Things I Like :)

User avatar
gustavs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2606
Joined: Fri Feb 15, 2008 10:03 am
Location: Location

Re:Things I Like :)

Post by gustavs »

Gregers wrote:Gribēju tikai piebilst, ka manis rakstītais nenozīmē, ka man nepatīk Lambo, Porši un Gumperts.
Patiesībā, pirmo reiz noskatoties raidijumu par Bugatti riktīgi iemīlējos tajā auto- tāds Rolsa un Lambo krustojums.
Ko vel var velēties, var braukt ar komfortu, bet var arī pakosties trasē ar lecīgiem itāļiem.
Bet pirmo reiz uzzinot cenu pasmaidiju, izlasijis, ka VW piemaksā pie katra Veirona cikturtos miljonus riktīgi uzjautrinājos :) topašu(proporcionalā izteiksmē) varētu teikt jebkurš kravas pārvadātājs kurš ar tiko nopirktu 100k scaniju ir veicis pirmos braucienus, arī sanāk, ka piemaksā.
Nu neesmu es tik naivs un mazinformets lai domātu, ka 90% Ferrari utt cenas sastāda tehniskā puse.

edit: CCRs 1/4 mile pieveic 9.120 un ar nedaudz lielāku gala ātrumu- Bugatti 1,1 miljons tīri no ātruma viedokļa ir izmesti vejā
It ka ar Tevi vienreiz jau runajam, ka ir gruti visiem izdabat, vienam vajag komfortu,otram sportiskumu, tresais abas lietas grib kopa, beigu beigas vienmer kadam nebus labi(saja gadijuma Tu u.c simts).
Tas, ta atsauce vai kopsavilkums par so Tavu postu-Bugatti it ka labi, baigais komforts, dinamisks, bet tomer pa dargu un galu beigas nav viss atrakais :laugh: ! Pirms briza Tu stasti par statusa autiniem, tiesi ta un pie ta ari vajadzetu palikt. Tas ir tapat ka 80o beigais vai 90o sakuma staigat ar marlboro plastmasas maisinu, vai to pasu marliku kroga turet uz galda redzamakaja vieta...,kur nu vel dzert kkadu suslu no bundzinas.
Tas tacu ir viesiem zinamas lieta cik vinas var parcilat.
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8246
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Things I Like :)

Post by lawyer »

Greger, Greger... nu Tu te pilnīgi izgāzies :P

Varēji vismaz minēt dažas no svarīgākajām pozīcijām, citādi raksti par to, ko vispār nesaproti (vai negribi saprast):

- šasija (sava vai aizlienēta)
- rāmis (materiāls un konfigurācija) vai nesošā virsbūve
- virsbūves materiāls
- dzinējs (novietojums, konstrukcija, savs vai iepirkts no citiem)
- pasažieru drošības līmenis (virsbūves stingrība un izturība pret vērpi, aktīvās drošības ierīces)
- salona apdare (lēta plastmasa, Alcantara vai oglekļa šķiedra utt.)
- Transmisija (parasta MT vai sekvenciālā ar pilnīgu hidrauliku)
- bremzes (parasti diski vai keramika)
- balstiekārtas konstrukcija un izmantotie materiāli
- aprīkojums

Šādi analizējot, var nonākt līdz kaut cik objektīvam secinājumam par konkrētā auto cenas (ne)pamatotību...

Te droši vien vēl var pielikt klāt daudzas pozīcijas, bet šīs ir tās, kuras uz sitiena varēju sarakstīt... Viena, ļoti nozīmīga izmaksas ietekmējoša pozīcija ir ražošanas apjoms - jo tas mazāks, jo izmaksas lielākas...


