SAAB 9000 CS 1992


User avatar
Gregers
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4086
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:05 am
Location: Riga
Contact:

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by Gregers »

Interesanti, ka šādi nofotografēts tas saraksts lasās manāmi labāk :laugh:
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by Yukki »

1.kā var šitā vispār nolaist auto? Nu tak ir jāmāk!
2.kā var šitā nopirkt auto, arī tas ir jāmāk! Par OCTU arī diemžēl atsevišķs komentārs, ka brīnos, ka atrodas cilvēki, kas vēl mūsdienu info laikmetā uzķeras uz "vecā īpašnieka OCTA ir spēkā" basņu. Bet nekas, no kautkā ir jāmācās, dzīves pieredze nerodas no nekā, tā lēnām krājas ar gadiem, balstoties uz savu, bet labāk uz citu kļūdām.
3.es lieliski saprotu, ko nozīmē, kad studentam nav naudas, bet šādi risinot problēmas, tiks iestādīts krietni vairāk - gan uz degvielas patēriņu, gan uz laiku un degvielu apbraukājot dažādus haotiski izvēlētus "meistarus", gan uz dullo un pēc šeit sasmeltām gudrībām mainot visu vajadzīgo un vēl vairāk nevajadzīgo pēc kārtas!

Sākot ar normālu diagnostiku, jā, piemēram piemaksājot un pabeidzot iesākto tajos pašos Vikingos, vismaz visā šajā bardakā iestātos kautkāda kārtība, remontu un ieguldījumu secība, nevis pilnīgs haoss, kā izskatās tagad, kad ķer un grābj kaut ko un pilnīgi bez izpratnes. Tas man atgādina vienu manu draugu, kas pēc degvielas laukos 20 km vienā virzienā brauc katru dienu, lej par Ls 2 un raud, ka nav naudas! Jopcik, nebūs arī, jo tā tiek nomesta zemē, braucot katru dienu pēc degvielas, nevis katru dienu metot Ls 2 krājkasītē un 1x mēnesī pielejot pilnu bāku!:(
Un par gāzes/negāzes auto arī tika jau sen izrunāts, ka jāsāk ar vienas sistēmas savešanu kārtībā, pēc tam tikai otras, nevis ļaujot mētāties futbolā no gāzeniekiem pie "parastajiem" servisniekiem un atpakaļ.
P.s.mans spams: aizbraucot šrotā var uz vietas mainīt gaisa masas mērītājus līdz nelabumam, visus numurus pēc kārtas un tas nemaksā neko. Vienīgi, ka liela daļa (ja ne visi) viņu ir nokauti (pat ja šrota pārdevējs apgalvo, ka "noņemts no ejoša auto - Tavs arī "skaitās" ejošs auto:silly: ) un rezultāta var nebūt tāpat, jo re ku te vēl 500 kļūdiņas, kas viena ar otru, iespējams, ir saistītas.
Lai veicas piedabūt to vraku līdz automašīnas līmenim, un beidzot sākt baudīt braucienu!
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by edijs »

KDW motoriņš, heh. :) Zin kā - vienas vainas dēļ jau var salekt arī čupa kļūdu no citām pozīcijām. Teiksim, kad es pārmetu kārbu no tomātveidīgas uz manuāli, es piemirsu tādu niansi, ka tam kick-down motoram jau vairs nepienāk vajadzīgā informācija, viņš tur ļurkājās pa tukšo gaisā. Bet diagnostikas izdrukā rādījās ne tikai tas verķis, bet vēl visādi brīnumi.

Tāpat man ir bijis tagad, jau ar Trionicu. Teiksim, reāli gļuko hola devējs, bet kļūdas sarauj arī par trottle body pozīcijām. Vai arī gļuko Trottle un paralēli vēl pa kādam sīkumam pierauj klāt. Tā ka - meklē to masas mērītāju, liec virsū, tad dodies čekot par jaunu kļūdas.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
KurBads
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3218
Joined: Thu Jan 17, 2008 3:00 pm

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by KurBads »

