Offtop 2. daļa

User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Offtop 2. daļa

Post by edijs »

Karina wrote: Wed Jun 12, 2019 4:56 pm Pēc cik ilga laika viņi atsūta ziņu kopš pārkāpums izdarīts?
Pārkāpums 15.maijā, lēmums 11.jūnijā, atsūtīja šodien. Ir bijis arī ātrāk, šķiet, pat nepilnās divās nedēļās.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
eriks1531
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 100
Joined: Wed Jul 06, 2011 12:05 pm

Re: Offtop 2. daļa

Post by eriks1531 »

hofmaks wrote: Wed Jun 12, 2019 4:31 pm Domāju tāds stučītājs sēž vienkārśi mājās un aiz neko darīt drukā kļauzes.
Stučītājs darbojas maksas stāvvietu biznesā. Tomēr zolīdāk nekā dauzīt logus.
User avatar
hofmaks
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1744
Joined: Mon Dec 01, 2008 5:15 am

Re: Offtop 2. daļa

Post by hofmaks »

Ja apkaimē tādas būtu,ar brīvām vietām,tad varētu tā padomāt.
Martinos - maksā vien ragā- papildini rpp kasi!
http://www.sensonpaint.lv
29940215
LV

Saab 9-5 2000 2.3t aero TD04HL-16T , B234i camshafts,3.5bar fuel pressure,lightweight flywheel,ecm soft powered by Jancis :D
User avatar
martinnos
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 425
Joined: Fri Nov 21, 2014 12:59 pm
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Offtop 2. daļa

Post by martinnos »

Es noziedošu 10 min. un uzrakstīšu kļauzu vismaz tāpēc, lai kādam tajā galā būtu jāiedziļinās un man jāatbild :mrgreen:
SAAB 9-5 Aero 2006
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re: Offtop 2. daļa

Post by Arnijs »

martinnos wrote: Wed Jun 12, 2019 8:07 pm Es noziedošu 10 min. un uzrakstīšu kļauzu vismaz tāpēc, lai kādam tajā galā būtu jāiedziļinās un man jāatbild :mrgreen:
Pa 10 min nekas nopietns nesanāks. Kad studēju, no kuras puses lai pieeju Europark uzliktajiem sodiem (pie savas mājas brīvu stāvvietu nav un esmu spiests likt ofisu stāvvietā), tad patērēju savus pāris vakarus līdzīgu gadījumu studēšanai. Jo kļauzu tikai rakstīšanas pēc, manuprāt, nav nozīmes rakstīt. Jābūt argumentētam pamatojumam. Vismaz manā gadījumā Europark, lai arī ļoti negribīgi, ir atšuvies .
P.S. Iedvesmai labi noderēja šis
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
Karina
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 139
Joined: Mon Jun 13, 2016 6:19 pm
Location: Jelgava

Re: Offtop 2. daļa

Post by Karina »

Lasot jūsu piedzīvojumus ar pašvaldības policiju un radariem, atcerējos savējo. 8)

Man pie mājas Jelgavā uz ielas varēja likt auto, izņemot trešdienas naktis. Un tad parasti pārdzinu auto uz citu vietu.
Un tieši trešdienas vakarā tikšanās ar draudzenēm kafé, kas km attālumā no mājas, tad nu gāju kājām, ar domu, pēc atgriešanās pārdzīšu.
Vakarā atgriežos, skatos - pašvaldības polic.mašīna stāv. Domāju, tie gan baigie, :snooty: jau 10 minūtes pirms laika nostājušies un gatavi štrāfēt. Neko, eju garām, iesēžos auto, lai pārvietotu.
Un tad tik uzzinu, ka pati laikus biju sajaukusi un mans auto stāv stundu vai divas par ilgu. :think::doh:
Nu neko darīt, iedeva man maksāšanas dokumentu.
Tā kā bija decembra beigas, domāju, jāizmanto iespēja - reizi gadā admin.sodu var samaksāt 50% apmērā, ja nepārsūdz un maksājumu veic 14 dienu laikā. Tad nu steidzu vēl tai pašā gadā samaksāt, ja nu gadās nākamgad atkal nesmukums.
Pēc 2 nedēļām zvana no policijas un skaidro - uz šāda veida sodiem ("plāksteris" logā), atlaide netiek piemērota.
Neko darīt. Dabūju otru daļu piemaksāt.