Greger, kādēļ tad WRC auto pašizmaksa ir 500k EUR bet F1 vismaz EUR 5 mlj.? :D

Protams, piekrītu, ka Ferrari, Lambo u.c. superkāru cenas arī tiek mākslīgi paaugstinātas virs normālajiem biznesā pieņemtajiem peļņas procentiem... bet tas ir saprotams - Lambo, Ferrari un citi tml. ir tik ekskluzīvi, iekārojami utt. arī tādēļ, ka tikai retais to var atļauties... ja tie būs "lēti" vai "bargain", kā saka J.C., tad tie zaudēs daļu no sava oreola...
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8246
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Things I Like :)

Post by lawyer »

Jā, vēl arī dizains ir atsevišķa izmaksu pozīcija - vismaz itāļiem noteikti :D
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
gustavs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2606
Joined: Fri Feb 15, 2008 10:03 am
Location: Location

Re:Things I Like :)

Post by gustavs »

Oftopiks panesas
User avatar
edijs
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 5114
Joined: Wed Jan 16, 2008 8:03 am
Location: Riga
Contact:

Re:Things I Like :)

Post by edijs »

A man ir vēlviens saabs, atkal 9k! :D Šodien iepirkts. 2.3 Turba, tomāts. Pirkts ar domu 1) pa ziemas sūdīgākajām dienām ar ko braukāt ikdienā, nebūs zobus sakodušam ar savējo pa netīrītu, bedrainu ceļu jābrauc; 2) būs ar ko atsākt autoapmācību māsai + nodot auto viņas rīcībā, kad beidzot viņa aizies to rozīgo papīru dabūt. Viss ir baigi feini (it īpaši, ja ņem vērā cenu - 300 latus), tikai tas patēriņš manuālim tomēr ir pieklājīgāks. :D
Saab 900OG T8 '84., Saab 9000 Aero Maptun Stage 3, Saab 9000 Aero Hirsch Performance Stage 1
Saab 9000 rezerves daļas - http://9000.lv/ - 26 316 361
User avatar
gustavs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2606
Joined: Fri Feb 15, 2008 10:03 am
Location: Location

Re:Things I Like :)

Post by gustavs »

edijs wrote:A man ir vēlviens saabs, atkal 9k! :D Šodien iepirkts. 2.3 Turba, tomāts. Pirkts ar domu 1) pa ziemas sūdīgākajām dienām ar ko braukāt ikdienā, nebūs zobus sakodušam ar savējo pa netīrītu, bedrainu ceļu jābrauc; 2) būs ar ko atsākt autoapmācību māsai + nodot auto viņas rīcībā, kad beidzot viņa aizies to rozīgo papīru dabūt. Viss ir baigi feini (it īpaši, ja ņem vērā cenu - 300 latus), tikai tas patēriņš manuālim tomēr ir pieklājīgāks. :D
elektriskie benki ir,ja nu atkal liegums :laugh: :laugh: :laugh: ?
Apsveicu ;)
User avatar
Gregers
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4086
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:05 am
Location: Riga
Contact:

Re:Things I Like :)

Post by Gregers »

Gustavs wrote:
Gregers wrote:Gribēju tikai piebilst, ka manis rakstītais nenozīmē, ka man nepatīk Lambo, Porši un Gumperts.
Patiesībā, pirmo reiz noskatoties raidijumu par Bugatti riktīgi iemīlējos tajā auto- tāds Rolsa un Lambo krustojums.
Ko vel var velēties, var braukt ar komfortu, bet var arī pakosties trasē ar lecīgiem itāļiem.
Bet pirmo reiz uzzinot cenu pasmaidiju, izlasijis, ka VW piemaksā pie katra Veirona cikturtos miljonus riktīgi uzjautrinājos :) topašu(proporcionalā izteiksmē) varētu teikt jebkurš kravas pārvadātājs kurš ar tiko nopirktu 100k scaniju ir veicis pirmos braucienus, arī sanāk, ka piemaksā.
Nu neesmu es tik naivs un mazinformets lai domātu, ka 90% Ferrari utt cenas sastāda tehniskā puse.

