Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)


Kudinsky
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 523
Joined: Mon Oct 17, 2011 3:00 pm
Location: Mālpils

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by Kudinsky »

Vakar pazuda turbīnai spiediens... Turbo šautra iet tikai līdz vidum, atmetoties iet gandrīz līdz galam pa kreisi. Pazuda arī APC raksturīgais tirkšķis. APC uzlikts no 9-5. Idejas? Vārsts, vadi vai tomēr turbīna?!?
User avatar
Nils
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3970
Joined: Wed Mar 26, 2008 12:29 pm

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by Nils »

Es to problēmu meklētu tādā secībā - APC/vadi (tirkšķim jābūt pat tukšgaitā), vakuuma trubas, wastegate utt. Turbīnu atstātu beigās, jo no savas pieredzes un tā kvantuma cik es viņas esmu savā dzīvē iznīcinājis uz 9k, nevienai nekad nav pazudis spiediens, visas ēda eļļu, dūmoja, bet uz priekšu gāja kā jaunas pat pēdējos metrus. Es vēl paskatītos vai ECU nav anācis vaļā lodējums, kuru parasti izveic, kad liek APC no 9-5.
Saab 900 Turbo '81
Kudinsky
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 523
Joined: Mon Oct 17, 2011 3:00 pm
Location: Mālpils

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by Kudinsky »

Nils wrote:Es to problēmu meklētu tādā secībā - APC/vadi (tirkšķim jābūt pat tukšgaitā), vakuuma trubas, wastegate utt. Turbīnu atstātu beigās, jo no savas pieredzes un tā kvantuma cik es viņas esmu savā dzīvē iznīcinājis uz 9k, nevienai nekad nav pazudis spiediens, visas ēda eļļu, dūmoja, bet uz priekšu gāja kā jaunas pat pēdējos metrus. Es vēl paskatītos vai ECU nav anācis vaļā lodējums, kuru parasti izveic, kad liek APC no 9-5.
Parasti jau tie 9-5 APC nemēdzot beigties. Bet, laikam būšu pirmais. Jo par vārstu liek domāt tas, ka kādu brīdi iepriekš turbīna pumpēja līdz galam. Līdz pat fuel cut.
Ja būs atnācis vaļā lodējums, tad Tev būs jāveic garantijas remonts. :D
User avatar
fimbars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 807
Joined: Sun Feb 13, 2011 11:30 am
Location: Grobiņa
Contact:

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by fimbars »

Sejieniesiem ir kas zinams par sito auto? https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars ... dcmpn.html
User avatar
armandsB
Māk arī atbildēt
Māk arī atbildēt
Posts: 53
Joined: Fri Sep 16, 2016 5:24 pm

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by armandsB »

fimbars wrote:Sejieniesiem ir kas zinams par sito auto? https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars ... dcmpn.html
Zinu tikai to, ka ss'ā kādus mēnešus 3 točna jau mētājas nevienam nevajadzīgs. Arī gribējas piebraukt paskatīt, bet tā arī nesanāca laika.
SAAB 9-5 2.3t Aero '02
VW Crafter dīzeļmopēds
User avatar
fimbars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 807
Joined: Sun Feb 13, 2011 11:30 am
Location: Grobiņa
Contact:

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by fimbars »

Man talu jabrauc. :) Tadel meginu ievakt info.Sakuma par 1200EUR staveja,.
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by edijs »

Šo to zinu. Brālēna senča ex auto, tagad brālēna brālēna rokās nonācis. Uz priekšu kust, izteiktu defektu nav. Pats skatījos un joprojām skatos kā uz variantu ziemas drotam.. Pagaidām attur vien gāzes iztrūkums. Nav ideāls, pa kādam vizuālam defektam ir, roka un flakons jāpieliek. :D Cena nokritusi vairāk vai mazāk tāpēc, ka tas 9k tirgus tāds pieticīgs. Auto dļa ļubiķeļa, pircēji neskrien bariem.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by edijs »

Mārtiņ - lasīts, ka T7 APC mēdzot gan noklāties. Ļoti reti, bet mēdz. Šķiet, man arī Arteh puiši šo nesen teica, kad biju pieripinājies ar savām spiediena problēmām. Bet tas bija pirmais, ko uzspraudu citu pamēģināšanai.. nebija pie vainas. Man maķenīt citādāk izpaužas spiediena zudumi - ilgstoši ir tāda kā ierobežota jauda, principā kā stock 200 zirgu 9k (ir čipots, jābūt krietni vairāk). Un tad dažu dienu kaut kā mistiskā kārtā atveras turbo čakra, pēkšņi iet zvērā un turbo šautra spiežas vēl pāri sarkanai daļai. Un, kas interesantākais - kā noslāpē un par jaunu piestartē, tā vairumā gadījumu turbo čakra aizgājusi gulēt. Savukārt, kamēr neizveic restartu, var kaut trīs stundas braukt un smaidīt, jauda tā pati no sevis nepazūd braukšanas laikā.
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by edijs »

