joined: Mon Jun 13, 2016 6:19 pm
Location: Jelgava

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by Karina »

Labprāt uzklausītu gudru cilvēku viedokļus. ;)
Es pati jau kādu laiku lietoju tikai telefona (bezlimita) internetu. Un ar datoru arī pieslēdzos caur savu telefonu. Ar ātrumu viss ir kārtībā, varu vienlaicīgi youtube, grāmatvedības programmu u.c. lietot.

Bet man briest "ballīte" :lol: , kad varētu būt vajadzība vēl 3-6 cilvēkiem nodrošināt internetu. Tad nu sāku domāt, ka mans telefons varētu nepavilkt vienlaicīgu vairāku lietotāju pieslēgumu.
Bet tai pat laikā patstāvīgs internets nav vajadzīgs. Burtiski tikai dažas dienas.
Kādas varētu būt opcijas?
Ir tāda neğēlīga doma, paņemt kādu modemu (nezinu, kā pareizi saucas) uz 14 dienām "izmēğināt" un pēc tam atgriezt. :roll:
Bet ne jebkurā gadījumā - tie mobilo operatoru modemi iztur vienlaicīgu vairāku lietotāju pieslēgšanos? :think:
User avatar
hofmaks
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1744
Joined: Mon Dec 01, 2008 5:15 am

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by hofmaks »

Bites modemu biju ņēmis uz testu. Tur labi - vismaz 4 lietotāji vienlaicīgi varēja mierīgi sērfot.
http://www.sensonpaint.lv
29940215
LV

Saab 9-5 2000 2.3t aero TD04HL-16T , B234i camshafts,3.5bar fuel pressure,lightweight flywheel,ecm soft powered by Jancis :D
Sarkanā Lagūna
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 173
Joined: Tue Apr 17, 2018 9:24 am

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by Sarkanā Lagūna »

Teorētiski man p20pro velk 10 lietotājus tiklājam, teorētiski 😂
07. 9-3SW 1.9TID stage1+ 190zs, 463nm
Stock VW Golf mk8 1.4tsi workhorse
Mad Rolla 1.3
KIA Sorento 2.5d powered by Rolis Chiptuning
08. 9-3 1.9TTID AT
SAAB BANDA
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by lawyer »

Kādu appu izmantojat mp3 failu atskaņošanai telefonā? :roll:

Man nepatīk manā telefonā esošais standarta apps, jo tas tos failus reāli pa tizlo grupē, pārvaldīt neērti ļoti. :shifty:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by edijs »

Viedoklis subjektīvs un nepalīdzēs Tavai bēdai...

Bet Spotify laikmetā mp3 izklausās līdzīgi kā pirms desmit gadiem CD, kad citi jau gadiem grieza mp3.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re: Sakari (mobilie u.c.) - viss par un ap

Post by Yukki »

lawyer wrote: Fri May 31, 2019 11:46 am Kādu appu izmantojat mp3 failu atskaņošanai telefonā? :roll:

Man nepatīk manā telefonā esošais standarta apps, jo tas tos failus reāli pa tizlo grupē, pārvaldīt neērti ļoti. :shifty:
Nu, lai arī kā negribējās to pieņemt, bet spotify ar "atkodētu" premium music quality fīču bez reklāmām ir the best, ja ir puslīdz sakarīgs datu plāns telefonam! Klausies, ko gribi un kad gribi, nevis tikai to, kas telefona atmiņā ielādēts! Tsk veido playlistes, klausies kāda izveidotās, veido listes kopā ar draugiem etc

Visi pārējie līdz šim uz telefona izmantotie: Google Play un VLC spēlēja lokālos mp3 failiņus un jā, netīšām ielādētos FLAC formāta failus kāds no šiem nespēlēja, ar sortingu bija problēmas un ierobežots mūzikas failu apjoms telefona atmiņā,- nevari uzlikt jaunāko Bon Jovi, Rammstein, Depeche Mode, DJ Tiesto vai Bermudu divstūra albumu! :lol:

Un tai hondai tiešām iespraud RCA vadu no telefona uz AUX ieeju, tas ir visvienkāršākais risinājums, vienkāršāks par Bluetooth, visbiežāk.
Post Reply