edit: CCRs 1/4 mile pieveic 9.120 un ar nedaudz lielāku gala ātrumu- Bugatti 1,1 miljons tīri no ātruma viedokļa ir izmesti vejā
It ka ar Tevi vienreiz jau runajam, ka ir gruti visiem izdabat, vienam vajag komfortu,otram sportiskumu, tresais abas lietas grib kopa, beigu beigas vienmer kadam nebus labi(saja gadijuma Tu u.c simts).
Tas, ta atsauce vai kopsavilkums par so Tavu postu-Bugatti it ka labi, baigais komforts, dinamisks, bet tomer pa dargu un galu beigas nav viss atrakais :laugh: ! Pirms briza Tu stasti par statusa autiniem, tiesi ta un pie ta ari vajadzetu palikt. Tas ir tapat ka 80o beigais vai 90o sakuma staigat ar marlboro plastmasas maisinu, vai to pasu marliku kroga turet uz galda redzamakaja vieta...,kur nu vel dzert kkadu suslu no bundzinas.
Tas tacu ir viesiem zinamas lieta cik vinas var parcilat.
Nu redz un Tu tiko apstiprināji to ko teicu aizsākot šīs debates ar lawyer- statuss maksā naudu un vienmēr atradīsies luņi kuri ir gatavi par viņu maksāt un auto cenai nav nekādas(globāli ņemot) saistības ar tā ražošanas izmaksām.
Man statuss ir samērā vienaldzīgs tādēļ smejos un smiešos par cilvekiem kuri kko dara priekš citiem nevis sev.
User avatar
gustavs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2606
Joined: Fri Feb 15, 2008 10:03 am
Location: Location

Re:Things I Like :)

Post by gustavs »

Jus maz kada saab draugu pasedesanas reize esat tikusies :laugh: ?
Mes ar Tevi ari lauzam zobenus,pa draudzigo 9-7x topika :laugh:, bet jau pirmaja tiksanas reize kkaa nemaniju,ka butu tik radikali atskirigi uzskati par autobuvi :silly: !
Eh... smieligi i.s :P
User avatar
Gregers
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4086
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:05 am
Location: Riga
Contact:

Re:Things I Like :)

Post by Gregers »

lawyer wrote:Greger, Greger... nu Tu te pilnīgi izgāzies :P

Varēji vismaz minēt dažas no svarīgākajām pozīcijām, citādi raksti par to, ko vispār nesaproti (vai negribi saprast):

- šasija (sava vai aizlienēta)
- rāmis (materiāls un konfigurācija) vai nesošā virsbūve
- virsbūves materiāls
- dzinējs (novietojums, konstrukcija, savs vai iepirkts no citiem)
- pasažieru drošības līmenis (virsbūves stingrība un izturība pret vērpi, aktīvās drošības ierīces)
- salona apdare (lēta plastmasa, Alcantara vai oglekļa šķiedra utt.)
- Transmisija (parasta MT vai sekvenciālā ar pilnīgu hidrauliku)
- bremzes (parasti diski vai keramika)
- balstiekārtas konstrukcija un izmantotie materiāli
- aprīkojums

Šādi analizējot, var nonākt līdz kaut cik objektīvam secinājumam par konkrētā auto cenas (ne)pamatotību...

Te droši vien vēl var pielikt klāt daudzas pozīcijas, bet šīs ir tās, kuras uz sitiena varēju sarakstīt... Viena, ļoti nozīmīga izmaksas ietekmējoša pozīcija ir ražošanas apjoms - jo tas mazāks, jo izmaksas lielākas...