Īsāk rakstīt neprotu :shifty:
User avatar
martinnos
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 425
Joined: Fri Nov 21, 2014 12:59 pm
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Offtop 2. daļa

Post by martinnos »

Arnijs wrote: Wed Jun 12, 2019 10:12 pm ... patērēju savus pāris vakarus ...
Arni, tas toč šajā gadījumā nav tā vērts. Labāk tos 30€ samaksāt un dabūt brīvus tos vakarus, lai var pavadīt ar ģimeni :mrgreen:
SAAB 9-5 Aero 2006
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Offtop 2. daļa

Post by edijs »

Tāpat kā ik pa laikam 40 euro nolocīt ir ērtāk, nekā ar bez mitas blenzt spidometrā vai arī radaru tuvumā atmesties līdz pat desmit zem atļautā. :dance:
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re: Offtop 2. daļa

Post by Arnijs »

martinnos wrote: Thu Jun 13, 2019 8:48 am
Arnijs wrote: Wed Jun 12, 2019 10:12 pm ... patērēju savus pāris vakarus ...
Arni, tas toč šajā gadījumā nav tā vērts. Labāk tos 30€ samaksāt un dabūt brīvus tos vakarus, lai var pavadīt ar ģimeni :mrgreen:
Man ir kādi 9 Europark sodi.... Samaksājis neesmu nevienu. Pamazām sāk palikt to pāris vakaru vērts :mrgreen:
P.S. Un nu jau ir standarta sagataves, kurās atliek tikai nomainīt datumu, laiku un soda kvīts numuru...
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
User avatar
Henry
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 880
Joined: Wed Dec 17, 2014 11:16 am

Re: Offtop 2. daļa

Post by Henry »

Ja nekļūdos, tad pēc būtības sodu drīkst uzlikt tikai amatpersona. Policists ir amatpersona. Europark, Rīgas Satiksmes kontrolieri un tml. darbinieki - nav. Teorētiski tos sodus var nemaksāt. Vienīgi jārēķinās, ka tad iekļaus melnajā sarakstā un iespējams nevarēs dabūt kredītus.
SAAB 9-5 2.3t TD04 (~275 hp/400 Nm)
ex SAAB 9-3og 2.0 Aero
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Offtop 2. daļa

Post by lawyer »

Bankas neuztver nopietni tos stāvvietu parādus, man arī ilgst jau gadiem strīds ar Europark par dažām cedelēm dažu desmitu EUR vērtībā katru, SEB pie kredīta formēšanas pat nepajautāja man par tiem, kaut gan Intrum mani ir ielikuši savā pelēkajā sarakstā :mrgreen:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Rudolfs
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 17
Joined: Tue Jan 08, 2019 10:52 am

Re: Offtop 2. daļa

Post by Rudolfs »

Europark un cits stāvvietas neliek administratīvos sodus.
Turklāt, viņu cedeles ir nosauktas par "pēcapmaksa par stāvvietas izmantošanu" vai "līgumsods", jo faktiski novietojot auto viņu stāvvietā tiek noslēgts distances līgums. Liguma nosacījumi parasti ir uz tām plāksnēm kādā stūrī, ko neviens nelasa.
Tā kā, EuroPark u.c. apstrīdēt ar to, ka tie nedrīkst likt "sodu" nesanāks. Bet ir citi saprātīgi un izmantojami argumenti.

Augstāk redzamajā gadījumā ar ietvi - tā ir ietve, lai arī pussabrukusi un ne īsti funkcionāla, tomēr ietve. Kā arī, praksē, diemžēl, iestādes piemēro tiesības pēc burta. T.i. ja tā ir ietve, lai arī nefunkcionāla, nejēdzīga, tā ir un paliek ietve un uz ietves nedrīkst. Neviens neizvērtē citus apstākļus, kad piemēro sodu.
maris
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 522
Joined: Wed Feb 13, 2008 6:56 am