Sanāk, ka es te viens vāros savā sulā.. pamaz mums to 9k braucēju palicis. :dance:

Tātad, jauns rīts, jauna šmucīte - motora radiatora ventilators sāka dzīvot savu dzīvi, pūš bez apstājas, lai arī auto auksts. Ir čujs, ka vienlaikus arī nerāda vairs panelī temperatūru, lai gan galvot nevar - varbūt nespēj pakāpties, jo jau tā aukstu vēl pastiprināti dzesē. Gads 96'tais, dačiks vairs nav radiatorā. Pētīšu vēlāk shēmu, bet varbūt tikmēr kāds atminēsies līdzīgu bēdu.

Nu jā, un vēl aktuāls jautājums, ko darīt ar priekšējo stiklu.. Ir kādi pieredzes stāsti, biedri? Kur mainīt, kādas izmaksas? Skaidrs, ka tur ne tikai stikls jāmaina, bet arī metālu pa perimetru rūpīgi jāapstrādā, jāizskauž ruslanu. Jācer, ka tik lieli caurumi nav, lai vajadzētu metināt.. Kā arī saprotams, ka, kamēr neizņems stiklu, nevarēs novērtēt kopējo šmuces apmēru finansiālā izteiksmē. Tāpēc arī prasu, kāda pieredze šajā jautājumā. Ja tas kopumā sastājas uz baigi daudz simtiem, tad, pierēķinot vēl pārējās potenciāli remontējamās lietas, varbūt jāsāk apsvērt domu, vai šis konkrētais 9k nav jau savu nokalpojis, šņuk. :(
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
hofmaks
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1744
Joined: Mon Dec 01, 2008 5:15 am

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by hofmaks »

Painteresējies vējstikli.lv
http://www.sensonpaint.lv
29940215
LV

Saab 9-5 2000 2.3t aero TD04HL-16T , B234i camshafts,3.5bar fuel pressure,lightweight flywheel,ecm soft powered by Jancis :D
User avatar
KoreFun
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 7731
Joined: Thu Feb 07, 2008 11:11 am
Location: Rîga

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by KoreFun »

Pamēri vārstam pretestību. Ka arī bez sprieguma viņam jābūt atvērtam no C uz W pusi, ja nemaldos. Attiecīgi C -->R jābūt ciet. Kā arī, galu galā, kkādam spriegumam arī jāpienāk :)
vasils
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 307
Joined: Tue Mar 04, 2008 4:46 am
Location: Bauska

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by vasils »

saab atteicās taisīt vaļā baažnieku ar podziņu.atrāvu vaļā durvju apšuvumu, slēdzī ir 3 vadi.zils, zaļs un dzeltens.
dzeltenajā vadā ir spriegums-8 volti.
aizmugurē dažos štekera vados ir spriegums- 12,5 volti
nospiežot manuāli uz ļegušku motoriņs nostrādā.
kā darbojas attaisīšana?
poga padod kaut kādu impulsu uz ļegušku, lai viņa padod impuslu motoriņam ieslēgties?
vai pogā nevajadzēja būt spriegumam 12 volti vismaz?
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by edijs »

Pie pogas pienāk pilni 12v, tātad tev tur kaut kas ne tā. Varbūt zaļumi durvju štekerī? :think:
Screen Shot 2016-11-15 at 13.07.17.jpg
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
vasils
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 307
Joined: Tue Mar 04, 2008 4:46 am
Location: Bauska

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by vasils »

iespējams, ka zaļais, jo šodien uz ātro uzmetu aci un testeris parādīja 9,3 volti. :D
nopirku kontaktu aerosolu. Rīt sapūtīšu štekerus, redzēs, kas tad būs
User avatar
ifka
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 469
Joined: Thu Aug 27, 2009 12:14 pm
Location: Ādaži

Re: Dažādi jautājumi par SAAB 9000 (2.daļa)

Post by ifka »

izjauc pashu pogu un notiiri kotntaktus taas iekshienee (tas pavisam viegli). Durvju kabelim no pogas liidz kontaktam durju ailee nav citu starpsavienojumu (nav izsleegts, ka tur - durvju ailes stekerii zaljais dziivo). Tacju var gadiities arii "nekontakts" spraudnjos pa celjam uz aizmugures durviim.
Post Reply