Greger, kādēļ tad WRC auto pašizmaksa ir 500k EUR bet F1 vismaz EUR 5 mlj.? :D

Protams, piekrītu, ka Ferrari, Lambo u.c. superkāru cenas arī tiek mākslīgi paaugstinātas virs normālajiem biznesā pieņemtajiem peļņas procentiem... bet tas ir saprotams - Lambo, Ferrari un citi tml. ir tik ekskluzīvi, iekārojami utt. arī tādēļ, ka tikai retais to var atļauties... ja tie būs "lēti" vai "bargain", kā saka J.C., tad tie zaudēs daļu no sava oreola...
Un ko Tu ar to visu velējies pateikt? Ka visas Tevis aprakstītās pozīcijas neietilpst zem nosaukuma tehniskā daļā?
Jā, WRC pašizmaksa ir 500+k no kuriem tikai 30-40% it mehāniskā daļ un pārējais izstrāde, izpūsšana trubā utt. PAŠIZMAKSA NENOZĪMĒ TIKAI DZELŽUS, BET GALVENOKĀRT TO KĀ UN KURŠ LIKS KOPĀ! Ja netici iegoogle gan atradīsi aptuveno izmaksu sadalijumu. Pietam WRC un F1 katru reizi tiek radīts no nulles, bet kā jau teicu ferrari utt katrs nākamais modelis ir tikai un vienīgi apdeitots iepriekšējais(ar ļoti retiem izņēmumiem)
Atgādināšu, ka saruna sākās no tā, ka apgalvoji- auto cena sastav no tehniskās puses, jeb pārfrāzējot cena=ātrums, bet es apgalvoju, ka cena=statuss, bet ātrums=regulējumi un izpildijums kura izmaksas supercaros sastāda labi ja 30-40%.
Tas vien, ka CCR ir visās pozīcijās ātrāks par piemēram Veiron pierāda manu apgalvojumu pareizību-CCR ir ātrāks, labak vadās, tik pat labu salonu, mazākā daudzumā uzražoti, bet maksā vairak nekā 3x mazāk
User avatar
Gregers
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4086
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:05 am
Location: Riga
Contact:

Re:Things I Like :)

Post by Gregers »

Gustavs wrote:Jus maz kada saab draugu pasedesanas reize esat tikusies :laugh: ?
Mes ar Tevi ari lauzam zobenus,pa draudzigo 9-7x topika :laugh:, bet jau pirmaja tiksanas reize kkaa nemaniju,ka butu tik radikali atskirigi uzskati par autobuvi :silly: !
Eh... smieligi i.s :P
Nu, bet vajag taču kkā izklaidēties.
Kgan ar lawyer un vel pārīti šejieniešu varētu arī dzīvajā būt par ko paecēties, jo viņi nekādi negrib saprast, ka ja es izsaku kādu viedokli es ignorēju vienu pozīciju- krutumu, jeb statusu un vertējumu izveidoju pamatojoties uz price/performans bāzes(auto gadījumā) un neesmu gatavs pat pirkstu pakustināt lai patiktu kādam ja nepatīk man vai man liekas neracionāli!
Otrs gadījums kad es iebilstu skaļi kāda izteiktajam viedoklim ir kad cilvēka teiktais neatbilst realitātei- piemēram kad Tu patiess 9k fans saki, ka amo ir slikts salons man tas liekas savādi, jo 9k ir tā pati filozofija kas amo- ērti, funkcionāli, max aprikots, bet po kā izskatas.
Trešais kad cilveki izsaka viedokli kurš neatbilst patiesībai, piemēram par politiku kad runājām- neskatoties uz sabiedrībai iegalvotajiem kanoniem patiesība ir savadāka un katrs kurš pats personīgi pārbauda pārliecinās par mana viedokļa patiesumu.
Un pedējais visbiežākais iemesls ir man ļoti karsta vēlme uzzināt kādēļ cilvēki ar prieku kaite sev lai patiktu apkārtējiem! Nu nepielec!

p.s.Par 9-7 runājot. Nu ja Tu būtu džipists un grasītos pirkt X5 es diezgan vienkārši paradītu kādēļ SRT8 Tahoe un 9-7 ir labaka izvele par X5, Q7 un Outlander :) bet ta kā Tu esi tads pats ar dibenu pa asvaltu braucējs kā es tad mums vajag tos šķēpus izmantot citur
User avatar
Gregers
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4086
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:05 am
Location: Riga
Contact:

Re:Things I Like :)

Post by Gregers »

Ak, jā! Par tēmu- vakar noskatijos The Tournament. Ļoti patika! Forša izklaidējoša filma ar labiem dzīvajiem specefektiem un nesliktu sižetu, dabīga paskata bojājumiem kautiņos un dzīvu normālu valodu(ja dabūja pa pirkstiem tad nesaka OJ, bet :) )
Aktieru sastavs arī labs!
Kriev tulkojums arī ļoti atbilstošs oriģinālam.
User avatar
Gregers
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4086
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:05 am
Location: Riga
Contact:

Re:Things I Like :)

Post by Gregers »

Ehh, ka varētu pamācīties pie šī cilvēka!