Nu bet taču ņem šo sarakstu uzlīmē uz vēstiklā, pacel haubi un sāc no vien gala šķetināt:
1. trekns degmaisījums -> ar multimetru ieregulē AMM (vismaz mani LH un LUCAS abi divi regulējas).
2. Lambda - Pārbaudi lambda zondi (nezinu gan kā).
3. nepareiza iešprices darbība? - nav komentāru, droši vien saistīts ar 5. (CPS)
4. -
5. motora apgriezienu devējs - tas laikam CPS? -> nu nopēti vizuāli vai nav kaut kas "atlīmējies"
6. Droseles stāvokļa devējs - jānoregulē
7. -
8. Pedāļa slēdzis pastāvīgi saslēgts -> pabāz galvu pie pedāļiem un nočeko ko slēdži dara -> saregulē
9. KDW - nezinu kas tas tāds
10. TB - droši vien drosele -> saistīts ar 6.
11. TCS lampiņas īssavienojums ??? -> varētu ietekmēt kaut ko? -> pārbaudi un nomaini lampiņu
12. KDW motors nesniedz atbildi - nezinu kas ir KDW -> meklē to un "meklē atbildi"

Protams, ja negribi/neproti pats šādā līmenī kaut ko darīt, dod speciālistam, kurš tavā vietā mēģinās "izķert" problēmas.

Pilots wrote:Greger, vel vakarā izbraucot patēriņš rādijās ~40+ :D


http://www.bildites.lv/images/lrpw1zxs2xh387zh3wz.jpg

šobrīd skaneris ir atteicies, centos kaut cik redzami ar telefonu paņemt bildi, vajadzētu būt kaut cik saskatāmi :D
MY 1968 SAAB 96, MY 1969 Sonett V4, MY 1970 99, MY 1988 c900 T16 airflow cabrio, MY 1992 c900 t16 cabrio, MY 1993 c900 T16 airflow 3-d
& Chevy 5,7
kakucis
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 81
Joined: Thu Dec 17, 2009 10:26 am

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by kakucis »

Mana pieredze ar tādu pašu tikai manuāli:

Jau nopirku ar TCS kļudu, taču braucot uz gāzes tas pilnīgi neietekmēja ne gaitu ne tukšgaitu. Principā ja anv kaut kas galīgi šausmīgi gudrs tad tā arī vajadzētu būt. Normāli gāzes sistēma ir pilnīgi autonoma. Uz benzīna ļoti līdzīgi simptomi kā Tavā gadījumā. ja ir problēmas tad es drīzāk sliektos uz mehāniskiem bojājumiem(kaut kas vaļā, noķīlējis, utt.) Pilnīgi noteikti sāktu ar gāzes sistēmas savešanu kārtībā. Gaisa masas mērītājs gāzes sistēmai manā gadījumā nedeva vispār neko, varēja vispār izņemt. Ja nu ir kāda galīgi jauna gāzes sistēma tad nezinu... Nobraucu daudzus kilometrus, gāju skati, un nekādu problēmu. Tadu arī vēlāk pārdevu.

P.S ja nu ļoti gribēsies savest kārtībā arī benzīna sistēmu tad man ir visas TCS komponentes normālā stāvoklī (drosele, pedāļa sensors, vārsti, jābūt arī masas mērītājam)
Pilots
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 22
Joined: Sat Jan 21, 2012 9:29 pm
Location: Brocçni/Rîga

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by Pilots »

Kāds varētu lūdzu pastāstīt, kas tas par zvēru un ko viņš ēd?

Image
User avatar
Arnijs
Dievs
Dievs
Posts: 7176
Joined: Tue Jan 15, 2008 3:54 am
Location: Riga

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by Arnijs »

kakucis wrote: Normāli gāzes sistēma ir pilnīgi autonoma.
Interesanti zināt, kādu aizdedzi viņa izmanto?:dry: ;)

Pilots... Sākotnēji vajadzētu savest kārtībā aizdedzes daļu
(Sveces, svečvadi, sadalītājs) un tikt kārtībā ar ieplūdes hermētiskumu un pārliecināties, ka primārās mehāniskās lietas ir kārtībā (kompresija cilindros). Un tad jau var domāt, uz kādu degvielu to visu štelli bīdīt. (pieņemu, ka Tev simpātiskākas būs gāzes izmaksas) Bet viss nosauktais ir vispirms. Bez tā nebūs rezultāta ne ar gāzi, ne ar benzīnu. Un tas vēl būs tikai pusceļš.
Visa elektronika darbojas uz burvju zilajiem dūmiem, kas atrodas tās iekšienē. Tad, kad šie dūmi izlaužas ārpusē, tad arī elektronikai psec.
YTC Īslīces 16
SAAB, Youngtimer un citu auto remonts t.29293629
kakucis
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 81
Joined: Thu Dec 17, 2009 10:26 am

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by kakucis »