Re: Offtop 2. daļa

Post by maris »

ja tiešām vēlaties rezultātu , nevis vienkārši patērēt laiku , tad ir jābūt gatavam pārsūdzēt augstākā iestādē / tiesā . Un pārsūdzības pamatā jābūt kļūdām sastādot protokolu , vai arī arī kādā no saņemtajām atbildēm , jo kā jau agrāk rakstīju ir ļoti liela varbūtība ka kaut kas tur nebūs līdz galam pareizi ( adrese , likuma p-ts , apraksts utt ) .
Viens variants , kas var nostrādāt :
pirmo vēstuli vienkāršā valodā - es no laukiem , nesaprotu ko pārkāpu , kādēļ sods ... Var paveikties un kāds var arī atbildēt , tā neiesprisgstot pa vienkāršo . Un tad nākamajā instancē visu juridski korekti un pa punktiem , pievienojot šo juridski nekorekto atbildi :clap:
bet pa lielam jāmeklē utis pretējās puses papiŗos , jo nav taču noslēpums ka valsts iestādes bieži atbiles raksta kopējot no citas vēstules :dance:
Man darbā sanāk bieži ar šādām lietām saskarties , no pieredzes rakstu :violin:
P.s. bet uz trotuāriem stāvēt nav labi ... :oops:
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re: Offtop 2. daļa

Post by Yukki »

Nesen par apšaubāmu "ietvi" saņēmu sodu un izpaudos domas lidojumā, jo bija škrobe, ka 20 gadus tā vieta nebija ietve un nevienam netraucēja, bet tad pēkšņi kādam sāka traucēt un tika izsaukta RPP, kas uzlika sodus. Aizsītīju Tev PM pilno vēstuli, te

citāts no 4 lpp vēstules man no RPP:)
Saskaņā ar CSN 2.18.apakšpunktu, ietve ir ceļa daļa, kas paredzēta gājējiem. Ietve piekļaujas brauktuvei vai ir atdalīta no tās.
No minētās tiesību normas secināms, ka ietvi no brauktuves nodala pēc tās funkcionālās nozīmes, proti, ietve ir paredzēta gājēju kustībai. Ceļu satiksmes noteikumi nenoteic ietves kā ceļa daļas konkrētu platumu, bet gan noteic, ka tā piekļaujas brauktuvei vai ir atdalīta no tās. [..] CSN neparedz ceļa zīmi “ietve”, līdz ar to brauktuve no ietves netiek nodalīta ar ceļa zīmēm, bet jau attiecīgā ceļa posma izbūves procesā, izbūvējot ietvi augstāk nekā ceļa braucamo daļu, vai arī citādāk nodalot to no ceļa brauktuves. Tādējādi jau būvniecības procesā tiek panākts, ka brauktuves un ietves robežas ir vizuāli viegli uztveramas .
Tas apstāklis, ka ar transportlīdzekli ir iespējams uzbraukt uz attiecīgās vietas, šķērsojot bortakmeni, proti, ir iespējams pārbraukt pāri bortakmenim, nepadara šo vietu par tādu, kas paredzēta transportlīdzekļu kustībai, [..]. Tiesas ieskatā nav izšķirošas nozīmes arī tam, cik augsts ir paaugstinājums un cik plata un kādas konfigurācijas ietve ir, jo tas nemaina vietas funkcionālo dabu, proti, tā paredzēta gājējiem1.
No administratīvā pārkāpuma lietā esošajiem materiāliem – fotoattēliem un Lēmuma konstatējams, ka Transportlīdzeklis ar četriem riteņiem ir novietots stāvēšanai Lēmumā norādītajā vietā un laikā uz gājēju ietves vietā, kur tas ir aizliegts
User avatar
eriks1531
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 100
Joined: Wed Jul 06, 2011 12:05 pm

Re: Offtop 2. daļa

Post by eriks1531 »

Eiroparks bija labais. Par neapmaksātu stāvēšanu mēdz aiz stikla aizlikt brīdinājumu.

Uniparks (braļukas) ir maitas - Olimpijas stāvvietā nostāvēju nedaudz ilgāk par 2 bezmaksas stundām, izbraucu nenojaušot "pārkāpumu".
Pēc pāris nedēlām atnāca vēstule no parādu piedzinēju kantora. par 22 eur. (5-eur par stāvvietu + 17 eur parādu piedziņas izdevumi).

Tagad sliktā ziņa - Uniparks nupat ir pārpircis Eiroparku.
Post Reply