http://www.youtube.com/watch?v=w6Thomd4 ... =rec-HM-r2
User avatar
gustavs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2606
Joined: Fri Feb 15, 2008 10:03 am
Location: Location

Re:Things I Like :)

Post by gustavs »

Kkas baudams beidzot iznacis :) http://www.orb.lv/blog/?item=77734
User avatar
Gregers
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4086
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:05 am
Location: Riga
Contact:

Re:Things I Like :)

Post by Gregers »

Šis tas par šo un to :)

...Ir jāatbrīvo sevi no tām negatīvajām enerģijām, kuras kā magnēts pievelk pie sevis līdzīgas enerģijas un dod iespēju negatīvajām piesaistīt jūs. Un šo enerģiju pamatā ir visa veida bailes. Bailes sevī ir jātransformē gaismā, mīlestībā un harmonijā.
Gaisma ir zināšana. Negatīvo pamatā piesaista maz zinoši, neizglītoti cilvēki. Jo vairāk cilvēks ir informēts, jo vairāk viņam ir spēka un brīvas gribas.
Mīlestība ir radoša pamatenerģija, no mīlestības iziet visas citas radošās enerģijas. Un tāpēc ir jāielaiž mīlestību sevī. Vienkāršāk sakot ir jāmīl sevi. Un tikai tad mēs varēsim davināt savu mīlestību citiem un sasniegt to pec kā tiecamies lai kas tas arī būtu.
Visbiežāk sastapama cilvēku kļūda ir sevis nemīlēšana un sevis noliegšana. Pastāv apgrieztās domāšanas stereotips, kā sevis mīlēšana ir egoisms, un ir sākumā jāmil citus un jāpalīdz citiem pat nedomājot par sevi. Un tad mums būs laba slava, cieņa un gods. Tās ir ilūzijas. Padomājiet, vai jūs varat iedot citiem to, kā jums pašiem nav ? Vai jūs varat iedot saviem tūvajiem un mīļajiem mīlestību, jā jūs nemīlāt sevi ? Rūpes par citiem nav tas pats, kas ir mīlestība. Jo rūpēties par saviem tuvajiem mēs varam kā ar mīlestību, tā arī bez mīlestības.
Harmonija ir iekšējais miers un spēja pieņemt pasauli tādu kāda tā ir, bez nosodījuma, bez bailēm, bez dusmam un naida. Un ceļš uz harmoniju iet caur mīlestību pret sevi un savas apziņas attīstību.
Pret jebkuru ideju kura pastav jūsu dzīvē ir jāattiecas ar cieņu.
Kā var cienīt tumsu ? Cienīt – tas nozīmē atzīt arī tumsas tiesības uz eksistenci, atzīt un iemācīties to izmantot sava labā.
Ir jāatceras, kā visur, pat tur kur nu nekādas iespējas nav ieraudzīt kaut ko gaišo un pozitīvo, pat tur ir kas tāds ko gudrs cilveks var izmantot lai attīstītos un bagatinātos(gan materiāli gan intelektuāli)
Viss ir radīts ar kādu mērķi un ir kādā veidā noderīgs ceļā pretīm taviem mērķiem, tikai viens iet apziņas ceļu, bet cits iet ciesšanu ceļu.
Tātad ir jāpieņem pasauli tādu kāda tā ir, ja visapkārt ir tumsa neklaiņo sisdams punus, bet rad gaismu un gan kāds Tev pateiks par to paldies!
Attīstiet savu apziņu, apziņa=brīvība, veiksme un piepildīti mērķi.
Nav veiksmīgu un neveiksmīgu cilvēku ir tikai tādi kuri sevi mīl un nepieļauj domu par neveiksmes iespēju, un tādi kuri sevi nemīl, sevi neciena un neveiksmes, trūkumu un neertības uztver kā nemaināmu likumu.
vecais
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 189
Joined: Tue Jan 15, 2008 1:44 am
Location: Riga

Re:Things I Like :)

Post by vecais »

Kā vēsturiski veidojusies SAAB emblēma, kā arī citu dažādu brendu emblēmas.
http://www.fishki.net/comment.php?id=59455
Locked