Arnijs wrote:
kakucis wrote: Normāli gāzes sistēma ir pilnīgi autonoma.
Interesanti zināt, kādu aizdedzi viņa izmanto?:dry: ;)

Nu labi :blush: drusku pāršavu pār strīpu. Normāli darbojošos aizdedzes sistēmu uztvēru kā pašsaprotamu... vainīgs
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by edijs »

Pilot - tavā bildē kā reiz ir tas kdw motors.

http://faq.saabnet.ru/_9000/tractioncontrolsystem.pdf

Ja tiešām ar šo arī ir problēma, man pārītis tādi garāžā ir.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
Pilots
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 22
Joined: Sat Jan 21, 2012 9:29 pm
Location: Brocçni/Rîga

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by Pilots »

edijs wrote:Pilot - tavā bildē kā reiz ir tas kdw motors.

http://faq.saabnet.ru/_9000/tractioncontrolsystem.pdf

Ja tiešām ar šo arī ir problēma, man pārītis tādi garāžā ir.
Vari lūdzu pateikt, ko tas KDW motors dara, un kā ietekmē mašīnas darbību ja ir noplīsis? Manā gadijumā vismaz redzamā vaina ir tikai tā trosīt kura ir noplīsusi joprojām.
User avatar
KoreFun
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 7731
Joined: Thu Feb 07, 2008 11:11 am
Location: Rîga

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by KoreFun »

Bļin, džetroniks ar TCS.. Ellīgs maisījums kkāds..:woohoo:
Normally aspirated engine is like never ending turbo lag :)

9-3'99 Project "Griff"
9-3'09 TTiD AT Wagon, Stg 0.5
9-3'02 SE TD04 Convertible
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by edijs »

Baigi smalki nepratīšu izskaidrot, ko tas KDW dara. Iegooglē, palasies. Man gan pašam arī interesē, bet tikai vakarā būs laiks palasīt.

Katrā ziņā - ja ir nost trosīte, tad tam tā noteikti nav jābūt. :D Te arī varētu būt tava kārbas problēmas vaina. Vai arī - kaut kas ar kārbu, ka sarāvusi trosīti, taču šis ir mazāk ticami.. pēc manas saprašanas.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
klimpag
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 13
Joined: Sun Jan 22, 2012 1:19 pm

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by klimpag »

Es te redzu,ka bieži piemin cietu gāzes pedāli-man ar viņš ir diezgan ciets,bet es domāju ka tāds ir,jo SAAB man ir pirmoreiz. Ko tas cietais pedālis nozīmē? :(
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by edijs »

Ciets pedālis visupirms like domāt par Limp modi. Un tas savukārt ir tāds motoram saudzējošais režīms, kurā auto ieiet, lai kaut kādu nebūt problēmu rezultātā nenodarītu vēl lielāku skādi. Viens no "ierobežojumiem" - tev neļauj braukt ar pilnu jaudu. :) Un limp modes ideja principā ir tāda, lai tu lēnā garā aizripinies līdz servisam, nevis patstāvīgi braukājies.

Sūdīgākais tajā visā ir tas, ka limp modi var "ieraut" arī dēļ "sīkumiem", kuri teorētiski braukt netraucē. Un, pat ja tu tos sīkumus arī saviem spēkiem veikli saved kārtībā, tāpat jābrauc uz servisu, lai izved tavu auto ārā no tās limptransas - saviem spēkiem šo "kļūdu" uz 9000šā saaba nodzēst nevar. Iemesli tikt pie limp modes ir dažādi - manā kontā ir kloķenes apgriezienu devējs devējs (<94.gada viņš nāk apakšā zem lielāk skriemeļa), defektīva elektroniskā drosele (trottle body), nepietiekošs gāzes trosītes brīvgājiens pie trottles body, u.c. Teiksim, ir gadījies tikt pie limp modes, jo startējot auto ir pamīcīts gāzes pedēlis - ar domu, ka tā labāk pieleks. Teorētiski gan kļūdu šajā gadījumā ierāva citu iemeslu dēļ, taču šis ir viens no variantiem, kā slēpto defektu var netīšām izcelt saulītē.

Ak jā - par limp modi parasti informē patstāvīgi defoša tcs/ctrl lampiņa panelī.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
klimpag
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 13
Joined: Sun Jan 22, 2012 1:19 pm

Re:SAAB 9000 CS 1992

Post by klimpag »

Nu jā, tā lampiņa man deg.
Post Reply